Skocz do zawartości

Kim jest mityczny samiec alfa?


Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z moich ulubionych youtuberów "Wojna idei", publikujący treści z zakresu psychologii ewolucyjnej,socjologi,psychologi i religii, wrzucił dzisiaj film na temat kim jest samiec alfa. Ten już w sumie "Mityczny" samiec alfa, jest według autora filmiku(i nie tylko) często opacznie rozumiany w manosferze, jako ktoś kto dużo rucha i tyle. Nawet tutaj na forum nie ma porozumienia co do tego kim jest samiec alfa. Odbywały sie  na ten temat ostre kłótnie i scysje, gdzie błyszczał, znany tutaj równie mocno jak termin samca alfa, @arch.  Kim on w końcu jest? 

 

 

ps; Jeżeli temat tutaj nie pasuje, prosze moderacje aby go przeniosła.

Edytowane przez Salius Ketman
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samiec alfa to gatunek wymarły. Samiec alfa, gdy jeszcze chodził po ziemi był osobnikiem, który miał conajmniej dwa pałace, nie musiał zarabiać, ubierać się. Generałowie mu salutowali, a zakupy dokonywano z pomocą monet z jego podobizną.

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Libertyn napisał:

Samiec alfa to gatunek wymarły. Samiec alfa, gdy jeszcze chodził po ziemi był osobnikiem, który miał conajmniej dwa pałace, nie musiał zarabiać, ubierać się. Generałowie mu salutowali, a zakupy dokonywano z pomocą monet z jego podobizną.

Mylisz chyba samca alfa z osobowością psychopatyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Libertyn napisał:

Czy może być ktoś bardziej alfa od autokratycznego monarchy danego państwa?

Uważam, że męskość musi wykuwać w się w bólach i oporze. Jeśli nie wykluwać od zarania to się z tym poważnie spotkać. Pączek w maśle wychowany przed 1914 w monarchii, który szafuje sobie ludzkim życiem bo ma pojęcie o wojnie takie jak o warcabach nope. Takim samcem alfa może być każdy dosłownie każdy i historia pokazuje jak wielu takich każdych przewinęło się przez trony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio dużo tematów dotyczących samców alfa / związków / kobiet. A może by tak trochę więcej o samorealizacji / hobby / aktywności albo kulturze pogadać? :D

Za bardzo w te dupy patrzymy. Wiem że maj, motylki no ale ileż można ;)

Edytowane przez Azizi
literówka i za dużo "pogadać" w zdaniu
  • Like 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Azizi napisał:

Coś ostatnio dużo tematów dotyczących samców alfa / związków / kobiet. A może by tak trochę więcej o samorealizacji pogadać / hobby / aktywności albo kulturze pogadać? :D

Za bardzo w te dupy patrzym. Wiem że maj, motylki no ale ileż można ;)

Osobiście nie utożsamiam bycie samcem alfa z kobietami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to pisałem na forum.

Samiec Alfa to gościu, który ma to MITYCZNE coś, to skrzyżowanie cech fizycznych i odpowiednich cech charakteru, bardzo przystojny i bardzo pewny siebie, nie boi się kobiet bo od dziecka jest przyzwyczajony do ich westchnień i towarzystwa. Samiec Alfa nie musi mieć wielkiej kasy albo ważnego stołka żeby przyciągać kobiety, które zawsze wyczuwają (jak świnie trufle) autentycznego Samca Alfa. W dzisiejszych czasach jest wiele podrabianych Samców Alfa - zakompleksieni chłopcy na sterydach i testosteronie albo pizdusie z kasą i pozycją społeczną, które zawdzięczają zazwyczaj układom i koneksjom rodzinnym, jak znikają kasa i pozycja to kobiety też szybko znikają.

Samiec Alfa ma to coś co przyciąga kobiety a z drugiej strony wywołuje respekt wśród innych samców.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samiec Alfa to wzorzec męskości stworzony po to by mężczyźni marnowali czas, zasoby, życie aby się takowym stać. I teraz wjeżdża pytanie klucz: po co?

 

Po to by być jeszcze atrakcyjniejszym dla kobiet!

 

Tak panowie, nic więcej w tym nie ma, to kolejny program biologiczny, służący do odgrywania ról społecznych.

 

Błogosławieni ci, którzy posiedli tę świadomość i mają w dupie bycie alfą, sralfą tylko po to by więcej ruchać. Dzisiaj seks jest tani jak nigdy, nie trzeba wpędzać się w sztuczne role.

 

Ja wiem, że człowiek to zwierzę inteligentne, myśli abstrakcyjnie i uwielbia do takich programów biologicznych jak przedłużenie gatunku, dorabiać piękne teorie o alfach, ale w gruncie rzeczy to matrix, nic wzniosłego się za tym nie kryje.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz już mówiłem, że określenie samiec alfa rozdmuchiwane jest po to, aby doić nas z pieniędzy poprzez sprzedawanie nam różnego rodzaju szkoleń PUA czy jakichś na przykład suplementów na masę itd pod przykrywką "Zrobimy z Ciebie samca alfę! Będziesz zajebisty!". Dodatkowo mąci to też w głowach kobietom, które to chciałyby mieć takiego alfę, tylko problem w tym, że właściwie nigdzie nikt nie określił kto to właśnie jest ten alfa.

 

W społeczeństwie będzie to pewnie ten NAJ we wszystkim. Dla mnie to jakaś parodia, każdy ma problemy i obszary, w których jest chujowy. Samiec alfa w rozumieniu społeczeństwa dla mnie nie istnieje. Weźmy takiego CHADA, niby zajebisty, niby super... A czy gdyby nagle obudził się z ryjem 1/10 to dalej byłby taki zajebisty? Pewnie jego charyzma na momencie zjechałaby na sam dół.

 

Dla mnie osobiście, jeśli już musiałbym opisać kim jest dla mnie taka persona to po prostu charyzmatyczny mężczyzna. Np. Hitler. Czy on był super przystojny? Chuja. Czy miał 50cm w bicku? Chuja.

 

Zatem charyzma, taka silna charyzma + mega wytrwałość, wola walki itd. To dla mnie cechy alfy i wiążą się one praktycznie tylko z charakterem. Wyglądu w to nie mieszam. Również nie mieszam w to kobiet, ich ilość nie znaczy dla mnie nic w tym kontekście, w końcu byle chłystek jak urodzi się z przystojną japą to sobie szaleje od gimnazjum a przyjdzie jakaś konkretna przesrana sytuacja i wymięknie w sekundę.

 

Personalnie mam w dupie alfy, sralfy itd. i kompletnie nie obchodzi mnie jakim typem ja jestem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie Bracia wrażenia, że z samcem Alfa jest tak jak z miłością między dwojgiem ludzi? Na pewno każdy z nas doświadczył tego uczucia na starcie życia: zakochanie, oddałbym za nią życie, jak się rozstaniemy to się zabije, wspólne oglądanie zachodów słońca, romantyzm, ja rycerz - ona moja księżniczka i już tak na zawsze. A jak jest kiedy człowiek już coś przeżyje, zobaczy? Kiedy spojrzy na to z surowej perspektywy biologii i antropologii? No już tak bajkowo i ideologicznie pięknie nie jest. Dostrzegamy powtarzalne mechanizmy, widzimy jak próbujemy do programów natury dorobić sobie filmową projekcje by życie było bardziej znośne.

 

Tak właśnie myślę jest z samcem alfą. Tzn. nie neguję, że taki zestaw cech osobniczych nie da się zaobserwować u człowieka, ale postrzegam to też jak swego rodzaju program biologiczny, tylko zaserwowany nam w całej otoczce ludzkiej egzystencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Lucid napisał:

Samiec alfa to zestaw najbardziej pożądanych męskich wzorców przez społeczeństwo. Czy taki Stalin był samcem alfa? Moim zdaniem oczywiste, że tak. 

 

Już drugi raz tutaj (w poprzednim temacie również) pada stwierdzenie czy samcem alfą można określić Hitlera/Stalina. Nie wiem, ale chyba nie do końca. Problem jest z jasną definicja cech składowych SA. W przypadku w/w nie jestem do końca przekonany czy można mówić o czystym pożądaniu że strony płci żeńskiej, a to też moim zdaniem czynnik oddziałowujący u SA. Hitler i Stalin to głównie aura wszechwładzy, to wywołujący lęk respekt, poza tym ci panowie prywatnie - jak można się dowiedzieć - nie byli mężczyznami jakoś na wskroś absorbującymi uwagę kobiet. Nadwrażliwi, z fobiami, Adolfik histeryczny, lubiący sztukę, aczkolwiek legendarny orator.

 

Bez spójnej definicji alfy trudno dyskutować, kto, jak i dlaczego może być za SA uznawany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.