Skocz do zawartości

Zbrodnie Jahwe, Boga miłości, opisane w Biblii


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Damian napisał:

Jahwe jest tylko jednym z kilku bogów opisanych w Biblii.

Dokładnie, nawet w przykazaniu masz że jest więcej Bogów :)

1. Nie będziesz miał Bogów cudzych przedemną.

 

Choć to także można interpretować w dwojaki sposób, raz że faktycznie było więcej Bogów, a dwa że chodzi o to aby stawiać Boga na pierwszym miejscu, a nie innych bogów; pieniędzy, kobiet, sławy, władzy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest tam wielu bogów mowa jest na samym początku Biblii.

Elohim oznacza bogowie. Słowo to nie ma liczby pojedynczej.

Czytając Pismo Święte, należy zwracać uwagę na określenia tam zawarte.

Bóg Najwyższy to nie jest Jahwe, który był z kolei Bogiem Jedynym Mojżesza.

Dlatego jest nakaz aby w Biblii nie zmieniać ani literki czy przecinka. Tak przecinki

są tam też bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Damian napisał:

Bóg Najwyższy to nie jest Jahwe, który był z kolei Bogiem Jedynym Mojżesza.

Można było by się z Tobą zgodzić, swego czasu zastanawiałem się na tym że to Żydzi stworzyli sobie boga na swój obraz i podobieństwo, a dali słowo ''bóg'' aby mieć alibi do swoich czynów zawartych w ST.

Nie mniej jednak Biblia jest to księga doskonale wręcz ułożona pod każdym względem, wszystko się ze sobą pokrywa, ale trzeba to czytać z otwartym umysłem odrzucając wcześniej wszystko to, co nam o Bogu powiedzieli albo nauczyli.

Edytowane przez The Motha
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapauzowałem te wideo, które wrzuciłem na ciekawych fragmentach, dochodzimy tym samym do wniosku, że czytając Biblię można zobaczyć, jak bardzo miłościwy był Jahwe.

Do tego możemy również spostrzec jak bardzo moralności uczy owa księga.

 

Edytowane przez Quo Vadis?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, The Motha napisał:

Nie mniej jednak Biblia jest to księga doskonale wręcz ułożona pod każdym względem, wszystko się ze sobą pokrywa.

Jest doskonale ułożona ponieważ ma jednego autora - Boga Najwyższego,

Pierwszego ateistę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Damian napisał:

Jest doskonale ułożona ponieważ ma jednego autora - Boga Najwyższego,

Pierwszego ateistę :)

Czytając Biblie odniosłem wrażenie że jest ona czymś więcej niż książką, tak perfekcyjnie ułożoną księgę ludzie na pewno by nie napisali, wszystko ze sobą się zgadza, nie ma żadnych sprzeczności.

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe zastrzeżenie do wklejonych wyżej materiałów jest takie, że interpretowane są bardzo pobieżnie, a co najważniejsze - z perspektywy człowieka XXI wieku i to jeszcze Europejczyka. Wystarczy uzmysłowić sobie kiedy i w jakiej szerokości geograficznej pisany był Stary Testament. 

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, House napisał:

a co najważniejsze - z perspektywy człowieka XXI wieku i to jeszcze Europejczyka.

No właśnie więc nie rozumiem co nas powinien obchodzić człowiek, który był żydem i kiedyś umarł daleko stąd, podobno za nas choć nikt go o to nie prosił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tonieja napisał:

Tu 10 ciekawych akcji Boga Najwyższego, bohatera zbioru ksiąg o wspólnym tytule Biblia

https://utilitymon.blogspot.com/2015/12/najlepsze-masakry-pana-boga.html 

Po przeczytaniu tylko kawałka wyrobiłem sobie zdanie i stwierdzam co następuje:

-pokazałeś masakry Jahwe, który nie jest Bogiem Najwyższym,

- doczytałem do momentu, w którym jest mowa o ucieczce z niewoli egipskiej i jestem załamany analfabetyzmem autora. ST mówi wyraźnie, że Mojżesz był królem Dolnego Egiptu

(królem Górnego Egiptu był koleś o imieniu Faraon), miał on też (Mojżesz) posłuch wśród ludzi i dworu obu królestw. Wyszedł on z Egiptu ciągnąc za sobą 600k piechoty, 50k ciężkiej jazdy,

nie licząc kobiet, dzieci i służby. O złupieniu owego państwa przy pomocy swego boga już nie wspomnę. Dalej nie czytam bo nie ma sensu.

 

19 minut temu, Quo Vadis? napisał:

No właśnie więc nie rozumiem co nas powinien obchodzić człowiek, który był żydem i kiedyś umarł daleko stąd, podobno za nas choć nikt go o to nie prosił.

 

NT to inna para kaloszy i nie ma nic wspólnego ze ST. Takie moje zdanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia kim jest osoba o pseudonimie opolczk? Chciałbym wyznawać new age czy inne takie podobne ale to jest po prostu bezdennie głupie w dodatku wiedząc, że także inspirowane przez braci Słowian ze wschodu jak i rodzimych UBsłowian jeszcze większe mam do tego obrzydzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że ST dali nam nasi stwórcy, którzy raczej bogami, w naszym rozumieniu niebyli, ponieważ jedli, pili i się rozmnażali.

Jestem też przekonany, że NT jest jak najbardziej dziełem rąk ludzkich. Mówi się nam, że nie ma źródeł historycznych o Jezusie innych niż NT,

co jest bzdurą. Nawet Marek mówi, że NT dali nam Żydzi :) Być może czytaliśmy te same książki.

Pierwotnym przeznaczeniem NT było zapewne zniszczenie Imperium Rzymskiego poprzez zmianę sposobu myślenia no i diety.

Jest to temat rzeka a ja nie mam zbyt wiele czasu by to opisywać, stąd potężne "skróty myślowe".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Damian napisał:

Po przeczytaniu tylko kawałka wyrobiłem sobie zdanie i stwierdzam co następuje:

-pokazałeś masakry Jahwe, który nie jest Bogiem Najwyższym,

 

 

A skąd, weźmy chociaż punkt 10.:   Bóg morduje całą ludzkość (z wyjątkiem Noego i jego rodziny) za całokształt (Rdz 7, 21-23).

 

No chyba, że to akurat Jahwe spędzał czas na Ziemi i postanowił pójść na całość a osobnik zwany Bogiem Najwyższym był nieobecny, ewentualnie miał wyłożone na to, co się dzieje z homo, zwanym na wyrost, sapiens.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rycerz76

Generalnie chodzi o to aby podkopać wszelkie fundamenty, a na to miejsce wrzucić kult jednostki, to forum też nie jest od tego wolne, stąd taki a nie inny temat autora :)

Przecież można było by założyć temat o uzdrowieniach i misji Jezusa, ale po co się na tym koncentrować? :) .

Takie moje zdanie :) .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tonieja napisał:

A skąd, weźmy chociaż punkt 10.:   Bóg morduje całą ludzkość (z wyjątkiem Noego i jego rodziny) za całokształt (Rdz 7, 21-23).

 

No chyba, że to akurat Jahwe spędzał czas na Ziemi i postanowił pójść na całość a osobnik zwany Bogiem Najwyższym był nieobecny, ewentualnie miał wyłożone na to, co się dzieje z homo, zwanym na wyrost, sapiens.   

 

W Biblii każdy patriarcha miał swojego boga. Bóg podczas potopu nie unicestwił całej ludzkości, ponieważ po opadnięciu wód Noe spotkał innych ludzi :)

No i masz rację, że Bóg Najwyższy nie był cały czas na ziemi.

Co ciekawe Jahwe, gdy już się nachapał dóbr materialnych na ziemi zostawił Mojżesza na pastwę losu. Uratował go (zabrał ze sobą z ziemi) właśnie Bóg Najwyższy.

Edytowane przez Damian
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, The Motha said:

Przecież można było by założyć temat o uzdrowieniach i misji Jezusa, ale po co się na tym koncentrować? :)

Ciągle liczę na Marka, że powróci ale już tak bardzo świadomy :) tylko gdyby zaczął czytać inne publikacje. Tak na logikę gdybyś był Bogiem to co w tamtych czasach miałoby najlepszy posłuch dla takich prostych ludów, z czym by się liczyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rycerz76 napisał:

Tak na logikę gdybyś był Bogiem to co w tamtych czasach miałoby najlepszy posłuch dla takich prostych ludów, z czym by się liczyli?

Z tym samym co współcześni ludzie, ludzka natura jest ciągle taka sama i działają na nie te same rzeczy :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to jaki był Bóg w ST. Tu chodzi o to, aby rozwalić ostatni bastion zdrowej moralnosci, jaką jest wiara chrzescijańska. Ci co to planują, wiedzą, że wtedy juz nic nie przeszkodzi im wprowadzić małżeństw homoseksualnych, eutanazji, seksualizacji dzieci, sterowania ogłupioną, zdemoralizowaną gawiedzią. Bo jak nie będzie żadnego autorytetu, to rządzacy tego swiata narzucą własna ideologię dla sterowania ciemnym tłumem. Ta ideologia to pochodne marksizmu, pełno jest tego dzis w Europie. Po drugie, wchodzą tu wątki walki wywiadów. Obce wywiady cały czas pracują, zby zasiać dezinformację i ogłupić społeczenstwo w pewnych krajach. To pomaga osłabic państwo przeciwnika.

Edytowane przez Les
  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Motha napisał:

@rycerz76

Generalnie chodzi o to aby podkopać wszelkie fundamenty, a na to miejsce wrzucić kult jednostki, to forum też nie jest od tego wolne, stąd taki a nie inny temat autora :)

Przecież można było by założyć temat o uzdrowieniach i misji Jezusa, ale po co się na tym koncentrować? :) .

Takie moje zdanie :) .

Możesz założyć temat, klub albo bloga na forum, albo pisać artykuły o Jezusie na samiecweb - nie widzę żadnego problemu. Forum to forum, można każdy temat poruszać, który nie łamie prawa ani obyczajów.

 

Ja np. nie wierzę, by twórca olśniewającego pięknem wszechświata, miał COKOLWIEK wspólnego z rzeźnikiem ze ST. Wierzę że religie są tworzone, by programować duże masy ludzi, osłabiać je i oddalać od prawdziwego Boga, by ich eksploatować pod dętymi hasełkami o moralności i jak to bez kościoła staniemy się zwierzętami wzajemnie się mordującymi. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Zbrodnie Jahwe, Boga miłości, opisane w Biblii
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.