Skocz do zawartości

Toksyczny bliski


Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno dowiedzialem się, że pewna bliska osoba prawdpodobnie włamała mi się na email lub w inny sposób uzyskała nieuprawniony dostęp do moich dokumentów.

 

Ta sama osoba jakiś czas temu rozpowiadała nieprawdziwe informacje o rzekomym "kurwieniu się" przeze mnie, co walnie przyczyniło się do rozpadu mojego ówczesnego związku.

 

Później dyskredytowała moje umiejętności zawodowe wobec innych osób (o czym mi doniesiono).

 

Piszę ogólnikowo, gdyż obawiam się deanonimizacji, a jeszcze ustalam czy nie doszło do właman na inne moje profile i inne istotne szczegóły.

 

Najpierw chcę ustalić wszystkie szczegóły. Ta osoba miała możliwość dostępu do mojego komputera (tam tych dokumentów nie było), ale mogła uzyskać je w inny sposób.

 

Jakie kroki w takiej sytuacji byście podjęli? Zwłaszcza od strony relacji z tą osobą i od strony informatycznej.

 

Chcę zerwać z tą osobą wszelkie kontakty. To może być kłopotliwe do realizacji, bo bierze ona udział w życiu członków mojej rodziny. 

 

Wiem, że na to jest paragraf, ale na tą chwilę nie chcę się dodatkowo denrwować (jakiejś szkody materialnej nie poniosłem, ale nie o to chodzi). 

 

Myślę też nad poinformowaniem otoczenia tej osoby, żeby jej wstydu narobić.

 

Edytowane przez ElChico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ElChico napisał:

Chcę zerwać z tą osobą wszelkie kontakty. To może być kłopotliwe do realizacji, bo bierze ona udział w życiu członków mojej rodziny. 

Jeśli to możliwe to pomimo tego że to będzie kłopotliwe to zerwij kontakt, a jeśli nie to ogranicz do niezbędnego minimum. Że o założeniu lub zmianie hasła do komputera i wszystkich kont nie wspomnę.

 

Godzinę temu, ElChico napisał:

Wiem, że na to jest paragraf, ale na tą chwilę nie chcę się dodatkowo denrwować (jakiejś szkody materialnej nie poniosłem, ale nie o to chodzi). 

Myślę że od tej strony @Mosze Red powie coś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, ElChico said:

Jakie kroki w takiej sytuacji byście podjęli? Zwłaszcza od strony relacji z tą osobą i od strony informatycznej.

Relacje bym całkowicie zerwał a hasło dostępu do komputera zmienił. Poza tym jak udostępniasz komuś swój komputer możesz wydzielić po prostu publiczny profil z którego goście będa mogli korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.