Skocz do zawartości

Najlepszym argumentem przeciwko demokracji jest pięciominutowa rozmowa z przeciętnym wyborcą.


Rekomendowane odpowiedzi

"Najlepszym argumentem przeciwko demokracji jest pięciominutowa rozmowa z przeciętnym wyborcą." ~ Winston Churchill.

 

Pytacie dlaczego mamy takie wyniki wyborcze jakie mamy?

 

Tutaj odpowiedź:

 

 

Tak to jest, gdy dajesz prawo głosu komuś, kto jest zupełnie niezorientowany w temacie.

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne perełki:

- Nie przeszkadza pani to, że był członkiem partii komunistycznej?

- Nie, przeszłość się nie liczy, liczy się to co teraz:D

Wiadomo, przeszłość się nie liczy.

 

- Nie przeszkadza państwu, 35 nowych podatków które zostały wprowadzone przez PiS?

- Nie,(...)zostały dobrze spożytkowane:lol:

Nie ma jak strzyżenie niczego nieświadomych baranów.

 

Zero jakichkolwiek konkretnych odpowiedzi. Zero.

 

"Co to jest demokracja: rządy ludzi, którzy nie znają się na niczym i decydują o wszystkim" Janusz Korwin-Mikke.

 

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Brat Jan napisał:

 

 

Młodzi zostali w domach, gdyby ktoś im zaproponował "darmowy internet" zamiast 500+ to może ruszyli by dupę i wynik byłby inny.

Ja nie poszedłem, bo jakoś nie lubie tego wszystkiego.

Nie siedzę w tym nie interesuje się za dużo polityką.

Ale tak na prawdę co kraj proponuje młodym ,aby tu byli poza 500+ i robieniem dzieci?

Takich realnych rzeczy nie mówię o wizjach mieszkań plus czy czego kolwiek.

 

@Tomko sama prawda, młodsze pokolenie wypisz wymaluj.

Tym zdaniem bym podsumował każdą moją relacje z kobietami, bo się buntował i poszłam do miśka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Krugerrand napisał:

Nie, przeszłość się nie liczy, liczy się to co teraz:D

Az chciałoby się zamordować przy takiej osobie jej współmałżonka co tak mówi i 30 sekund później powiedzieć przy niej:

- zagłosuje Pani na mnie?

Ona: Nie! Zabił mi Pan męża!

- Ale przecież przeszłość się nie liczy, będę dobrym prezydentem. 

 

Ehhh, pewno i tak by nie doszło.

Nie ma co się dziwić, że nas strzygą jak baranów, obraz nędzy i rozpaczy.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demokracja ma jedną charakterystyczną cechę - prędzej czy później dryfuje w kierunku ochlokracji.

Zwłaszcza że ludem można bardzo łatwo manipulować, mając w garści media. Wystarczy trochę zabiegów PRowych, znajomość psychologii tłumu i elektorat będzie biegać w kółko potykając się o własne nogi, nie wiedząc nawet dlaczego ma pląsawicę. 

 

Inna sprawa, że pomocniczy mechanizm przekupstwa elektoratu zadziałał i co tragiczne - będzie on eksploatowany aż do załamania waluty (właśnie wracam ze sklepu, pietruszka jest po 20PLN/kg). Po czym wprowadzi się Euro, bo nie będzie przecież innego wyjścia dla ustabilizowania polityki monetarnej, hehehe. Więc "zrobimy to tak, że my niby nie chcemy, ale tak, żeby było że wy będziecie się tego domagać". Czyste łapki a deal pchnięty. 

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PatZz już "jebie", tylko na razie wygląda to tak, jak odtwarzany codziennie po jednej klatce, film z katastrofy lotniczej - po następujących po sobie kadrach/klatkach można wnioskować, że właściwie nic wielkiego się nie dzieje.

Rosną ceny, rosną podatki, PKB to tylko skutek impulsu inflacyjnego, baza monetarna rośnie, partia lewicowa jest brana za prawicową a jedyne lekarstwo na inflację to jeszcze większa inflacja, wynagradzanie za nicnierobienie, ech, ręce opadają, zwłaszcza gdy się widzi jak tłum klaszcze na wiwat idąc na szafot. 

  • Like 5
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie oglądam i rozmyślam o swojej sytuacji.

I tak sobie kombinuję, że zawsze mogę do PIS-u wstąpić. Swoich to oni chyba lubią. I jakieś benefity się trafią.

Niezależnie od efektu nie będzie to głupsze od tego co robiłem przez pewien niedawny okres.

 

Martwi mnie tylko jedna sprawa. To chodzenie do kościoła to oni mają obowiązkowe?

 

 

56 minut temu, PatZz napisał:

Przecież to jebnie.

No i dobrze. Jebać burżujów /Allah Akbar!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rnext napisał:

pomocniczy mechanizm przekupstwa elektoratu zadziałał

Przeczytałem gdzieś w necie tekst "rozżalonego wyborcy KO", że przeciętna prostytutka będzie wierna przez dwie godziny za pięćset złotych, a przeciętny wyborca za 500zł będzie wierny przez miesiąc. Polaryzacja, linia wojny domowej została ustalona - po dawnych granicach rozbiorów, sami dokonaliśmy kolejnego. I będą następne, już w październiku.

Eliminacja elit przez zaborców/wojny/ZSRR - okazała się skuteczna.

 

Tym niemniej, wymaganie by ktoś postąpił wbrew temu, co rozumie za swój najlepiej pojęty interes (kase dajom), to jak wymaganie by przeciętny "macho Alfa" nie wyruchał chętnej mężatki.

Znaczenia "ochlos kratos" raczej też nikt na ulicy nie zrozumie.

 

Godzinę temu, PatZz napisał:

Jak ma odzwierciedlać to polskie płace to ile 500-700 euro ludzie dostaną.

Cała wypłata w jednym banknocie, jak w Portugalii kiedyś było. Tylko że zanim do tego dojdzie, to nikt już banknotów nie zobaczy. Przelew elektroniczny od pracodawcy, automatyczna dedukcja dla urzędu skarbowego, a dla pracownika - SMS że stan konta się zwiększył, i można kupić flachę Arizony. A potem SMS, że firma od chwilówek pobrała swą comiesięczną ratę. I kolejny, że alimenty zostały pobrane przez komornika.

Portfel elektroniczny i dowód osobisty w jednym biochipie, automatyczna kontrola lokalizacji i stanu portfela elektronicznego, na bieżąco, na całym świecie - już niedługo, dzięki sieci satelitów Elona Musk-a (internet satelitarny dla każdego gratis, cieszcie się i radujcie).

 

WARSZ.PRASKA Od tego czasu nikt, kto nie miał znaku imienia Bestii lub liczby jej imienia, nic już nie mógł ani kupić, ani sprzedać.

 

Godzinę temu, Rnext napisał:

już "jebie", tylko na razie ... właściwie nic wielkiego się nie dzieje.

Przy czym, ciężko powiedzieć kiedy ten film się zaczął, i jaki jest scenariusz (ten się uzupełnia na bieżąco). Czy to było przed pierwszą wojną światową, czy też przed rewolucją francuską? Może jeszcze wcześniej.

 

 

Kolejny raz przypomnę "czwartego wieszcza":

 

Kazimierz Wierzyński

"Zawracanie głowy"

 

Co mi Pan głowę zawraca:
Godność ludzka,
Ja panu mówię – gnój,
Ponieśliśmy śluzy, chlusnęło narodem,
Popłyną jak powódź i płynie
Jako mówią,
Na nowe życie
A ja panu mówię,
Jeden procent jest nasz,
Jeden procent jest czegoś wart.
A reszta!
Do kina płynie, do żarcia,
Na ubaw miejski,
Na chamstwo z kastetem.
Nie pytaj pan, co to kosztuje,
Co z nimi potem zrobić
I na co ich wymienić –
Na godność ludzką.


Nie zawracaj Pan głowy,
Ja panu mówię gnój,
Zaorze się to i zasieje,
Trudny płodozmian,
Ale od czego nasza kultura,
Agrykultura, humanizm,
Inżynierowie dusz, obmyślą
Od czego zaczynać,
Jak podciągnąć tę nadbudowę.
Tylko mój panie bazą jest gnój
Gnój pospolity, nawóz pod ziarno,
Gówno za pozwoleniem, nie żadna godność,
Nie żadna ludzkość.
To się wyprodukuje
Gdy przyjdzie czas.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perun82 napisał:

A konflikt został wykreowany na linii

single vs dzieciaci

młodzi vs. emeryci.

Zerknij też na pomocniczy konflikt K i M  i jego projekcję u Biedry. Spurkowa zgarnęła ponad 50k głosów - reszta kandydatów z listy po circa 10% jej głosów. Albo to się w pale nie mieści, albo mam za małą pałę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.