Skocz do zawartości

IPhone 5


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, po kilku latach przygody z iPhonem 6 w końcu sie popsuł. 

Mam do wyboru kupić używanego iPhonea 5. 

 

Potrzebuje telefonu do przeglądania stron, słuchania muzyki, pisania, dzwonienia. Przeglądania instagrama, czytania książek z których się uczę. Czasem żeby strzelić jakąś fotkę. 

 

Czy iPhone 5 to dobry wybór? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Quo Vadis? napisał:

jeśli chcesz mieć jak najdłużej tel to radziłbym dołożyć i kupić nowszy.

@ZamaskowanyKarmazyn

Racja, lepiej dołóż, i jesli trzeba będzie to nawet kilka stów więcej, ale za to będziesz mieć coś lepszego na kilka lat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Marek Kotoński said:

Iphone SE - tylko i wyłącznie.

Mam, potwierdzam, że jest dobry. Poza tym można go kupić z dużą pamięcią i służy wtedy za odtwarzacz muzyki czy przechowywacz zdjęć. Bateria jest w porządku. Jedyny minus to mały ekran, ale nie używam go do czytania netu więc daje radę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SE raczej odpada, bo za mały. Zapomniałem dodać że oglądam na nim filmy. 

 

To może lepiej żeby długo służył wybrać rzeczywiście coś z wyższej polki.

Może iPhone 7?

I dlaczego te ceny tak bardzo się różnią, niby 32gb a tylko kolor inny i różnica 400zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio to Japko takie genialne?

Że 3 letni staruszek w postaci Iphone 7 plus 128GB za 3k PLN rozgramia konkurencję?

 

Pytam się. Bo kupiłem rok temu MBA z 2017 roku i było to najbardziej źle wydane 4k PLN w moim życiu.

Zastanawiam się jak oni mogą wydawać takie padło pod względem wydajności w tych czasach i to za taką kasę.

 

Ponadto zastanawiałem się nad IP 7 Plus lub IP 8 PLus.

Edytowane przez Słowianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Słowianin Myślę, że warto, bo przewaga tego telefonu to dobry system. Możesz kupić 8 i bedziesz zadowolony jeżeli cenisz sobie szybkość działania i niezawodność. Ja mam zwykłą 6 128 z 2015 roku i do teraz mnie nigdy nie zawiodła. System działa na 12, bo została specjalnie przerobiona tak, aby działała szybciej na starszych urządzeniach. Jedyny mankament to bateria, ale to siłą rzeczy, bi to już prawie 4 lata od zakupu... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, osadnik napisał:

Baterię wymieniasz za 100zł i telefon działa jak nowy :)

Lokalnie u Ciebie tyle? Czas u mnie wymienić. 

 

Moja piątka ciągnie już 5 rok. Mail, rozmowy, SMS, przeglądanie stron, kilka aplikacji. Czasami się zacina, ale

przyzwyczaiłem się. Jak miałbym wymienić to na 5s. Więcej nie potrzebuję.

Edytowane przez Soprano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już brać, to nowszego, bo nowszy będzie wspierany dłużej. Nie warto się uwsteczniać, tym bardziej, że nowy SE to teraz kosztuje z 1200zł. Od siebie, użytkownika iPhone'a od 2015 roku, powiem tyle - warto brać czym nowsze, bo wtedy będą na dłużej. 6S miałem od premiery i po 3.5 roku dopiero wymieniłem na XR (dostałem propozycję oddania telefonu i w przypadku kupna nowego - obniżeniu ceny), w sumie to trochę z kaprysu, a nie z konieczności. Wizualnie ekran był bez skazy, jedynie metalowy tył był lekko dotknięty ząbkiem czasu (był w etui, ale zawsze jakiś kurz czy paproch się wkradł), system śmigał aż miło - w ciągu całego użytkowania zresetowałem go mniej niż 10 razy. Może nawet coś koło 5-6.

 

To naprawdę dobry telefon, jeśli nie oczekuje się drugiego komputera w kieszeni, tylko w miarę funkcjonalne urządzenie z dobrą optymalizacją.

 

Jeśli 7-kę to weź lepiej w wersji Plus, jeśli chcesz coś oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.