Skocz do zawartości

Wynagrodzenie za poprowadzenie linii elektrycznej 110 przez moją działkę


bbking

Rekomendowane odpowiedzi

Mam działkę inwestycyjną, w dobrej lokalizacji, przy jednej z większych tras (krajowych). Działka ma wymiar około 18% mojej działki, chcą poprowadzić linię wysokiego napięcia 110kV. Zaproponowali cenę w okolicach 10k. Pytanie czy jest sens się odwoływać do tego? Np napisać 25k? Czy mnie wyśmieją?

 

Dodam, że wartość rynkowa działki pewnie spadnie, bo pod takimi przewodami nie można robić wielu rzeczy (budynki, inwestować itd). Ich sąsiedztwo może też nastręczyć komuś wątpliwości gdybym chciał ją sprzedać.

 

Co rodzicie? Może ktoś przerabiał?

 

Mój stosunek jest taki - chcą, niech budują tylko niech zapłacą za utraconą wartość tej działki.

 

Dodam, że w piśmie napisane jest wynagrodzenie - a więc będę musiał odprowadzić od tego całą litanię podatków.

Edytowane przez bbking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz robił problemy to będą musieli położyć kabel a to myślę będzie kosztowało więcej niż 10k. Muszą ustalić z tobą służebność. Weź zapłać za rzeczoznawcę niech wyceni działkę z linią i bez, będziesz wiedział ile żądać. Gdy sam szukałem działki pod chatę oglądałem taką z linią wysokiego napięcia, bardzo tania była ale nie chciałem jej kupić bo takie pola elektro-magnetyczne zdrowe pewnie nie są.

 

 

https://www.cire.pl/pliki/2/korzyst_wlasn_prywatn_dos_energii.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.