Skocz do zawartości

Okulary przeciwsłoneczne


MaxMen

Rekomendowane odpowiedzi

@iry Pisząc możliwie nie drogo to miałem na myśli jak najtaniej się da kupić prawdziwe okulary z filtrem i polaryzacją a nie jakieś ściemy. Na pewnej grupie fb dostałem link do okularów na ali podobno prawdziwe i tylko ok 11$ ponad 5000 pozytywnych feedbackow ludzie piszą, że są w porządku. https://pl.aliexpress.com/item/KINGSEVEN-mody-spolaryzowane-okulary-m-czy-ni-luksusowa-marka-projektant-Vintage-jazdy-okulary-m-skie-okulary/32841915798.html?spm=a2g17.search0604.3.54.64e564e8qGO5LA&transAbTest=ae803_3&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_5_10065_10068_10843_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_453_10084_454_10083_10103_10618_10304_10307_10820_10301_10821_537_536%2Csearchweb201603_53%2CppcSwitch_0&algo_pvid=3b125123-7908-48e4-b03c-f555648b0ef5&algo_expid=3b125123-7908-48e4-b03c-f555648b0ef5-8&fbclid=IwAR1htf4zuzJmBU_EAnbp0bmZc0LjnfkXl3IcRHyferaC6MXP4LNDb9dPYh8

A masz o tym jakieś pojęcie ? Ja nigdy nie nosiłem okularów ale przydałoby się coś nad wodę, na ryby , do latania dronem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soprano na moim miejscu byś tyle nie zapłacił. Ja rozumiem, że u optyka będą prawdziwe ale zdaję sobie sprawę, że można kupić prawdziwe taniej nie koniecznie u optyka. Właściwie nigdy nie nosiłem okularów p. słonecznych i nie jest to dla mnie element stylizacji i nie jest to też dla mnie dobro konieczne. Więc nie wydam na to 200-300 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MaxMen napisał:

A masz o tym jakieś pojęcie ? Ja nigdy nie nosiłem okularów ale przydałoby się coś nad wodę, na ryby , do latania dronem 

Znam się na tyle, żeby wiedzieć że chińskim okularom nie powinno się ufać. Nie masz żadnych gwarancji co do tego, że są dobrze wykonane, z prawdziwym filtrem UV - sprzedawca z Chin może w ofercie napisać co dusza zapragnie. Szkoda ryzykować.   

2 minuty temu, MaxMen napisał:

Więc nie wydam na to 200-300 zł 

W sklepie sportowym powinieneś dostać jakieś do 100 zł.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, iry napisał:

Znam się na tyle, żeby wiedzieć że chińskim okularom nie powinno się ufać. Nie masz żadnych gwarancji co do tego, że są dobrze wykonane, z prawdziwym filtrem UV - sprzedawca z Chin może w ofercie napisać co dusza zapragnie. Szkoda ryzykować.   

Wiem, dlatego podchodzę do tematu ostrożnie, co nie znaczy, że Chińczycy nie zrobią prawdziwych okularów z filtrem itd. I sprzedawać ich dość tanio. Na filmiku poddają je testom ale wiadomo można do filmu podmienić szkła. Ale z tego co ludzie piszą to działają i są osoby które rzekomo to sprawdzały i mają filtr i polaryzację. 

2 minuty temu, iry napisał:

W sklepie sportowym powinieneś dostać jakieś do 100 zł.

No właśnie tak też przeglądam troszkę ale wiesz jak to ze sklepami sami mogą zamówić coś z chin sprzedawać za 100 a na ali kupisz za 30. A markowe to już znacznie powyżej 100. Jakbyś miał jakieś propozycje to podrzuć chętnie zerknę. Ja ich będę używał na prawdę okazjonalnie to tym bardziej nie chcę inwestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, MaxMen napisał:

Jakbyś miał jakieś propozycje to podrzuć chętnie zerknę

Popatrz na stronę 4F, okulary mają w przecenie. Plus jest taki, że zawsze możesz iść do sklepu i przymierzyć konkretny model - chodzi mi głównie o kolor szkieł, nie każdemu odpowiada dana barwa, a sportowe pod tym względem bywają specyficzne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxMen

Rok temu przygarnąłem za 70 ziko arctica na aledrogo - nie mają lekko, ale wytrzymują dzielnie trudy życia codziennego (i na rower, i na co dzień).

Tak się składa, że ostatnio przyjechało do mnie parę sztuk z chin - po ok. 50zł teraz do wyrwania (brałem za połowę ceny). Nie spodziewałem się takiej jakości. Marka kingseven - możesz zerknąć, ale nie mają takich typowych  sportowych w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxMen Rozdałem :D

Tak jak napisałem - 50% taniej kupiłem i mi brakło dla mnie^^ i teraz się czaję na ponowną promocję.

W rękach robią świetne wrażenie i duży + za fajne sprężynki w zausznikach.

 

EDIT: Tych akurat nie mam, co wstawiłeś. Moje mają  ramki stalowe.

Edytowane przez Marden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxMen Na moją buźkę najbardziej pasują tete.

Nie wiem, jak z trwałoscią, bo 2 tygodnie temu przejechały.

Ja zrobiłem tak, że wziąłem więcej sztuk, zbijając mocno cenę. Teraz też jest taniej, ale ja brałem za niecałe 9 dolców. Trafić ciężko na strzała, co by ładnie się prezentowały, dlatego lepiej wziąć więcej i zrobić komuś prezent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marden nie mam parcia żeby idealnie pasowały bo to mają być takie w teren więc wiesz. Widzę kupowałeś w oficjalnym sklepie, też z niego chcę wziąć, ile czasu do Ciebie szły ? Jak są po niecałe 11$ to z kuponem będą za 9$. 
Ale ogólnie są w porządku i firma ok, można spokojnie brać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem^^ Przyleciały gdzieś pomiędzy 2-3 tygodniem.

W teren brałbym coś sprawdzonego, tańszego, ale z konkretnej firmy, np. uvex.

Chociaż na kinolu też się dobrze układały - jednak odchylające się na zewnątrz zauszniki (te fajne sprężynki) mogą powodować zmianę kąta położenia okularów na twarzy.

Nie rozwieję twoich wątpliwości, ale życzę powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, tak pisałem pół żartem pół serio, bo ja nie mam dużych wymagań technologicznych co do okularów, ot na jakieś dłuższe spacery w okolicach południa albo do jazdy samochodem czy rowerem załadam. Ogólnie nie spędzam zbyt dużo czasu na powietrzu w godzinach dużego nasłonecznienia.

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.