Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie, kończę studia, dlatego sytuacja miała miejsce na mojej Uczelni (nie będe pisał która ;) ) :

 

Chodziłem na zajęcia z jedną dziewczyną - szczupła, zgrabna, ładna twarz, kulturalna... i teraz najważniejsze - zawsze pełny makijaż, odpicowana od góry do dołu.

Podobała mi się.

 

Teraz...domyślacie już pewnie co się stało :

 

Dziś przyszła na zajecia całkowicie bez makijażu. Okazało się, że ma straszne problemy z cerą (FU!!)...

 

Kiedyś śmiałem się z tekstów gości, którzy pisali żeby z dziewczynami umawiać się na pierwsze spotkania na basenie, obecnie uważam, że jest to dobra praktyka.

 

Moje pytania jest następujące :

1. Czy dziewczyny z problemami dermatologicznymi postępują etycznie ukrywając to pod toną makijażu ?

2. Czy można z tym jakoś walczyć ? - Ja nie widzę tutaj rozwiązania innego jak nie umawianie się z takimi dziewczynami.

 

P.S. : Często słyszę ze strony kolegów/przyjaciół, że to jest jawne oszustwo ze strony kobiet -

1. full make up, przekłamujący urodę czy też

2. preparowanie zdjęć na fb/instagramie, tak że potem nie da się rozpoznać prawdziwej dziewczyny od tej "modelki" z photoszopowanych zdjęć.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to etyczne, ale jak się umawiasz z laską którą ma  zawsze Full make-up to można się spodziewać, że coś jest nie halo. 

Powinieneś taką poprosić o to, że chciałbyś ją zobaczyć bez makijażu. 

Pezekłamujace foty przed 1 randka to wiadomo manipulacja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw się w jej sytuacji. Może po prostu chce to ukryć a nie ma pieniędzy na laserowe usuwanie blizn czy walkę z trądzikiem itp.

Nie koniecznie musi robić się na dziunie dla facetów, chodź tego nie wykluczam.

Może dziś się spieszyła i nie wyrobiła się ze szpachelką..

 

Ja bym do tego podszedł po ludzku, ukrywa to bo ma z tym problem. Myślę, że jej potencjalny facet wiedziałby o tym i gdyby to akceptował to Tworzyliby zdrowy związek.

 

Edytowane przez 17nataku
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem na studiach taką jedną. Na zdjęciach super laska a w rzeczywistości niemożliwa do rozpoznania. Gdyby nie to że po jakimś czasie się dowiedziałem która to jest to bym nigdy jej nie rozpoznał.

Edytowane przez PrzemAss
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defekty w urodzie kobiecej jak defekty w męskich finansach.

 

Ile świat uniknął by czczej gadaniny rozpoznawczej...

Kobiety bez makijażu, faceci z nadrukowaną pensją na czole!

Szybka analiza, spojrzenie, jest związek.

Fruwają motyle!

Konfetti spada z nieba.

W ciągu kilku sekund.

 

 

 

 

  • Dzięki 4
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szycha2 napisał:

 

1. Czy dziewczyny z problemami dermatologicznymi postępują etycznie ukrywając to pod toną makijażu ?

2. Czy można z tym jakoś walczyć ? - Ja nie widzę tutaj rozwiązania innego jak nie umawianie się z takimi dziewczynami.

Co w tym jest nieetycznego i z czym chcesz walczyć?

Ma problem z cerą, wstydzi się tego, więc to ukrywa. Gdyby nie nakładała szpachli, to wzbudzałaby tylko litość, pogardę i słyszała za plecami złośliwe komentarze, bo ludzie potrafią dowalić, by się dowartościować.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh, naiwności :DMakijaż jest jej sprawą. Sama borykałam się z trądzikiem i czasem to dziadostwo jest naprawdę trudne do ogarnięcia i wtedy wchodziła szpachelka. 

Nie powinieneś czuć się oszukany - wiadomo, że makijaż się stosuje aby lepiej wyglądać. 

A czy nieetyczne? Wg mnie to jest jak ładny ciuch. Wygląda się lepiej, ale to jest po prostu taka zadbana wersja kobiety. Nie ma na celu oszukiwać.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwracanie kota ogonem :).

Kobietki my lubimy  was naturalne, tv i reklamy  wmawiają wam że jesteście atrakcyjniejsze w makijażu.

Uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona kobieta jest 1000 razy  atrakcyjniejsza niż wymalowana lala.

Nie nie jesteście atrakcyjniejsze jak się wymalujesz jesteś taka jak wszystkie bo  każda się maluje:

-czym się wyróżniasz wtedy od innej ?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Szninkielka napisał:

 Nie ma na celu oszukiwać.

Jak to nie?

To że się umalujesz czyni z ciebie piękność ? Jesteś dalej taka sama ale z maską.

Umalowaną poznaje nie ciebie tylko maskę :).

Tyle pieprzenia o wnętrzu i tym czymś.

Kłamiecie cały czas  :) ale jak my okłamiemy  was to oburzenie hahah.

 

 

 

 

Makijaż to  tak jak wzrost :)

Ty się malujesz wysyłasz mi fotkę:

- oooo fajna dupa taka odstawiona.

Pytasz o mój  wzrost 179 ale napisze że 185.

-Twoja reakcja w realu  bylo by oburzenie:

-Ale ty nie masz 185cm.

-A ty wcale nie jesteś taka ładna jak na zdj  :).

 

 

33 minuty temu, mac napisał:

Im więcej nakłada tego gówna na ryj, tym gorsze problemy z cerą.

 

Tak to działa. 

O tak  ex tak się zaczęła w tynkarza bawić :).

Przyjeżdżam do niej a tu  cala twarz w pryszczach  i  fochy do mnie zobacz co się stało  :).

Wiadomo że od tapety.

Tłumacz i tak nic jak do ściany podobasz mi się najbardziej bez i taką kocham.

 

 

 

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to oczywiste, że robi to, aby ludzie myśleli o niej:

5 godzin temu, Szycha2 napisał:

 

Chodziłem na zajęcia z jedną dziewczyną - szczupła, zgrabna, ładna twarz, kulturalna...

 

A nie tak:

5 godzin temu, Szycha2 napisał:

Okazało się, że ma straszne problemy z cerą (FU!!)...

 

Myślisz, że ludzie dostrzegaliby cokolwiek, poza tym, że ma problemy dermatologiczne? :P

 

Realia są takie, że jesteś omijany szerokim łukiem, ludzie nie chcą patrzeć Ci w oczy (bo, fuu oczy są na ten okropnej twarzy) i ogólnie słuchasz komentarzy typu "Uuu mógłbyś się chociaż umyć hehe", kiedy recytujesz z pamięci 1001 wypróbowanych sposobów, aby to wyleczyć. 

 

Co nie znaczy, że tapetowanie pomoże jej rozwiązać problem (a raczej pogorszy), ale to już rozmowa na inny temat. 

 

Pozostaje Ci nie umawiać się z takimi laskami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że jak na kimś komuś zależy to na takie sprawy przymknie oko. To problem dermatologiczny. Coś nad czym się nie ma kontroli. A czego leczenie kosztuje sporo. Jakby laska miała raka i przyszła bez peruki to też byś nagle wyskoczył z "O fuj?" A jakby pod make upem miała blizny?

 

Dziś jechałem busem. Wsiadł facet. Z poparzoną twarzą.

Przy takich ludziach się głupieje. Nie wiesz jak się zachować. Myślę że ten facet wolałby mieć make up i nie budzić kontrowersji. Móc iść do normalnej pracy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocny makijaż zupełnie nie jest dla mnie. Pełny robię bardzo rzadko, tylko na specjalne okazje typu wesele, komunia, sylwester etc. 

Na co dzień głównie pomaluję rzęsy, czasem maznę sobie oko delikatnymi cieniami w odcieniach brązu/szarości/różu. 

Makijaż wg mnie ma podkreślić urodę a nie zatuszować niedoskonałości. Unikam ogromnej ilości pudru i podkładu. Nie lubię sobie zatykać porów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Analizator napisał:

 

@Szycha2 A tak serio naprawdę jak laska jest taka fajna, miła , szczupła, kulturalna i ten fakt, że ma problemy dermatologiczne sprawia, że nagle jest fuj?

 

Jeśli są to poważne problemy- krosty, wżerki itp na całej twarzy, to wygląda to okropnie. Być może to nie ich wina, ale takie są fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia bycia kobietą, ale wydaje mi się, że makijaż (a szczególnie w takich ilościach!) jest dość łatwo zauważalny. Wystarczy się tylko przyjrzeć.

Jeśli traktujesz to jako niemoralny akt oszustwa, to lepiej szybko naucz się to rozpoznawać, bo będziesz "oszukiwany" przez 7/10 kobiet, które codziennie spotykasz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lalka napisał:

Przecież żeby zakryć trądzik czy inne niedoskonałości to przecież trzeba tego tonę dać. Korektor, podkład, puder... Jak można tego nie dostrzec gołym okiem? :D

 

Na żywo, z bliska, widać. Na zdjęciu lub z dystansu - niekoniecznie.

 

Tak na marginesie - kiedyś w jakimś piśmie dla pań była akcja typu "znane bez makijażu". Akurat oglądałem że znajomą. Rzuciła tylko okiem i mówi: ależ one mają makijaż, tylko dyskretny (dzienny czy jak to się fachowo nazywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kapitan Horyzont napisał:

Jeśli są to poważne problemy- krosty, wżerki itp na całej twarzy, to wygląda to okropnie. Być może to nie ich wina, ale takie są fakty.

Hehe wiedziałem, że szczerym komentarzem rozpętam "gówno burzę" ;)

Ja się zgadzam z komentarzem powyżej - poprostu źle to wygląda, a dodatkowe "szpachlowanie" tylko prowadzi do co raz większych problemów dermatologicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2019 o 21:32, Hippie napisał:

Nie lubię sobie zatykać porów.

A wiesz, że są takie mineralne, nie zatykające,  nawilżające, kremy bb i nawet pomagające w walce z zaskórnikami?

Śmieszy mnie to jak faceci mówią, że trądzik ma, bo tapetę nakłada.

No niestety nie jest to główna jego przyczyną, co najwyżej może ten problem spotegowac.

Śmieciowe jedzenie, cukry proste, brak nawodnienia i widać, która dziewczyna ma zdrowy tryb życia, która nie.

Panie do takich zmian skórnych z ww. powodów są bardziej predysponowane.

Pomijam problemy natury hormonalnej i flory bakteryjnej skóry (mężczyźni z tym się też spotykają), bo to wymaga leczenia.

 

 

Pamiętam jak mój z chłopak z czasów lo miał duży problem z trądzikiem, bardzo dużo mu to odbierało pewności siebie, po roku leczenia miał piękną cerę, a po kolejnym zapomniał z czym się borykał kiedyś i wygłaszał podobne komentarze jak niektórzy tu. 

 

Edytowane przez emrata
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.