Skocz do zawartości

Co o życiu może wiedzieć bankowiec inwestycyjny?


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio będąc w Carefurze kupiłem książkę "Prosto do piekła". Opowiada ona o kulisach pracy w wielkich bankach oraz o karierze ambitnego bankowca inwestycyjnego. Przed każdym rozdziałem bankowiec ten dzieli się z czytelnikami swoimi złotymi myślami i radami. Najciekawsze z nich przepisałem poniżej:


1. Co roku dzieci dostają od życia cenną lekcję: Święty Mikołaj bardziej lubi te z bogatych rodzin.
2. Statystyki wskazują, że nie powinieneś się przejmować wyglądem matki swojej pierwszej żony.
3. Chciałbym, żeby moja dziewczyna była na tyle niezależna i silna, żeby samodzielnie zmieniła przebitą oponę, a jednocześnie na tyle seksowna, żeby nigdy nie musiała tego robić.
4. Kiedy w końcu przestaniemy nazywa ich hipsterami i wrócimy do starej nazwy - pizdusie?
5. Na siłowni podszedł do mnie facet i zapytał, co mnie czeka, że trenuję tak ostro. Odpowiedziałem: "Życie, skurwielu".
6. Pieniądze szczęścia nie dają, ale rozwiązują 95% problemów powodujących, że czujesz się nieszczęśliwy.
7. Kiedy ktoś pyta, jak mi się powodzi, zazwyczaj kłamię, odpowiadając: "Dobrze", chociaż w rzeczywistości jest dużo lepiej.
8. Dlaczego miałbym się żenić? To tak, jakbym zakładał się o połowę majątku z jakąś laską, że będę ją kochał wiecznie. 
9. Nigdy nie daję pieniędzy bezdomnym. Sumienie nie pozwala mi nagradzać porażki.
10. Pewna laska spytała mnie, co bym zrobił, gdybym miał 10 milionów dolców. Odparłem, że zacząłbym się zastanawiać, gdzie podziała się reszta. 
11. Odruch sprawdzania telefonu po tym, jak ktoś inny sprawdził swój, zastąpił naszemu pokoleniu zaraźliwe ziewanie.
12. Mamy o wiele inteligentniejsze społeczeństwo niż kiedykolwiek. Średnią obniżają prostacy, którzy masowo dorwali się do głosu tylko dzięki technologii. 
13. Kierowcy, którzy przestrzegają ograniczeń prędkości, albo są niezłymi pizdusiami, albo mają w samochodzie ładunek narkotyków. 
14. Ożeniłbym się tylko dla pieniędzy ...ale już mam pieniądze.
15. Jeżeli ktoś pokazuje mi tatuaż z napisem "Tylko Bóg może mnie osądzić", jestem gotów udowodnić mu, że sie myli.
16. Zaczynam każdą rozmowę przez komórkę od: "Zaraz padnie mi bateria". Wtedy rozmówca nie marnuje mojego czasu.
17. Być może pieniądze szczęścia nie dają... ale i tak spróbuję.
18. Ta dziewczyna jest seksowna, jednak nie aż tak, żeby ryzykować dla niej połowę majątku.
19. Nie dajemy jedzenia dzikim zwierzętom, ponieważ uzależniają się one od dokarmiania przez ludzi i nie potrafią potem wyżywić się samodzielnie. Czym to się różni od dawania jałmużny biednym? 
20. Większość ludzi nie zagrałaby głównej roli w filmie o ich własnym życiu.
21. Moja pierwsza żona była gorącą zwolenniczką postawy " pro life". Przynajmniej dopóki moja kochanka nie zaszła w ciążę. 
22. Wyobraź sobie, że wygrywasz na loterii, a zaraz potem tracisz wygraną. Kilka moich eksdziewczyn doskonale zna to uczucie.
23. Sądzę, że alkohol częściej niż do śmierci przyczynia się do poczęcia ludzi.
24. Żona odeszłaby ode mnie, gdybym stracił majątek. A ja wymieniłbym ja na nowszy model, gdyby utyła. 
25. Nie żeń się dopóki nie masz przynajmniej 35 lat i odpowiedniej pozycji w świcie. Wolisz przecież mieć żonę z ekstraklasy niż z trzeciej ligi.
26. Jeżeli przejazd miejskim autobusem nie jest dla ciebie wystarczająca motywacją do poprawienia swojego statusu życiowego, to prawdopodobnie już jej nie znajdziesz. 
27. "Bądź sobą" to rada, na której wychodzi dobrze jakieś 5% społeczeństwa.
28. Jeśli chcesz poznać czyjąś prawdziwą naturę, zaprowadź tę osobę do baru z darmowym alkoholem i patrz, jak się zachowuje.
29. Jeżeli potrzebujesz budzika, to znaczy, że potrzebujesz nowej pracy.
30. Związek jest jak huśtawka na desce. Jeżeli jedno z was się znudzi albo utyje, jest po zabawie.
31. Na walentynki anonimowo wyślij kwiaty swojej dziewczynie. Jeżeli nawet ci o tym nie wspomni, rzuć ją.
32. "Wegetarianin" to obraźliwe starożytne słowo na określenie idioty, który nie potrafił łowić ryb ani polować. 
33. Każdy facet, jakiego znam, zapłacił za seks. W ten czy inny sposób. 

 

Wie coś o życiu ten bankowiec czy nie? :) 

  • Like 12
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre są takie przaśnawe jak z poradnika dla akwizytorów z małych miast ale poniższe mi się podoba.

 

26. Jeżeli przejazd miejskim autobusem nie jest dla ciebie wystarczająca motywacją do poprawienia swojego statusu życiowego, to prawdopodobnie już jej nie znajdziesz. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi pozerstwem i nowobogactwem na kilometr. 

 

Kolejny zakompleksiony pajac, któremu coś tam się udało (albo i nie) udziela szaraczkom złotych rad, które są w gruncie rzeczy pompowaniem własnego ego i autoreklamą, jaki to autor jest twardy i rewelacyjny. 

 

Jak on taki bezwzględny cynik darwinista, zaprosiłbym go na dowolne polskie blokowisko po 23,00 w sobotę, zobaczymy, czy ten rekin finansjery zdoła wcielić swoje mądrości i gdzie na nich zajedzie wśród osiedlowej braci. Stawiam w każdym razie, że następna książka będzie z innymi sentencjami.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granica miedzy pewnoscia siebie, a buta i prostactwem zostala przekroczona.

 

Ufalbys facetowi ktory inwestuje nie swoje pieniadze i ma z tego ochlapy, czy komus kto bierze los we wlasne rece?  Nawet jesli ma mniej?

 

To nie pieniadze robia z czlowieka mezczyzne i nie mam na mysli zmiany plci ;)

 

P.S. Chcialbym miec tyle czasu zeby jezdzic autobusem :), to jest moje marzenie

Edytowane przez Johny_B
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zalatuje tanim coachingiem rodem z amerykańskich filmideł. Jeszcze kilka lat temu, może i dziś, w śniadaniowej na TeFałeNie będzie robić za życiowy drogowskaz, ale generalnie wydźwiek jest jeden: hajsy, hajsy, jestem bogiem, bo mam hajsy. Niektóre odnośnie kobiet całkiem trafne, ale mam wrażenie, że Jordan Belfort (ten z Wilka z Wall Street) w podobnym tonie nawijał makaron na uszy naiwniaków.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaśnie Wielmożny napisał:

Niektóre są takie przaśnawe jak z poradnika dla akwizytorów z małych miast ale poniższe mi się podoba.

Nic nigdy nie przebije mundrości Paulo Coelho. Człowiek, który wsadził palec w dupę i odkrył, że później śmierdzi. A książka brzmi zajebiście interesująco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o życiu może wiedzieć bankowiec inwestycyjny?

 

Że inwestycja w wydanie książki dowolnej treści się opłaci.

Zawsze znajdą się frajerzy co ją kupią.

Każdy z nas może napisać taką książkę, wydać pewnie byłoby trudniej, ale Amazon i to umożliwia, i pewnie kupcy by się znaleźli.

Ja każdego co dzwoni i chce mi doradzać pytam jaki ma samochód.

Jeśli gorszy niż ja - radzę mu, żeby to ON zapłacił MNIE za to, że mu doradzę jak się robi kasę.

Taki sobie dead end.

 

Ten kto wie jak się robi kasę ROBI JĄ albo już nie musi.

Nie traci czasu na doradzanie innym.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuć ostrym bucem.

I spuchniętym do przesady ego.

Na dodatek takim bucem, co łatwo przyszła mu duża kasa.

Zdecydowanie ZA ŁATWO.

 

Trochę mi przypomina rady co do podrywania kobiet.

Udzielane przez Pięknych Alvaro

"Wystarczy być sobą, podejść i zagadać. Ja Nie Widzę Problemu!".

 

Ten sam poziom.

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Na dodatek takim bucem, co łatwo przyszła mu duża kasa.

Zdecydowanie ZA ŁATWO

Bo dobrze jest być bankowcem inwestycyjnym (nie mylić z bankierem, który ryzykuje).

Bankowiec zarabia nawet jak klient traci, a jak klient zarabia, to on najwyżej zarabia więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Czuć ostrym bucem.

I spuchniętym do przesady ego.

Na dodatek takim bucem, co łatwo przyszła mu duża kasa.

To, co kształtuje charakter, to wychowanie (głównie ojciec) i różne, także przykre, doświadczenia życiowe. Ja nie mam wątpliwości, że gdybym za młodu łatwo zgarnął masę kasy, to też bym był bucem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.