Skocz do zawartości

Czym jest dla was miłość - pyt głównie do mężczyzn


Rekomendowane odpowiedzi

A no widzisz. Zatem to nie wykonywane czynności, lecz toważystwo podczas wykonywania tych czynności, ma znaczenie.

Czy to siedzenie pod kocem na Netflixie, czy wychodzenie w teren / na rower.

Ty to odebrałaś jako nudne bo tam był splot siedzenia pod kocem + brak towarzystwa.

Ale tak samo nudne mogło by być samodzielne wyjście na rower.

A siedzenie pod kocem mogło by być ciekawe jak by się siedziało z 2 koleżankami. No nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Dlatego też uważam, że należy dążyć do środka czyli być ektrawointernikiem

Są takie osoby, ambiwertycy. 

 

Wydaje mi się, że sądzenie, że introwertycy są nudni bierze się stąd, że nie wywołują takich emocji i nie robią koło siebie takiego szumu jak ekstrawertycy, którzy jednak lubią być w centrum uwagi.

 

Mam w pracy chyba tylko jednego ekstrawertyka. Gęba mu się nie zamyka, non stop z kimś gada, wręcz katuje swoją osobą. To co mówi przez 5 minut, można by streścić w 3 zdaniach. Introwertycy lubią gadać na konkretny temat, a ekstrawertycy gadają, żeby gadać, nawet jeśli to nie ma sensu. Podobno tacy ludzie czerpią energię rozmawiając z druga osobą, chociaż to bardziej monolog niż rozmowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Androgeniczna napisał:

Introwertyk nie zrozumie ekstrawertyka i odwrotnie .

Bzdura, wystarczy nieco empatii no i właśnie zrozumienia bo obu stronach. 
Aż tak trudno zmienić punkt widzenia?

W pełni może się nie da, ale mam na myśli głównie to że intro i eksta mogą się zaprzyjaźnić.

Edytowane przez Summit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/8/2019 at 4:48 PM, Androgeniczna said:

Tak jak napisałam dla mnie milość jest wtedy kiedy na kimś ci zależy, martwisz sie o niego, chcesz żeby był szczęśliwy i skoczysz za nim w ogien. Dodatkowo jesli mówimy o milości miedzy partnerami musi istnieć również silne pożądanie

A to całkiem dobra definicja jest, mnie się podoba :)

On 6/9/2019 at 12:16 PM, Ragnar1777 said:

Ciężko mi powiedzieć co to jest miłość.
Myślę, że dwa osobniki, które się ze sobą wiążą z myślą na long term relationship, muszą spełniać pewne warunki.
Oboje mają pewne warunki co do siebie nawzajem i to nie jest "transakcja, handel", o nie nie.

Przede wszystkim oboje wpierw muszą się sobie podobać na tle seksualnym i lubić uprawiać ze sobą sex, bez tego właściwie związek to fikcja.
Kolejna rzecz to muszą spełniać swoje role.
Mężczyzna musi być zagwarantować dobra materialne i bezpieczeństwo rodzinie.
Kobieta musi być dobrą matką, szanować mężczyznę i ufać jemu przewodnictwu oraz nie rywalizować z mężczyzną.
Oboje muszą się troszczyć o siebie nawzajem to podstawa :) , bez żadnego "dopieprzenia" partnerowi czy to w domu, czy przy znajomych.
Kolejna sprawa to oboje muszą jakoś ze sobą rezonować, nie oznacza to, że mają być jak dwie krople wody, ale potrzebna tam jest nić porozumienia i pewnych podobieństw.
Jednak nie może zabraknąć różnic, by oboje się dopełniali wzajemnie :) 
 

I to też jest bardzo dobre, w punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, imprudent_before_the_event napisał:

A siedzenie pod kocem mogło by być ciekawe jak by się siedziało z 2 koleżankami. No nie?

Wtedy byłoby super i nie nudno :)

2 godziny temu, ntech napisał:

Ja lubię ciszę w ubikacji. 

Za to pewnie seks uprawiać wolisz również w pojedynke :)

Godzinę temu, Summit napisał:

W pełni może się nie da, ale mam na myśli głównie to że intro i eksta mogą się zaprzyjaźnić.

Zaprzyjaźnić oczywiście i nawet fajnie spędzac czas razem. 

Chodzi o to że nie zrozumie bo dla mnie zawsze nudne będzie siedzenie samej pod kocem a dla Ciebie okropne będzie wyjście do klubu na głośną imprezę co tydzien :) W takim sensie sie nie zrozumiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Androgeniczna napisał:

 

Introwertyk nie zrozumie ekstrawertyka i odwrotnie .

@Androgeniczna, a czy mogłabyś się wypowiadać w swoim imieniu, a nie w imieniu wszystkich? To, że Ty nie jesteś w stanie zrozumieć ludzi, którzy są inni niż Ty nie znaczy, że wszyscy tak mają. 

  • Like 1
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Daenerys napisał:

a czy mogłabyś się wypowiadać w swoim imieniu, a nie w imieniu wszystkich? To, że Ty nie jesteś w stanie zrozumieć ludzi, którzy są inni niż Ty nie znaczy, że wszyscy tak mają. 

A gdzie napisałam że wszyscy tak maja? Przecież zawsze piszę tylko swoją opinie a nie wszystkich

3 godziny temu, Patton napisał:

Kochać to ja mogę, ale zwierzęta, a ludzi to co najwyżej szanować.

Temat został założony ponieważ w pewnym temacie użytkownik usilnie pisał że tylko męzczyźni kochają bezwarunkowo natomiast kobiety nie potrafią tak kochac. Ty jak i wielu innych w temacie potwierdziło że w wiekszości mężczyzni tez nie potrafia kochac i sami sie do tego przyznajecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Androgeniczna napisał:

A gdzie napisałam że wszyscy tak maja? Przecież zawsze piszę tylko swoją opinie a nie wszystkich

@Androgeniczna gdybyś pisała tylko w swoim imieniu napisałabyś "ja nie zrozumiem introwertyków", a napisałaś "introwertyk nie zrozumie ekstrawertyka i odwrotnie". To jest mówienie w imieniu wszystkich, a nie w swoim własnym.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Androgeniczna No właśnie jak można wypowiadać się w imieniu innych? Dlaczego więc to robisz? Nie pierwszy raz.

 

Zacytowane wyżej przeze mnie to jest generalizowanie i wypowiedź w imieniu wszystkich. Napisałaś o całej grupie, a nie że Ty tak masz.

 

W dniu 9.06.2019 o 17:00, Androgeniczna napisał:

Właśnie po tym odróżnia się introwertyka od ekstrawertyka jak odpoczywa. ...Taki introwertyk np lubi w ciszy i sam iść w góry. Dla ekstrawertyka byloby to męczące. Spędzanie wolnego czasu od razu ujawnia kim jesteśmy. 

To powyżej to też jest wypowiedź w imieniu wszystkich. Juz pisałam, że jestem ekstrawertykiem, a uwielbiam samotne spacery i wieczór z książką więc czemu piszesz, że dla ekstrawertyka takie spędzanie czasu jest męczące i nudne? To wypowiedź w imieniu wszystkich ekstrawertyków. 

Więc jeśli chcesz, aby Twoje wypowiedzi były traktowane jako Twoje podejście do życia i Twój styl życia to pisz używając pierwszej osoby. Używaj "JA", wtedy nikt nie będzie miał wątpliwości, że chodzi o Ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Androgeniczna napisał:

Tak to ocenia sie z psychologicznego punktu widzenia. 

Może warto spojrzeć na ludzi jak na indywidualne jednostki i nie przyklejać im na siłę pewnych cech. Takie podejście może zamazać nam rzeczywistość i nie daje możliwości poznania tego jaki jest konkretny człowiek. To tak jak ze znakami zodiaku. Wiele ludzi przykłada do tego ogromną wagę i to spod jakiego znaku ktoś jest determinuje ich postrzeganie nawet jeśli ich nie znają. Mam w swoim otoczeniu bardzo dużo osób spod znaku barana i każdy jest inny chociaż określonemu znakowi przypisuje się pewne stałe cechy. 

Warto widzieć człowieka, a nie introwertyka czy barana ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mnie spytać niespełna dekadę temu, odpowiedziałbym że to sens życia człowieka, najpiękniejsze uczucie itd. Czym jest miłość teraz? Stanem haju hormonalnego stworzonym przez naturę, w celu prokreacji. 

 

PS serce to pompa krwi, oprócz przedsionków i komór nie tkwi w nim żadna tajemna siła. A "serce" to nasza podświadomość.

PS2 na dłuższą metę wygodniej spać osobno, nikt się nie rozpycha i nie ściąga kołdry.

Edytowane przez DOHC
Dopisanie - DOHC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.