Skocz do zawartości

Ból dolnej części kręgosłupa-jakie ćwiczenia?


Bombas

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że plecy rozbolały Cię od długiego siedzenia, to przypuszczam że nie jest to od razu nic poważnego, ot duży wielogodzinny nacisk.

Od siebie serdecznie mogę polecić sposób z filmu https://www.youtube.com/watch?v=Pnzjr_FpEVM. Dokładniej mam na myśli ten pokazywany od 9:00 minuty. Oczywiście wszelkie ćwiczenia bez konsultacji z fizjo, robisz na własną odpowiedzialność.  Z doświadczenia wiem, że przez pierwsze kilka dni, u mnie ból był nawet trochę bardziej zauważalny, niż przed ćwiczeniami. Jednak z czasem wszystko mija, efekty mam do dzisiaj takie, że nie mam żadnych problemów z lędźwiami. Stosowałem w.w. sposób kilka tygodni, z czasem coraz mniej intensywnie. Jeśli się zdecydujesz to polecam robić 2-3 razy dziennie po kilka minut 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dyski między kręgami nie są ukrwione i odżywiają się zasysając wodę w trakcie ruchu. Jeśli non stop siedziałeś i nie ruszałeś się to po prostu krąg się zdegenerował. Dużo ruchu nawadniającego kręgi pomoże. A ćwiczenia znajdziesz na necie, a i widzę że Bracia już coś wrzucili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.