Skocz do zawartości

Dżentelmeni i Wieśniacy - Dżentelmen z Poznania


Jaśnie Wielmożny

Rekomendowane odpowiedzi

https://player.pl/programy-online/dzentelmeni-i-wiesniacy-odcinki,10536/odcinek-5,S03E05,136988

 

Ten program w założeniu jest oczywiście głupi, ale dla wprawnego oka przynajmniej w mojej ocenie jest tutaj bardzo dużo dokumentalno-socjologicznej warstwy.

 

W tym odcinku mamy dżentelmena, który absolutnie bez ogródek podkreśla, że jest utrzymankiem i mówi to z bezczelną dumą. Podświadomie chciałem go zrugać w myślach, ale zaraz, zaraz...

Utrzymuje go bogata i zaradna partnerka, funduje mu wszystkie rozrywki i dbanie o siebie. Oczywiście w kontekście programu stanowią udaną i szczęśliwą pare więc jakie ja sobie daje prawo, aby go krytykować? I teraz jak można postrzegać go w kategorii męskości? Może jego męskość, to szczerość i twarde obstawanie przy tym co uważa za sensowne. Naturalnie analogia do kobiet jest automatyczna i gdybym obejrzał kobietę, która na takim bezczelu szczyci się swoim lenistwem miałbym negatywne odczucia. Lecz pewnie przez przemyślenia MGTOW pomyślałem sobie, że może ten koleś tak prowadzi swoje MGTOW bo czy możemy nazwać go białorycerzem?

 

Wydaje mi się, że on może się tam jakoś dorobił czegoś ale od niedawna odpuścił i pozwolił przejąć stery, bo czy w innej sytuacji jego męscy koledzy zaakceptowali by go w towarzystwie?

 

Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.