Skocz do zawartości

Niemcy przedstawieni jako alianci podczas D-Day.


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w pracy słuchałem Rmf fm i ten cały, zabawny Przemysław Skowron coś tam przebąknął że królowa dziękowała Niemcom za pomoc aliantom w walce z nazistami. 

Nie słuchałem wtedy jakoś uważnie, jednym uchem wpadło ale musiałem sprawdzić potem o co chodzi. 

A chodzi o to że królowa Wielkiej Brytanii (uroczystość odbyła się właśnie tam) została przedstawiona przedstawicielom państw alianckich przez premier May. 

Przywitała się z każdym, w tym z kanclerz Merkel. To kto był wrogiem w takim razie?

 

https://wprawo.pl/2019/06/05/niemcy-jako-alianci-podczas-d-day-glupota-czy-swiadome-falszowanie-historii/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że głównie przez konsumpcjonizm, społeczeństwo zostało tak ogłupione, że wszystko można mu wmówić. Ostatnio oglądałem jakiś program Europa da się lubić, czy coś takiego. Zrobiono w Londynie sondę uliczną i zapytano, gdzie leży Polska. Nikt nie wiedział. Tak mniej więcej tylko. Zatem dla nich Europa to się kończy na Niemczech. Ci ludzie w większości od urodzenia żyli w układzie gospodarczym z Niemcami. Dlatego zapewne uważają, że ci źli to raczej my związani przez lata, z tym złym układem.

Edytowane przez balin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, balin napisał:

Ostatnio oglądałem jakiś program Europa da się lubić, czy coś takiego. Zrobiono w Londynie sondę uliczną i zapytano, gdzie leży Polska. Nikt nie wiedział.

Zbyt duże wymagania, wielu Angoli nie wie na jakim kontynencie leży ich kraj, a co dopiero gdzie leży Polska :) .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przez ostatnie lata rzeczywiście doszło do niezłego zakłamania historii. Problem leży u podstaw - Polska przez 45 lat komuny, nie walczyła o swój interes. Nie uczestniczyła w tych wszystkich planach pomocowych dla Europy, nie dbała o prawdę historyczną - i wygląda to tak jak wygląda.

 

Niemcy natomiast odrobiły lekcje, pokajały się, spłaciły sporo długów, chociaż sporo jeszcze zostało do spłacenia. Nie wojują szabelką, są w zasadzie rozbrojone pod względem militarnym. Nie mają ambicji militarnych - krótko mówiąc, to zupełnie inny kraj niż Niemcy za Hitlera. Pranie mózgów zrobiło jednak swoje.

 

Czy powinni być zapraszani? Cóż, zauważcie, że oni kajają się. Nie zaprzeczają temu jak było. Myślę, że w celu odcięcia się od swojej historii dobrze, że tam byli. Lepiej, żeby rozmawiali, niż gdyby nie rozmawiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Libertyn said:

Pewnie chodziło o Stauffenberga i resztę. 

Tak se to tłumacz.

 

Niemcy już od dawna wybielają się z tej plamy jaka była IIWŚ. W sensie społeczno-psychologicznym, nie ma w tym nic dziwnego, ileż można być tym złym, i jednocześnie chłopcem do bicia za to co się stało 3+ pokolenia temu. Tyle, że to jest polityka i to polityka w wykonaniu najlepszych dyplomacji na świecie. Tam nie ma nic przypadkowego.Tak się robi politykę historyczną - nie prawda a mainstreamowa narracja dociera do świadomości większości ludzi i taka właśnie narracje jest promowana. Niemcy już od połowy lat 50-tych XX wieku, od kiedy Amerykanie zdali sobie sprawę, że w wojnie z ZSRR Niemcy będą im potrzebne, nie są wrogiem Wielkiej Brytanii ani "zachodu" w ogóle. Od dawna więc są to bardzo dobrzy "kumple" w biznesie i dyplomacji. A w dyplomacji, zwłaszcza brytyjskiej nie ma przypadków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bbking napisał:

Polska przez 45 lat komuny, nie walczyła o swój interes.

Wszystkie przejawy dbania o interes Polski, był konsekwentnie likwidowany przez bezpiekę i rozkazy z Moskwy.

 

11 minut temu, bbking napisał:

Nie uczestniczyła w tych wszystkich planach pomocowych dla Europy, nie dbała o prawdę historyczną - i wygląda to tak jak wygląda.

j.w

Stalin obawiał się że poprzez Plan Marshalla Polska dostanie się pod wpływy Zachodu, nie mógł na to pozwolić, wszak powiedział że to nie Niemcy, a Polską są dla niego najważniejsza wojenną zdobyczą.

 

12 minut temu, bbking napisał:

Nie wojują szabelką, są w zasadzie rozbrojone pod względem militarnym.

Pod względem militarnym może i tak, ale prowadzą wojnę ekonomiczną, bardzo dobrze im to wychodzi, bo stoją najlepiej w Europie. :)

Mają świetny wywiad gospodarczy i nie tylko, media w naszym kraju praktycznie w 90% są w rękach Niemców, co jest także przejawem ich agresji, ale już nie w formię militarnej.

 

14 minut temu, bbking napisał:

krótko mówiąc, to zupełnie inny kraj niż Niemcy za Hitlera.

Nie zgadzam się, Niemcy to są Niemcy, od zarania dziejów mają te same pomysły i te same plany, tylko metody się zmieniają.

Nawet cały problem z emigrantami zaczał się od Niemiec, nie bez powodu, bo to kraj który ma najsilniejszy wpływ na inne, więc siła rzeczy może im dyktować co i jak.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł na ten temat, ze zrzutami ekranu:

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wedlug-angeli-merkel-ladowanie-w-normandii-pomoglo-w-wyzwoleniu-niemiec-spod-nazistowskiej

 

Powtórzyłem test "wiarygodności" Googla (udając Amerykanina przez VPN), i uzyskałem ten sam wynik:

img_20190606_181933.jpg?itok=JLL5MliR

 

Dla tłumaczenia - Polska rozpoczęła II wojnę światową. Żadnych niejasności, wprost wskazana odpowiedzialność.

 

Kolejnym kanałem, przez który lecą tego typu "newsy", jest twór niejakiego Waltera Hallsteina.

Oficjalna, "czysta" historia - https://europa.eu/european-union/sites/europaeu/files/docs/body/walter_hallstein_pl.pdf

Wersja "świrów spiskowych" - http://zakazanaprawda.pl/walter-hallstein-nieznane-oblicze-jednego-z-architektow-unii-europejskiej/

Cytat z publicznego przemówienia tego pana "Jednym z najważniejszych praw (w okupowanych krajach europejskich) będzie prawo ochrony niemieckiej krwi i honoru".

I na koniec, zdjęcie pierwszego przewodniczącego Komisji Europejskiej:

halsztein-921x640.jpg

 

Więc nie dziwię się, że Europa świętowała inwazję Normandii, jednocześnie chroniąc niemiecki honor...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pytonga napisał:

tajemniczy naziści...

Ciekawi mnie w jakim języku się porozumiewali :D 

 

Już kiedyś to pisałem ale kilka lat temu na tvn leciał Kapitan Ameryka Pierwsze starcie.

Dojebali tekstem że Niemcy były pierwszym krajem zaatakowanym przez nazistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Meg4tron napisał:

Ciekawi mnie w jakim języku się porozumiewali

Mnie ciekawi gdzie się żywili, skoro większość restauracji w okupowanej Polsce była "nur für Deutsche" :)

 

1 godzinę temu, Maszracius_Iustus napisał:

jak bogato opisała go neutralna wikipedia

O neutralności Wikipedii:

https://www.tvp.info/42745846/wikipedia-usuwa-wzmianki-o-zydowskim-pochodzeniu-kolaborantow

Edytowane przez Kespert
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, naziści mieszkają w tunelach wydrążonych w Księżycu. Przylecieli na Ziemię, trochę powojowali, a potem wrócili do siebie, na Księżyc. A wszyscy biedni Niemcy, którzy wstąpili do ich armii to tylko po to, żeby w kuchni pracować albo grać w orkiestrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajwaj. Od paru lat niemieccy spadochroniarze są zapraszani na rocznice operacji Market-Garden. Gdzie ich dziadkowie strzelali również i do Polskich spadochroniarzy. Ech szkoda że Churchill nie przepchał swojej wizji powojennych Niemiec jako kraj rolniczy i stopniowego chemicznego kastrowania mieszkającej tam ludności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, Niemcy zawsze niewinni, jak nie Naziści, to jacyś Prusacy albo nie wiem, "Kajerczycy"? "Bismarckczycy"? "Wilhelmczycy"? Co jest takiego w narodzie Niemieckim, że źli ludzie tak łatwo wykorzystali tych biednych ludzi do rozpoczęcia wielu wojen, w tym obu światowych, popełniania mordów i rabunków? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.