Skocz do zawartości

Czy osoby podróżujące w pojedynkę są dyskryminowane?


Rekomendowane odpowiedzi

Specjalnie zatytułowałem ten temat dosyć kontrowersyjnie. Chcę rozpocząć dyskusję i poznać wasze zdanie o podróżowaniu w pojedynkę oraz doświadczenia z waszego życia z tym związane . Poniżej przedstawiam zbiór moich luźnych uwag i spostrzeżeń.

 

1) Oferty biur podróży są w znakomitej większości skierowane do par lub do rodzin z dziećmi lub ewentualnie do grupy znajomych.

2) Jeżeli w biurze podróży jakimś cudem trafią się już oferty przeznaczone dla "singli" to nie wyglądają one jakoś nadzwyczaj ciekawie (zarówno tematycznie jak i ekonomicznie).

3) Kwestia ekonomiki takich wycieczek dla singli - są one po prostu znacznie droższe niż dla osób podróżujących w parach / grupach (tak na oko około 30% - 40% więcej niż standardowe podróżowanie w parach).

4) Mało tego, często pomimo konieczności dopłaty pokoje wcale nie są jednoosobowe lecz dokwaterowywani jesteśmy z innymi osobami lub inną osobą.

5) Nie prawdą jest, że pokój w hotelu jest, aż o tyle droższy w stosunku do pokoju dwu osobowego (wiem bo sprawdziłem na sobie).

 

Męczy mnie po prostu, że jeżeli chcę coś zobaczyć to muszę skrzykiwać albo grupę znajomych, albo samemu bawić się w bookowanie lotów, hoteli, biletów wstępu, rozkminiać sposób poruszania się po danym miejscu i tym podobne. Wolałbym na prawdę pojechać na fajną wycieczkę dla singli organizowaną przez normalne, duże biuro podróży (a nie firmy krzak z pijacko - dyskotekowymi wyjazdami dla singli). Oczywiście w mojej opinii dyskryminacja singli polega na tym, że żąda się niewspółmiernie dużo pieniędzy tylko za to, że coś ma dopisek "dla singla" w stosunku do innych form wyjazdów turystycznych.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś sam sobie sam zorganizować wyjazd i gwarantuje Ci, że wyjdzie Ci to zdecydowanie taniej niż za pośrednictwem biura podróży.

 

Przez wiele lat robiłem wszystko sam:

 

1. Sam chodziłem do kina.

2. Sam chodziłem na kawę.

3. Sam wychodziłem na miasto.

4. Sam spacerowałem.

5. Sam spędzałem sylwestra.

6. Sam spędzałem urodziny.

7. Sam spędzałem święta.

8. Sam sobie saunowałem. 

 

Tak, single są w Polsce dyskryminowani.

 

 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dobryziomek napisał:

Powinieneś sam sobie sam zorganizować wyjazd i gwarantuje Ci, że wyjdzie Ci to zdecydowanie taniej niż za pośrednictwem biura podróży.

 

Przez wiele lat robiłem wszystko sam:

 

1. Sam chodziłem do kina.

2. Sam chodziłem na kawę.

3. Sam wychodziłem na miasto.

4. Sam spacerowałem.

5. Sam spędzałem sylwestra.

6. Sam spędzałem urodziny.

7. Sam spędzałem święta.

8. Sam sobie saunowałem. 

 

Tak, single są w Polsce dyskryminowani.

 

 

Ja zawsze jak gdzieś sam wychodziłem czułem się dużo lepiej.

Jak sam coś robie to wiem, że mogę tylko na siebie liczyć i jakoś jestem bardziej zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, samotny_wilk napisał:

Specjalnie zatytułowałem ten temat dosyć kontrowersyjnie. Chcę rozpocząć dyskusję i poznać wasze zdanie o podróżowaniu w pojedynkę oraz doświadczenia z waszego życia z tym związane . Poniżej przedstawiam zbiór moich luźnych uwag i spostrzeżeń.

Autostop w pojedynkę jest spoko jak się wygląda przyjaźnie/ jest się kobietą. W ostatnim przypadku jednak jest niebezpiecznie.

Cytat

1) Oferty biur podróży są w znakomitej większości skierowane do par lub do rodzin z dziećmi lub ewentualnie do grupy znajomych.

Normalka. Na ogół wycieczki pobytowe masz do hoteli nastawionych na rodziny.  Hotele handlują pakietami. I pakiety są oferowane przez biura. Ofert dla singli nie ma bo popytu nie ma. Znajdź mi kogoś kto chciałby płacić za wyżywienie dwóch osób bo taki pakiet byłby dla singla.

Cytat

2) Jeżeli w biurze podróży jakimś cudem trafią się już oferty przeznaczone dla "singli" to nie wyglądają one jakoś nadzwyczaj ciekawie (zarówno tematycznie jak i ekonomicznie).

Po prostu, jest ograniczona podaż od strony noclegowej. W pojedynkę najpewniej sobie pojeździsz na citytoury w Europie. Tyle że tam, to możesz sobie pojechać bez pośrednika. 

No i nie zgodzę się. Single mają najciekawsze oferty. Ale w Rainbow tego nie znajdziesz. Bo to zamiast smażenia się w Hurghadzie może być wyprawą do Pakistanu czy trekkingiem po górach Afganistanu.

Drogie w chuj, ale po prostuinaczej się nie opłaca

Cytat

3) Kwestia ekonomiki takich wycieczek dla singli - są one po prostu znacznie droższe niż dla osób podróżujących w parach / grupach (tak na oko około 30% - 40% więcej niż standardowe podróżowanie w parach).

Patrz punkt 1. Singiel zajmujący dwójkę to dla hotelu resortowego strata. Więc musi płacić więcej.

Cytat

4) Mało tego, często pomimo konieczności dopłaty pokoje wcale nie są jednoosobowe lecz dokwaterowywani jesteśmy z innymi osobami lub inną osobą.

Wiele hoteli stosuje overbooking.  Bo z reguły kilka osób rzezerwujących pobyt odpada. Problem się pojawia gdy wszyscy się zjawiają.  Jako pilot odpowiadający za grupę masz opcje: dokwaterować albo szukać naprędce innego hotelu dla jednej osoby.

Dokwaterowanie jest bezpieczniejsze i łatwiejsze. No i inny hotel mógłby mieć dwie gwiazdki mniej.

Cytat

5) Nie prawdą jest, że pokój w hotelu jest, aż o tyle droższy w stosunku do pokoju dwu osobowego (wiem bo sprawdziłem na sobie).

Taki pokój musi przede wszystkim być w danym hotelu. Podrożujący single turyści to slaby target. Co innego podróżujący służbowo. 

Cytat

Męczy mnie po prostu, że jeżeli chcę coś zobaczyć to muszę skrzykiwać albo grupę znajomych, albo samemu bawić się w bookowanie lotów, hoteli, biletów wstępu, rozkminiać sposób poruszania się po danym miejscu i tym podobne. Wolałbym na prawdę pojechać na fajną wycieczkę dla singli organizowaną przez normalne, duże biuro podróży (a nie firmy krzak z pijacko - dyskotekowymi wyjazdami dla singli).

Musisz pokopać. Zamiast chlania na Ibizie możesz równie dobrze podziwiać pomnik Dżucze w Phongyang. Celuj w średniej wielkości biura i małe organizujące wycieczki na rządanie.

Cytat

Oczywiście w mojej opinii dyskryminacja singli polega na tym, że żąda się niewspółmiernie dużo pieniędzy tylko za to, że coś ma dopisek "dla singla" w stosunku do innych form wyjazdów turystycznych.

Wina hotelarzy. Dla nich single nie istnieją. Oni oferują pokój +jedzenie.   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście o jednym.

Przeważająca ilość mężczyzn i tak zapłaci za swoją myszkę, bo jak wiecie, one kochają podróżować. Więc wychodzi drożej, niż mielibyśmy jechać w pojedynkę.

 

@dobryziomekTo tak samo jak ja, też zawsze wszędzie chodziłem sam, czasem od święta ze znajomymi gdzieś pojadę.

Edytowane przez Vstorm
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Vstorm napisał:

Przeważająca ilość mężczyzn i tak zapłaci za swoją myszkę

 

34 minuty temu, Vstorm napisał:

Więc wychodzi drożej

Tyle w temacie. Ja nie czuje sie dyskryminowany , wrecz przeciwnie, ciesze sie ze jestem poza mysleniem Januszowym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego singlom jak ja gorąco polecam kupno jakiegoś małego dostawczaka i przeróbka na mini-kamper.

Ja tak zrobiłem i jestem mega zadowolony, wszędzie dojadę, nocleg za darmo i gdzie chcę o ile nie ma zakazu. Jeżdżę tak od zeszłych wakacji i to był rok najlepszych podróży w moim życiu mimo że z braku urlopu fruwałem tylko po Polsce, Czechach i Szwabach.

Dla tych co kochają komfort polecam kampera, mi wystarczył zwykły mały dostawczak (Doblo Maxi).

Wcześniej bywałem w wielu miejscach z Afryką i Azją włącznie ale zawsze z noclegami (bo z babą) ale dopiero teraz czuję prawdziwą wolność i frajdę z podróżowania.

Edytowane przez jaro670
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jaro670 napisał:

Dlatego singlom jak ja gorąco polecam kupno jakiegoś małego dostawczaka i przeróbka na mini-kamper.

 

@jaro670 napiszesz tutaj albo na Priv jaki dostawczak można kupić i jak to się zamknie kosztowo? Zawsze chciałem tak zrobić, ale jak zobaczyłem ceny np. "ogórków" to mi sie odechciało. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Hmm... ja raczej wolę sam gdzieś jechać, przecież znalezienie i zabukowanie lotów, to chwila, hoteli, samochodu tak samo. Potem opracowanie trasy, ale to przyjemność, wiąże się to ze zdobywaniem informacji o danym miejscu, ale  planować też lubię.

 

Jestem sam sobie sterem, kierowcą, okrętem i pijakiem. Robię co chcę, kiedy chcę, i gdzie chcę. Wiąże się to dla mnie z poczuciem wolności i przygodą. Nikt mi nie marudzi, kiedy zmieniam plany, bo gdzieś nie chce mi się iść, albo gdzieś zostać dłużej. Wybieram sobie trasę, postoje, godziny jazdy. 

 

Czasem kradnę trasę z wycieczki objazdowej, czasem od kogoś z bloga podróżniczego.

 

Ze względu na to, że jadę sam, płace więcej za samochód, paliwo, i bagaż, pewnie czasem i za pokój, ale wiem, że na pewno nie będę się nudził, a wrażenia będą warte wydania hajsu. Czasem mieszczę się w budżecie wycieczki, czasem wychodzi bardzo tanio, nie ma reguły. Objechałem tak już kilka wysp, i krajów.

 

Polecam :) 

 

Edytowane przez Baelish
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Baelish napisał:

 

Ze względu na to, że jadę sam, płace więcej za samochód, paliwo,

To też się da ominąć bo bierzesz bla bla klienta i dopłaca Ci do paliwka a do tego poznajesz nowych ludzi. 

Zawsze jak jadę gdzieś dalej to wrzucam ogłoszenie na bla bla i sporo ciekawych ludzi poznałem, najczęściej pracujących za granicą lub tirowców korzystających z weekendu. Dużo przydatnych rzeczy się nauczyłem od tych ludzi w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jaro670 napisał:

To też się da ominąć bo bierzesz bla bla klienta i dopłaca Ci do paliwka a do tego poznajesz nowych ludzi. 

Wiesz co, ostatnio płaciłem 30PLN za dzień, za Cytrynę C2, na paliwo wydałem może 300PLN+, jeździłem chyba 6 dni, kilka godzin dziennie za kółkiem. Umówmy się, że to nie są znów takie duże pieniądze w skali budżetu wakacyjnego. Żeby nie być gołosłownym, taka mapka poniżej. 

 

9e194e7b4d578.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.06.2019 o 19:26, szamana997lech napisał:

Też chciałem spędzić urlop sam, ależ bylo zdziwienie Pani z biura podróży jak o tym jej oznajmiłem. W końcu nie kupiłem żadnej wycieczki , i teraz myślę żeby jechać gdzieś na własną rękę.

Mogła być zdziwiona, skoro większość klientów jaka do biura przychodzi to rodziny albo pary, a singli jest niewielu. Teraz spróbuj samemu prywatnie coś zorganizować. Wszystko jest do ogarnięcia. Jedynie więcej czasu poświęcisz na szukanie jakiegoś noclegu i transportu.

Edytowane przez nowy00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.