Skocz do zawartości

Dobre i złe "białorycerstwo" - moje przemyślenia.


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Summit napisał:

Gadzi mózg, instynkty grają swoją ważną rolę dla natury!  Taki system low-level. Dziś mamy podszewkę kulturową ideologiczną itd owy frontend, Warto pamiętać, że pierwotny system nie został skasowany, on zawsze tam jest. 

Ok, jest. Ale to jaki ma wpływ na nasze życie w dużej mierze zależy od nas. To jak fakt, że jak inne zwierzęta pijem, jemy oddychamy nie znaczy, że we wszystkim jesteśmy tacy jak one. Są podobieństwa, ale są też różnice.

Więc tak, wszystkie kobiety mają coś ze sobą wspólnego, ale też każda jest inna. I uogólniania są bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Libertyn napisał:

Napiszesz i podzielisz się kodem ?

Hmm, wykorzystałbym do tego prostą sieć neuronową przez którą, przepuściłbym odpowiednią ilość wypowiedzi kobiet.
Do tej pory nie byłem za bardzo zainteresowany tematyką sieci neuronowych ale teraz podsunąłeś mi ciekawy pomysł ;) 

Edytowane przez Reflux
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Libertyn napisał:

 

Napiszesz i podzielisz się kodem ?

class Woman implements ReptilianBrain extends HumanBeing {
 
    public void anything() {
 
var problem;
 
        try () {
            problem = 1/0;
        }
        catch(Exception e)
        {
            System.print.out ("To twoja wina!!!!");
            throw e;
        }
    }
 
;)
 
Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 1
  • Dzięki 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PussyCat napisał:

Dążenie do ślubu - jak mężczyzna chce ślubu ( oczywiście bez intercyzy) to znaczy, że mu zależy, chce spędzić z daną kobietą resztę życia i jej ufa.

 

Myślę, że akurat intercyza jest wyrazem zaufania i dowodem na to, że nie patrzy się na aspekt finansowy i potencjalne "zyski" z małżeństwa. 

 

Jedyny układ, w którym intercyza jest skrajnie niekorzystna to ten, w którym Pan wyobraża sobie rolę swojej żony jako gospodyni domowej, której rolą jest opieka nad gromadką dzieci i ograniczanie obowiązków takowego Pana do pracy. Jeśli kobieta nie może podjąć pracy zarobkowej, to myślę, że na miejscu jest to, że wymaga ślubu bez intercyzy. W innym przypadku, gdy oboje pracują i dzielą się obowiązkami, intercyza jak najbardziej jest na miejscu. 

 

5 godzin temu, PussyCat napisał:

Chęć zabezpieczenia kobiety finansowo, danie jej poczucia bezpieczeństwa, wspólne konto etc,

A Ty zapewniasz mężczyźnie poczucie bezpieczeństwa? 

Wspólne konto tak, ale by po równo przelewać tak składkę na wydatki na życie. Wygodnie tak. 

 

5 godzin temu, PussyCat napisał:
  • Szarmanckość, zapraszanie kobiety do restauracji, dawanie prezentów bez okazji, obchodzenie rocznic.
  • Czasami rezygnacja ze swoich planów dla niej, nie często, nie zawsze kiedy tego żąda, ale kiedy widzisz, że to dla niej bardzo ważne, by czuła się najważniejsza. 

 

Jeśli Ty zapraszasz go do restauracji i dajesz mu prezenty, to tak. 

Jeśli Ty rezygnujesz ze swoich planów, aby czuł się najważniejszy, to tak. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PussyCat napisał:

Zdarzają się przypadki, gdzie kobieta to wykorzystuje to prawda, ale tak mężczyzna traci połowę, a z intercyzą lata kobiecych poświęceń, przy domu, dzieciach w ogóle nie są wyceniane i jak kobieta wspierała męża, zajmowała się wychowaniem dzieci  zamiast sama robić karierę zostaję z ręką w nocniku. 

Czyli kobieta wychowuje dzieci dla męża a nie dla siebie i dzieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2019 o 14:47, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

problem = 1/0;

Dobre!!! ?

Takie symboliczne:)

 

W dniu 9.06.2019 o 09:33, PussyCat napisał:

A Wy jak na to patrzycie, czy punkty z obu list są naprawdę tak samo złe?

Nie są złe ani dobre. Są tak samo białorycerskie czyli tak samo niszcząco wpłyną na psychiki partnerów i ich związek. 

W dniu 9.06.2019 o 14:44, Reflux napisał:

neuronową

Neuronową, powiadasz...

W dniu 9.06.2019 o 14:44, Reflux napisał:

sieć neuronową przez którą, przepuściłbym odpowiednią ilość wypowiedzi kobiet

Sieć powiadasz. Obawiam się że podczas tego przepuszczania te  neurony się zaplączą ogonkami.

Edytowane przez Imbryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Androgeniczna napisał:

Sami się zastanówcie kogo bardziej kochacie mame czy tate. Ojciec to tylko dodatek. 

Uwaga co najmniej nie na miejscu. Ale skoro tak chcesz to odpowiem ci, kocham swojego Tatę bardziej niż Mamę.
Moja matka to upierdliwa, nieznośna jędza. Szczerze, nie mam ochoty wchodzić z nią za bardzo w interakcję. Jak się nad tym zastanowię to lepiej by mi było w życiu bez niej.
Niestety to moja matka i nie mam za bardzo wyboru.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Androgeniczna said:

@imprudent_before_the_event

Nie zrozumiecie tego. Całkiem inaczej kobieta a całkiem inaczej mężczyzna tworzy więź z dzieckiem. Sami się zastanówcie kogo bardziej kochacie mame czy tate. Ojciec to tylko dodatek

Za taki tekst, moim zdaniem, ta samica powinna opuścić forum z 3-cią prędkością kosmiczną. 

@Rnext? Uczynisz honory?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Androgeniczna napisał:

Ojciec to tylko dodatek.

@Androgeniczna a Ty osobiście jakie masz relacje z ojcem?

Twoja wypowiedź to albo z dupy prowokacja albo rozpaczliwy krzyk dziewczyny, której ojca brakowało.

 

Ponieważ zakładam że jesteś poważną kobietą, eliminuję opcję pierwszą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2019 o 08:59, Turop napisał:

może lista co może zaoferować kobieta białemu rycerzowi i normalnemu  gościowi

W sumie to już jest tu temat : " co kobieta może zaoferować mężczyźnie" Ale jest to rozpisane ogólne a nie podzielony na białych i normalnych facetów. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Androgeniczna napisał:

@imprudent_before_the_event

Nie zrozumiecie tego. Całkiem inaczej kobieta a całkiem inaczej mężczyzna tworzy więź z dzieckiem. Sami się zastanówcie kogo bardziej kochacie mame czy tate. Ojciec to tylko dodatek. 

Że niby Ty rozumiesz miłość ojcowską? Przestań pieprzyć :) To po prostu zupełnie inna miłość i jeśli uważasz, że ojciec to tylko dodatek to prawdopodobnie Twój własny miał Cię w dupie, czego nie zazdroszczę.

Edytowane przez self-aware
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z negatywnymi się zgadzam, co do reszty :

 

1. No można w pewnym sensie tak uznać.

2. Ja sama będę nalegać na intercyzę, bo sądzę ze sporo wniosę

3. Bez przesady, a czemu facet ma zabezpieczać, a kto zabezpieczy jego

4. Ogólnie można po prostu iść na spacery, na przejażdżkę, a prezenty bez okazji uważam za zbędne, chyba że mają taki związek że obydwoje siebie obdarowują.

5. Tu kwestia kompromisów, czasem kobieta powinna zmienić plany, czasem mężczyzna.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam normalny kontakt z ojcem i nie miał mnie w dupie. Znam za to kilka osób które nie miały ojców tz byli tylko uchylali się z alimentami a z dzieckiem widzieli raz na jakis czas. Raczej nie mają dobrego zdania o swoich ojcach. Ogólnie moim zdaniem ojciec jest dodatkiem tylko i matka jest ważniejsza. To moja opinia i inni niech mysla inaczej. Każdy ma prawo mieć poglad na dany temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Androgeniczna napisał:

Ojciec to tylko dodatek. 

Mam propozycję: zajdź do swojego naturalnego środowiska jakim jest kuchnia, następnie weź największą patelnię jaką masz i walnij się tą patelnią w swój pusty łepek. Alternatywnie: weź rozbieg i tym swoim pustym łebkiem walnij z całej siły w najbliższą ścianę. Jeśli nie pomoże, aplikuj któreś z tych rozwiązań aż do skutku.

 

To nie jest pogląd, to wypowiedź przepełniona nienawiścią do mężczyzn, których przez to traktujesz instrumentalnie.

 

W związku z tym życzę Ci aby Twoje przyszłe dzieci bardziej kochały i szanowały swojego ojca niż taką matkę, która traktuje go instrumentalnie. Ciekawe na kogo wyrosną przy takim podejściu...

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Androgeniczna - Niestety dopóty, dopóki taki gówniany pogląd jak Twój będzie miał miejsce to w sądach my mężczyźni będziemy bez żadnej wartości. Będziemy tylko tym nędznym dodatkiem. Jeśli chodzi o tych ojców, którzy nie chcą widzieć swoich dzieci to dla mnie to jest jakaś patologia. Nie potrafię zrozumieć kogo musi wybrać kobieta, że jej facet nie chce widzieć swojego dziecka. Coś musi być na rzeczy z tymi bad boyami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Androgeniczna napisał:

ęęSami się zastanówcie kogo bardziej kochacie mame czy tate. Ojciec to tylko dodatek. 

Słucham audycji Marka od około 2 lat i właśnie potwierdzasz wszystko, co mówi i pisze w swoich książkach na temat takiego zachowania. Kocham matkę, ale ojciec był mi potrzebny, żeby zrozumieć świat po męsku i jego tak samo kocham. 


Intercyza
W czym wam przeszkadza do cholery intercyza?
Miałem sytuację w życiu kiedy planowałem zaręczyny z dziewczyną, a jej ojciec, który chciał strasznie abym został jego teściem chciał, abym z jego córką zamieszkał w ich domu. Oni mieli wziąć mieszkanie w bloku. Z przyczyn praktycznych. Chcieli mieszkać na parterze, żeby na starość nie wchodzić po schodach, ale nie ważne. Wiesz co zrobiłem? 
Powiedziałem nie. Bo to był dom mojej dziewczyny, ona miała z nim wspomnienia, przeżycia. 
Jak coś budować to wspólnym wysiłkiem, ale jeżeli Ty przed związkiem ze mną masz 100000 zł a ja 1000zł to nie mam prawa do Twoich pieniędzy. Zarobiłaś je sama, beze mnie. Niestety biologia ciągnie was do mężczyzn z zasobami. Ile małżeństw się rozwodzi? Ilu mężczyzn traci wszystko bo kobieta tak przedstawiła sprawę w sądzie. 
Możesz prawić morały, ale to od was kobiety TEŻ ZALEŻY JAKOŚĆ ZWIĄZKU. Niestety, ale obecnie Polskim kobietom coraz ciężej zaufać stąd intercyza. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Analizator Nie bardzo. Jedyne co mam w pamięci to jej zachowanie i znęcanie się nad całą rodziną. Bo musiała odreagować sobie to co wydażyło się w pracy, w rodzinie u koleżanek.
Wybaczyłem jej i porzuciłem swoją frustrację i złość ale nigdy jej tego nie zapomnę. Kiedyś mocno mną to rzucało, teraz wiedząc dlaczego tak się zachowywała, tylko jej współczuje bo to jest zwyczajnie smutne.
Patrząc na nią widzę tylko schorowaną starą kobietę która, sama nie potrafiła poradzić sobie z rozwodem rodziców i apodyktyczną matką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to dolała oliwy do ognia @Androgeniczna ale patrząc z punktu widzenia kobiety czyż tak nie jest panowie, że jesteśmy wymienialnymi bateryjkami dla kobiet?

Gdyby mężczyźni się szanowali i nie byli na pstryknięcie kobiety, czyli tak jak to powinno mieć miejsce to mężczyzna nie byłby dodatkiem lecz FILAREM na, którym jest budowany ród. 

W zasadzie Androgeniczna powiedziała prawdę, póki nie wróci normalność to ty, czy ja będziemy dodatkami i ozdóbkami oraz fajnymi naprawiaczami jak coś pójdzie nie tak :) 

 

Widzicie powiem wam tak, że gdyby zostali tylko faceci tacy jak ja, w sensie z moimi poglądami to @Androgeniczna by miała cholerny problem, bo skoro kupczenie pupą nie działa, wygląd nie działa, to czym przyciągnąć faceta? Osobowością i charakterem :) 

Dlatego też walka by była o samca co jest naturalne nie jako bo to od tysiącleci samiec dawał przetrwanie a nie jak teraz państwo socjalistyczne. 

Także jak chcecie być dodatkiem to róbcie co wam @Androgeniczna każe a jak chcecie być filarem o który kobieta może się oprzeć to radzę przejść na moją ciemną stronę mocy :D 

 

Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.