Skocz do zawartości

Najlepsza menażka do survivalu


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Waszmościom!

 

Jak zaczynałem się w survivalu, hen daleko tam w przeszłości jeszcze z mundurowymi naleciałościami ciągotami używałem co było. Aluminowe badziewie wspominam źle przez małą kompatybilność i rączki kiepskiej jakości, ale nasza wojskowa słabo nadaje się do przygotowania posiłku zwłaszcza, że będę jadł dużo owoców morza i owoców. Przemyślenia, polecenia, przykłady?

@Rnext @Patton @wojkr czego używacie w terenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaśnie Wielmożny

Na mnie nie patrz, bo jako że robię wypad tak od czasu do czasu, to np wodę podgrzewam bezpośrednio w puszce przykrytej folią aluminiową, i postawioną na kuchence z puszki, i potem przelewam zawartość do zwykłego kubka z stali nierdzewnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikałbym menażek wykonanych z aluminium, nie raz czytałem o szkodliwości tego pierwiastka, jest to metal, który "lubi" wchodzić w reakcje z kwasami i zasadami. 
Co w skali mikro będzie się działo gotując, kwaśne lub pikantne dania, dodatkowo temperatura, będzie działała niczym katalizator reakcji.
Wiem,że istnieją podobno nieszkodliwe aluminowe menażki.
US Army ma bardzo fajną menażkę z nierdzewki (trochę ciężka 420g podróbka)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aluminium odpada .... Jak już tylko stal nierdzewna najlepiej INOX.

Polecam duże kubki np Rockland

a2694da0dbe9e472532cee7806b415d28363ca42

600 ml - idzie w nim zagotować wodę, zjeść coś z niego ...no i koszt - jak się poszuka można trafić od 25 zł normalnie kosztują coś koło 30-35 zł

Drugim ciekawym patentem jest komplet manierka US wraz z kubkiem.

 

i-mil-tec-manierka-us-army-z-kubkiem-koc

Jednak trzeba pamiętać że te tanie do 30-40 zł mają kubki z aluminium.

Za około 100 - 120 ma się z kubkiem z nierdzewki oraz manierkę z "zdrowego plastiku"  i w zestawie z kuchenka na paliwo stałe " - czy warto? Zależy do czego chcesz używać - na wypady w terminie zestaw w sam raz.

Woda do manierki manierka w kubek, a całość w pokrowcu u pasa albo przy plecaku. Kubek dość pojemny około 700ml, można w nim zagotować wodę, jeść z niego jest dosć wygodny.

 

Osobiście nie lubię tradycyjnych 3 częściowych zestawów menażek. Wolę najwyżej manierkę z kubkiem i ewentualnie tani a dobry płaski talerz z nierdzewki  z Decathlonu.

Zajmuje to mniej miejsca i jak dla mnie wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chodzi o gadżetofillie tylko o samą wygodę, na krótkie wypady w teren i te na które chcemy wziąść minimum ekwipunku taka manierka z kubkiem jest wygodna ....można wziąść sam kubek - taki jak z rocklanda kuchenkę zrobioną z suszarki na sztućce i butelki 1,5 l z wodą. Zależy do czego chcesz to używać...do picia u zagotowania wody lub przygotowania posiłku - najwygodniejsze Sante liofilizowane - jednak one często są pakowane w jednorazowe saszetki na zapięcie strunowe w którym jednocześnie przygotowujemy posiłek - zalewamy go gorąca wodą i z niego jemy ....

Zestawy tradycyjnych menażek sprawdzają się na kempingu, na wypady w teren zajmują za dużo miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.