Skocz do zawartości

[IT] Proszę o pomoc w wymyśleniu tematu pracy magisterskiej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie (przepraszam za ewentualny zły dział),

mam problem przy wymyśleniu tematu pracy magisterskiej (INFORMATYKA).
Praca musi mieć aspekt naukowy/badawczy/innowacyjny.

 

Szukałem tematów w sieci, ale promotorzy nie chcą mi tych tematów przepuścić.
Znalazłem 1 fajny temat z tamtego roku z innej uczelni, to promotorzy piszą mi że nie ma aspektu, chociaż na liście tematów był (no w tej innej uczelni).

Nie ukrywam, kosztuje mnie to dużo nerwów (promotorzy są taaaaaaacy pooooomocni - a raczej mają studentów gdzieś - wymyśl sobie sam, poszukaj w necie - a jak znalazłem - yyy pisz do profesora Y, a Y yyyyy nie)?

Jestem dobry z technologii webowych i baz danych.

Listę tematów mojej uczelni już widziałem - porażka.....

Tematy nagle dostały poziom 2x trudniejszy niż w tamtym roku.... 

oczywiście ZERO webowych i baz danych.....?

 

Ja już nie mogę tego stresu wytrzymać - chcę już zacząć ją pisać.

Możecie propozycję pisać tu lub na priv.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieci neuronowe albo uczenie maszynowe?

Przeprowadzenie jakichś symulacji?

Stworzyć nowy silnik dla forum braciasamcy.pl?

Stworzyć lub ulepszyć (jeżeli masz) indeks elektroniczny twojej uczelni?

 

Masz dobry pomysł z tym żeby poszukać na innych uczelniach, na PWR nie sprawdzaj bo baza nie jest publicznie dostępna. Nie ma na wydziale tej jednej natchnionej osoby która pomaga studentom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zły_Człowiek

Znasz się na algorytmice, masz taką opcję do wyboru?

Tematów bez liku ale mnie zaciekawiło kiedyś wykrywanie podstawowej częstotliwości dźwięku(Pitch Detection) w celu poznania prędkości obrotowej silnika tłokowego z samego dźwięku :)

Zaręczam słowem że temat naukowy i badawczy, innowacyjny też jest raczej...Przydało by się zwiększyć dokładność takiego pomiaru i różne takie tam fajowe matematyczne rzeczy :)

Jak ktoś lubi matematykę to zesrałby się ze szczęścia :P

Pozdro

Edit:

Orto

Edytowane przez Bohun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówcy radą idź w kierunku internetu rzeczy. Kupujesz kilka modułów na ESP8266 do tego kilka czujników, a do zbierania danych jakiś serwer na Raspberry Pi. Moduły umieszczasz na budkach lęgowych ptaków i kontrolujesz temperaturę i ich obecność. Masz innowacyjny i badawczy projekt. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jestem dobry z technologii webowych i baz danych.

Listę tematów mojej uczelni już widziałem - porażka.....

Tematy nagle dostały poziom 2x trudniejszy niż w tamtym roku.... 

oczywiście ZERO webowych i baz danych.....?

Cytat

Dzięki za rady, ale pisałem że wolałbym coś

BAZO DANOWEGO I WEBOWEGO.

Co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Słowianin napisał:

Seks roboty. Zbuduj prototyp I go zaprogramuj.

 

Mogę zostać testerem.

Ale to nie jest innowacyjne. Temat już dawno opanowany ;)

 

comment_p8hYmTvpguEPswNwjTeZ3k8DCZX7flr2

 

A na serio - może stemmer j. polskiego na podstawie zasobów WWW? Masz i bazy danych i WWW.

 

Analiza semantyczna portali kobiecych?

 

Analiza sposobów propagacji memów internetowych?

 

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarządzanie wiedzą w systemach z bazą wiedzy. Projektowanie systemów informatycznych w technologii baz wiedzy oraz np. wizualizacja wiedzy

Pozycjonowanie witryn – benchmark

Data science, analiza zastosowań technologii big data

 

Pierwsze co mi przyszło do głowy. DB dają Ci duże pole do popisu, możesz na przykład skupić się na sposobach wykorzystania ich przy wszelakiego rodzaju generatorach stron internetowych. Albo może porównanie systemów zarządzania bazami danych przy technologiach webowych?

 

Edit:

Aspekty implementacyjne rozproszonych baz danych też można ciekawie poprowadzić. Badania nad wydajnością itp. O, albo na przykład technologie webowe wspierające procesy biznesowe przedsiębiorstwa. Albo wręcz przeciwnie, jak implementacja nowych systemów i hurtowni danych może negatywnie wpłynąć na przedsiębiorstwo i jakie stwarza ograniczenia.

 

Jedno pytanie, na ile ta praca ma być teoretyczna, a na ile techniczna/wykonana w praktyce?

Edytowane przez Atalia
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.  Tytuł magistra nie jest tytułem naukowym wbrew obiegowej opinii, praca nie musi mieć takiego charakteru, szczerze to ja wolę prace np. przeglądowe jeśli ktoś się przyłożył, niż jakieś pseudonaukowe smuty

 

2. Jeśli chcesz napisać coś naprawdę wartościowego, to znajdź kogoś kto chce za to zapłacić. Możesz wejść na oferię i poszukać. Albo napisz system do e-głosowania w wyborach do samorządu studenckiego. Znajdź kogoś od blockchain'a. Taki system to piękne prace dla przynajmniej 2,3 osób (można dodać UX itp.) warte wpisania do portfolio. Badania też można na upartego wymyślić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piter_1982 napisał:

1.  Tytuł magistra nie jest tytułem naukowym wbrew obiegowej opinii, praca nie musi mieć takiego charakteru, szczerze to ja wolę prace np. przeglądowe jeśli ktoś się przyłożył, niż jakieś pseudonaukowe smuty

Niestety, ale według uczelni w Polsce JEST, bo WYMAGAJĄ żeby temat miał elementy innowacyjne/badawacze/naukowe. 

Ja też uważam że to durne, bo to tylko magister, a nie jakiś doktorat i wyżej. ,,bo to proszę pana, jest magister a nie inżynier".

Dla mnie to jest chore, ale skoro już zacząłem 2 stopień, to chciałbym skończyć.

3 godziny temu, Piter_1982 napisał:

2. Jeśli chcesz napisać coś naprawdę wartościowego, to znajdź kogoś kto chce za to zapłacić. Możesz wejść na oferię i poszukać. Albo napisz system do e-głosowania w wyborach do samorządu studenckiego. Znajdź kogoś od blockchain'a. Taki system to piękne prace dla przynajmniej 2,3 osób (można dodać UX itp.) warte wpisania do portfolio. Badania też można na upartego wymyślić.  

Dzięki, pomyślę.

4 godziny temu, Atalia napisał:

Zarządzanie wiedzą w systemach z bazą wiedzy. Projektowanie systemów informatycznych w technologii baz wiedzy oraz np. wizualizacja wiedzy

Pozycjonowanie witryn – benchmark

Data science, analiza zastosowań technologii big data

 

Pierwsze co mi przyszło do głowy. DB dają Ci duże pole do popisu, możesz na przykład skupić się na sposobach wykorzystania ich przy wszelakiego rodzaju generatorach stron internetowych. Albo może porównanie systemów zarządzania bazami danych przy technologiach webowych?

 

Edit:

Aspekty implementacyjne rozproszonych baz danych też można ciekawie poprowadzić. Badania nad wydajnością itp. O, albo na przykład technologie webowe wspierające procesy biznesowe przedsiębiorstwa. Albo wręcz przeciwnie, jak implementacja nowych systemów i hurtowni danych może negatywnie wpłynąć na przedsiębiorstwo i jakie stwarza ograniczenia.

 

Jedno pytanie, na ile ta praca ma być teoretyczna, a na ile techniczna/wykonana w praktyce?

Bardzo ciekawe propozycje, możesz mi dokładnie opisać co masz na myśli z pierwszym tematem?

Generatory stron internetowych - też brzmi ciekawie.

technologie webowe wspierające procesy biznesowe przedsiębiorstwa.  - też brzmi ciekawie? czyli co? jakiś program do fakturowania? - prosiłbym o jakiś szerszy opis :)

Dziękuję serdecznie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeśli bazy danych i web'a to proponuje:
 - Wykorzystanie silników wyszukiwania w aplikacjach webowych.
 - System transakcyjny wykorzystujący rozproszone bazy danych
 - Zastosowanie technologii Blockchain w przemyśle energetycznym.
 - System transakcyjny z wykorzystaniem rozproszonej bazy danych.

Moje propozycje to raczej ogólne propozycje ale warte przyjrzenia się. Może znajdziesz coś ciekawego dla siebie.
 
 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może myślałeś o wykorzystaniu GIS (Geographical Information Systems)? Jak bazy danych (80% danych ma odzwierciedlenie w przestrzeni) i web, to i GIS. Może nagromadzenie danych z danych miejsc? Aplikacja, na której użytkownicy wymieniają się zdjęciami z danych miejsc, porównują je... Pomysłów tu jest mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest poważna uczelnia, wybrałbym interesującą mnie dziedzinę i poszukał  gościa, który się tym zajmuje - na pewno ma ciekawe i aktualne problemy do rozwiązania.

 

Inna możliwość- napisanie magisterki przy okazji pracy, oczywiście zarobkowej.

Edytowane przez Kapitan Horyzont
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1

Tak na poważnie wybierz najłatwiejszy temat jaki jesteś w stanie zdać - nie spuszczaj się tak nad magisterką, nikt raczej nie będzie tego czytał ani sprawdzał Twoich stopni jak pójdziesz do roboty, taka prawda :(

Nie cuduj, patrz żebyś to miał jak najszybciej za sobą i do roboty poszedł, tam się wykażesz :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.