Skocz do zawartości

Prezent dla pięciolatka.


Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszym a jednocześnie najprostszym prezentem jest piłka do kosza lub do nogi z kilku powodów:

 

1)Syn będzie miał kontakt ze sportami zespołowymi przez cały czas nauki w szkole jako, że stanowią większość czasu spędzanego na WF-ie. To jak będzie mu w nich szło, będzie miało ogromny wpływ na samoocenę i pozycję w grupie. W sportach takich jak piłka nożna lub koszykówka kluczowa jest technika użytkowa, której syn nie nauczy się w szkole, tylko na własną rękę, na podwórku lub przy Twojej pomocy. Posiadając umiejętności nie będzie musiał koniecznie przeważać atletycznie nad rówieśnikami, wystarczy mu technika.

 

2)Grając z synem, zacieśnisz więzi. Nauczysz go częściowo rzeczy, które i tak będzie musiał umieć zrobić w przyszłości na WF-ie, za co będzie Ci wdzięczny.

 

3)Możesz stworzyć u syna sportowe hobby. Nie oszukujmy się: chodzenie na siłownię, na basen itd. wymaga samozaparcia i dyscypliny. Szczególnie w młodym wieku warto zaszczepić nawyki związane ze zdrowym spędzaniem czasu, a to przecież grając w sporty zespołowe, dziecko spędza najwięcej czasu sportowo. Im lepiej będzie sobie radzić, tym chętniej potem będzie w nie grał. Może mu zostać to na całe życie i chętnie będzie np. grał z kolegami z pracy w wieku 50 lat.

 

4) Sport szlifuje charakter. Szczególnie koszykówka ma to do siebie, że można grać w nią i trenować samodzielnie. Jak byłem młodszy lubiłem wychodzić i godzinę rzucać do kosza, starając się by jak najwięcej rzutów i różnego typu dwutaktów wykonanych przeze mnie wpadało. Robienie postępów sprawiało mi radochę.

 

 

Edytowane przez Andy Anderson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw podróżnika, namiot (do biwaków w domu), książki, stół do cymbergaja, piłkarzyki, mikroskop, gra okręty, minigolf, dinozaur do wykopania i poskładania, zdalnie sterowana koparka, maska do pływania, hulajnoga, stempelki, strój bohatera (ninjago, strażacy, policjanci, nurek, żołnież, etc.), zabawki konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.