Skocz do zawartości

Siusiak - mała rzecz wielkiej wagi


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Jak rozmawiać z dziesięciolatkiem o -  no wiecie - tym, co ma milion imion a co lubią nosić panie oraz niektórzy panowie (nie, nie chodzi o kucyk). Jednym słowem - jak rozmawiać z synem o PENISIE?

 

Dziecko ma lat 10, czyli, że jeszcze nie zaczęło zamykać się w łazience na długie godziny, ale już jest mocno zainteresowane w sprawach damsko-męskich, zdolne do odczuwania wstydu i dostrzegania różnic płciowych.

 

Muszę z młodym pogadać, bo ma stulejkę. Jego matka (ex małżonka) nie daje rady, bo nie jest facetem, więc instrukcji obsługi ptaka nie ma wrodzonej, lecz nabytą. Jednocześnie próbuje jednak rozmawiać, co skutkuje tym, że młody zaczyna się czuć, jakby z jego fiutkiem nie wszystko było w porządku. Nie chcę żeby wpadł w kompleksy a jednocześnie wiem, że ten temat będzie dla niego kurewsko kurewsko trudny i drażliwy.

 

Ja jednak chcę z nim pogadać, choćby po to, żeby go uspokoić. Sam przecież też miałem, choć to dla niego nieprawdopodobne, 10 lat i tak - miałem wtedy chłopięcego różowego penisa (nie do wiary - a jednak!).

 

Jak zacząć? Jak z nim pogadać?

 

Tylko poważne propozycje proszę ? 

 

 

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirek_handlarz_ludzmi

Usiądź i zastanów się, jak chciałbyś o tym usłyszeć gdy sam byłeś mały.

Zaplanuj z synem jakieś zajęcie, żeby rozmowa miała miejsce na luzie, przy okazji.

Jeśli dziecko się wstydzi, będzie mu głupio gdy usiądziecie naprzeciw siebie a Ty zaczniesz kłopotliwy dla Was obu temat.

 

Edytowane przez Yolo
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilbym ksiazke i przeczytal bo nie pamietam ale wiem ze fajnie to bylo opisane.

 

Raczej bym wplotl temat w jakas inna rozmowe na zasadzie “tata jak byl w twoim wieku to byl zajebisty gosciu, ale raz cos zauwazyl ze go troche siusiak boli i poszedl do lekarza i pan doktor powiedzial ze to stulejka czyli... (tu tlumaczysz normalnie), i pan doktor powiedzial aby robic x,y,z aby sie polepszylo. Tata tak robil przez 6 miesiecy i sie wszystko naprawilo tak jak doktor mowil. I pozniej juz nie bolalo i tata byl zdrowszy i nadal zajebistym gosciem”.

 

i ze to ma 30% chlopakow czy iles tam i ze to “takie cos” a nie choroba.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator, dzięki za zajebiste inspiracje.

 

A jak to zrobić w drugą stronę? Wyciągnąć od niego, czy wszystko OK, czy nic go nie boli ani nie niepokoi?

 

Przypuszczam, że ta jego stulejka przejdzie mu jak tylko zacznie pucować kolbę. Jest moim synem i wnukiem mojego ojca. Biorąc rzecz od strony genów - raczej nie powinien mieć żadnych poważnych przypadłości. Jedyna przypadłość, to niepokój, bo popierdoleni rodzice jego kolegów kastrują te swoje dzieciaki mentalnie, latając z nimi po chirurgach, bo "chłopcu do końca skórka nie schodzi" albo "czasami sika w bok". Wielka kurwa mi rzecz - jakby każdy facet nie był czasami zaskakiwany dziwaczną hydrauliką ptaka, który leje wszędzie, tylko nie tam, gdzie się jego właściciel spodziewa.

 

Chciałbym dodać chłopakowi otuchy, bo mam wrażenie, że nie dzieje mu się fizycznie nic a psychicznie podcinane są mu skrzydła poprzez poddawanie w wątpliwość jego męskości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn, ja wiem, że czasami trzeba. Ale wiem też, że niektórzy rodzice przesadzają. Sam pamiętam kumpla z klasy, któremu chirurg usunął stulejkę jednym mocniejszym szarpnięciem. Daliby chłopakowi spokój i sam by się jej pozbawił po rozpoczęciu masturbacji. No ale rodzice widocznie uznali, że młodemu przyda się trauma... ? 

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, mirek_handlarz_ludzmi said:

A jak to zrobić w drugą stronę? Wyciągnąć od niego, czy wszystko OK, czy nic go nie boli ani nie niepokoi?

Przeciez wiesz, ze ma stulejke  wiec juz to zidentyfikowales. 

On ci sam nie powie bo to dziecko a wg mnie jak “zapytasz z grubej rury” to sie moze krepowac jesli rozmowy o sprawach intymnych nie istnialy wczesniej.

 

Problem z tym, ze sa 2 szkoly: ci co mowia, ze sie samo naprawi i nic z tym nie robia i ci co od razu wala do chirurga.

 

Nie wiem ktora lepsza ale mysle, ze raczej powinno cos sie z tym zrobic zanim bedzie za pozno.

Wiem, ze np niektorzy lekarze przepisuja mascie plus podczas cieplej kapieli sobie chopak moze sam delikatnie naciagac skorke aby sama zaczela odchodzic. Ale

trzeba to robic regularnie.

 

Poszukaj troche w sieci aby moze znalezc jakis “zloty srodek” co z tym zrobic lub lekarza ktory nie bedzie od razu wariowal i skonsultuj tel.

 

Edytowane przez TheFlorator
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TheFlorator napisał:

Przeciez wiesz, ze ma stulejke  wiec juz to zidentyfikowales.

Nie mam 100% pewności. Na pewno nie ma objawów bólowych np. przy porannej erekcji. Jeśli coś ma, to przypuszczam, że nic poważnego.

 

3 minuty temu, TheFlorator napisał:

Wiem, ze np niektorzy lekarze przepisuja mascie plus podczas cieplej kapieli sobie chopak moze sam delikatnie naciagac skorke aby sama zaczela odchodzic. Ale

trzeba to robic regularnie.

Dlatego właśnie masturbacja czyni cuda ? 

 

Ech, trudny temat. Nie chcę go póki co brać do lekarza, żeby nie czuł się, że jest w jakiś sposób nie w pełni męski.

 

Spróbuję jutro w ZOO. Jak się nie uda, to pewnie po zakończeniu roku pomieszka ze mną trochę, więc będzie więcej okazji.

 

Dzięki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Myślisz, żeby po prostu naturalnie zapytać młodego, czy z siusiakiem wszystko ok?

Ja miałem, ma mój syn. Podczas mycia, gdy miał lat 5 zagadałem i poprosiem, żeby sobie odciągał, bo to musi się uelastycznić. W zwykły normalny sposób jak obsługa narzędzia do pracy, albo obcinania paznokci. po prostu kwestia higieny. Teraz sam dba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piter_1982 napisał:

Masz może w obwodzie dziadka, albo innego mężczyznę? 

Dziadek jest totalnie dementywny i wychował się bez ojca. Wysyłać go do tej misji, to jak wysyłać słonia do składu porcelany. Pozostaję na placu boju ja. Lecimy zaraz do ZOO. Zobaczymy, jak tam się sytuacja rozwinie.

 

14 godzin temu, Stradi napisał:

Podczas mycia, gdy miał lat 5 zagadałem i poprosiem, żeby sobie odciągał, bo to musi się uelastycznić.

U mnie to niestety odpada. Mama, z którymi dzieciaki mieszkają na codzień kompletnie olewa zdrowe nawyki. Nawet mycie zębów to problem niestety ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, mirek_handlarz_ludzmi said:

Przypuszczam, że ta jego stulejka przejdzie mu jak tylko zacznie pucować kolbę.

 

17 hours ago, mirek_handlarz_ludzmi said:

chirurg usunął stulejkę jednym mocniejszym szarpnięciem. Daliby chłopakowi spokój i sam by się jej pozbawił po rozpoczęciu masturbacji

Nie przejdzie mu ani nie pozbawi się jej w trakcie masturbacji. Należy zakupić zestaw do rozszerzania napletka, po kilku miesiącach do roku stosowania stulejka ustąpi.

pim.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff. Jesteśmy po rozmowie. Poszło całkiem naturalnie. Nic go nie boli, napletek schodzi. Erekcje ma ok. Obawy i lęki wyprostowane.

 

Poszło łatwiej niż myślałem. Sam był mocno zainteresowany tą rozmową. 

 

Dzięki wszystkim za dobre rady. Idziemy oglądać lwy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Ufff. Jesteśmy po rozmowie. Poszło całkiem naturalnie. Nic go nie boli, napletek schodzi. Erekcje ma ok. Obawy i lęki wyprostowane.

Dobrze że zareagowałes! Ja niestety w młododym wieku nie wiedziałem, o co kaman i musiałem mieć zabieg mając 18 lat. Ból ogromny po zabiegu. Ale na dobre mi to wyszło :) Mogę dłużej(sex) i bardziej teraz jest higienicznie.

Teraz taki żydek w chrześcijańskim wydaniu jestem ;)

 

Edytowane przez Still
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

młody zaczyna się czuć, jakby z jego fiutkiem nie wszystko było w porządku.

Bo nie jest w porzadku. Problem stulejki trzeba rozwiazac a nie o nim gadac. A co do pytania - dzieci nie mam, ale wzialbym jakas ksiazke z przed jebnietej reformy oswiaty i zaczal tlumaczyc roznice miedzy dziewczynkami a chlopakami i mowic mu, ze ma byc dumny z bycia mezczyzna i posiadania penisa i ze jeszcze tego nie wie, ale kiedys to bedzie jego czarodziejska rozdzka. W nienormalnym swiecie nastawionym na wyjatkowosc dziewczynek dobrze bedzie chlopakowi zaszczepic dume z penisa jakikolwiek by nie byl.

Edit: widze, ze problem rozwiazany. I gitara!

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2019 o 16:48, Still napisał:

Teraz taki żydek w chrześcijańskim wydaniu jestem

Mój w połowie afrykański potomek też chyba będzie obrzezany. Zostawiam to mamie, choć osobiście wolałbym nie. Ale ponoć zalety przewyższają wady.

 

22 godziny temu, Les napisał:

Nie musiałeś, większość stulejek można rozciagnąć pierścieniami ( zobacz jak Murzynki sobie uszy rozciągaja ;))

Nie wiem, czy mamy identyczną definicję stulejki. Wydaje mi się, że cokolwiek ma moje dziecko, to nie wymaga (przynajmniej na ten moment) jakichś specjalnych zabiegów. Zostawię sobie jednak w pamięci Twoje wskazówki, gdyby się okazało, że coś jest nie halo.

23 godziny temu, Tomko napisał:

Bo nie jest w porzadku. Problem stulejki trzeba rozwiazac a nie o nim gadac.

No ale diagnoza najpierw musi być, co nie? Lepsza męska diagnoza taty, niż żeńska diagnoza mamy. 

 

23 godziny temu, Tomko napisał:

mowic mu, ze ma byc dumny z bycia mezczyzna i posiadania penisa i ze jeszcze tego nie wie, ale kiedys to bedzie jego czarodziejska rozdzka

Hehehe, na razie chyba jeszcze za mały jest. Ale efektem ubocznym wczorajszej rozmowy jest to, że ja wiem, że on wie skąd się biorą dzieci. Czyli, że pewnie już niedługo.

 

W dniu 15.06.2019 o 17:04, Brat Jan napisał:

Nie za wcześnie?

Eeee nie. Miał ją już jako niemowlę. System lubi testować swoje komponenty, nawet jeśli zamierza ich używać za kilkanaście lat ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.