Skocz do zawartości

Wyprawka dla malucha oraz wszystko, co związane z porodem, szpitalem etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Panie (i Panowie także)

 

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to pod koniec października tego roku, przybędzie w mojej rodzinie młody alfa. Jednym słowem - moja kobieta jest w ciąży.

 

Problem polega jednak na tym, że pochodzi ona z krajów, w których kobieta, idąc uprawiać maniok, nosi dziecko na plecach w przewiązanej chuście.

 

Ja co prawda mam bliźniaki dziesięcioletnie, ale moja ex małżonka ciażę spędziła w większości na patologii ciąży a ja latałem wte i wewte z menażkami i jedzeniem i niewiele z tamtego okresu pamiętam.

 

Reasumując - moja totalna niewiedza wymieszana z amnezją spotyka się z obcą murzyńską kulturą mojej kobiety, co sprawia, że niekoniecznie będziemy aspirować do miana rodziców roku. Jakaś wiedza jednak by się przydała.

 

Proszę zatem o pomoc - co na wyprawkę dla dziecka?? Jak wybrać szpital, położną itepe itede.

 

Serdecznie dziękuję z góry za rady. Za wszystkie juz w październiku zapłacę uśmiechem bombelka ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@catwoman

Prosimy o liste.

 

Z tego co pamietam (wyprawka rozumiem to to co ma byc w domu gotowe, czy to co bierzesz do szpitala?)

 

Pieluchy dla noworodkow

Reczniki

Koc jakis bawelniany

Mydlo/kosmetyki hipoalergiczne (lub myc sama woda na poczatku)

Czapeczka i rekawiczki antyzadrapaniowe

Te takie ubranka dla noworodkow

Ubranka cieplejsze na pazdziernik

Chusteczki mokre do podcierania

Mleko w proszku i butelki (gdyby cyca nie chcialo)

Kosz do noszenia i cos do

transportu w aucie

 

Jedzenie i picie dla ciebie i zony. 

Gotowka i karta platnicza

 

Nic juz w sumie nie pamietam...

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TheFlorator napisał:

Z tego co pamietam (wyprawka rozumiem to to co ma byc w domu gotowe, czy to co bierzesz do szpitala?)

I tu właśnie wychodzi na jaw moja ignorancja. Chodzi mi o całość zakupów, związanych z przyjściem na świat młodego chłopaka. Że wózek, łóżeczko, fotelik itd. to wiem. Ale za pierona nie potrafię ogarnąć pajacyków, śpioszków (to to samo??) itp. 

 

Tłucze mi się po głowie, że musi być czapeczka a najlepiej na logikę to kilka różnej grubości. Jak przez mgłę pamiętam oliwki, mydełka i pieluchy tetrowe jako uniwersalne narzędzie do wszystkiego. Reszta ginie w mrokach niepamięci.

 

Z kolei moja piękna (chrześcijanka) duma, czy go obrzezać czy nie :D 

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaśnie Wielmożny napisał:

Dlaczego ponownie do tej samej rzeki brat wszedł?

Once you go black, you never go back ? 

Albo nazwij mnie niepoprawnym czarnorycerzem ? 

 

EDIT: @TheFlorator wow, mogę dodawać reakcje, ale tylko w tym wątku.

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Libertyn napisał:

No to kiepsko. W szkole będzie ciężko niestety. 

Niekoniecznie. Ten kraj się zmienia i to mocno na plus. Wiadomo, zawsze można spotkać debili, ale rasizmu praktycznie nie spotykamy. Zabawni są natomiast żule, którzy moją kobietę na ulicy regularnie proszę o dolary. No bo przecież, skoro czarna, to pewnie z USA przyleciała :D 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Jaśnie Wielmożny said:

mogę spytać (jak za dużo prywaty to zlej)

Mieszkasz na stałe w Afryce?

Autor tematu kiedys zalozyl bardzo ciekawy temat na forum opisujacy jego preferencje jesli chodzi o czarne (afrykanskie) kobiety i jak wyglada z nimi zycie w PL. Jesli jestes zainteresowany to @mirek_handlarz_ludzmi Moze go

tu wkleic mysle bo ja nie pamietam tytulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WGTOW dzięki! Nawet się nie spodziewałem. Moja była miała cesarkę, decyzja zapadła w 5 minut. Nawet nie zdążyłem się przebrać.

 

Możesz rozwinąć też myśl związaną z ochroną krocza?

 

A co sądzisz o zastrzyku przeciwbólowym w lędźwie? Słyszałem, że może sprzyjać późniejszym bólom reumatologicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Jedno mnie mocno frapuje - jakim językiem będzie gadać moja kobieta w trakcie porodu. Nie spodziewam się niczego zrozumiałego

Zrozumiesz, o to możesz byc spokojny ?

Wyprawka podstawowa:

Gencjana do pępka lub spirytus

pieluchy;

chusteczki

10 koszulek

10 spioszków

skarpetki 5 par

czapeczka bawełniana (3 sztuki)

pieluchy tetrowe 10 sztuk

krem-sudocrem

oliwka do ciała/do kąpieli

spodenki 5 sztuk

termofor

suszarka

butelki+smoczki z najmniejszym "przelotem"

kombinezon (nie wiem w jakim klimacie mieszkacie)

rożek

cerata do łóżeczka/pościel, bez poduszki

3 kocyki

to tak naprędcę

W razie pytań służę pomocą:-)

 

 

 

Edytowane przez mejli
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WGTOW @Fit Daria Ale wiesz, że jak zjesz te lody( albo ciasteczka babeczki), które masz w avatarze, to nigdy nie schudniesz. Lepiej byś wrzuciła w avatarze zdjęcie młodej, szczupłej laski z jędrnymi piersiami, to by była większa motywacja.?

 

P.S. Wiem jestem seksista i jest mi z tym dobrze ?

Edytowane przez Ren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheFlorator napisał:

@catwoman

Prosimy o liste.

Oto jestem :)

 

Takie listy są gotowe w necie, jednak dużo na nich przedmiotów bez których spokojnie można się obejść. 

Must have moim zdaniem:

-pieluchy (ale kup jedno opakowanie najmniejszych i drugie w rozmiarze 2, bo może się okazać, że dzidź będzie duży i od razu będzie nosić rozmiar 2)

-pieluchy tetrowe żeby odbijać dziecko i wycierać wszelkie wydzieliny

-sól fizjologiczna - dobrze mieć

-kwestia przemywania pępka - przy pierwszym kazano nam przemywać spirytusem, przy drugim nie robić nic. W obu przypadkach odpadł jak należy ;) 

-ubranka to wiadomo - zależy od pory roku (moja też październikowa :) ), nie mniej body z krótkim i długim rękawem i pajac to outfit na pierwsze miesiące. Ubranka w rozmiarze 56 to standard dla noworodków, polecam się jednak zaopatrzyć w rozmiary 62 i 68 bo dzidź szybko wyrasta. Znacznie szybciej niż znajdzie się czas by wyjść na zakupy odzieżowe.

-ręcznik z kapturkiem na głowę - ale najlepiej taki większy 100x100cm to dłużej posłuży

-wanienka

-kosmetyki - minimum - krem na odparzenia i coś delikatnego do kąpieli (spoko składy mają Rossmannowe Baby Dream, albo Oillan)

-chusteczki nawilżane też się przydadzą, ale zdrowiej dla małego dupska będzie przemywać je wacikami z ciepłą wodą (i dzidź nie będzie się wybudzał od zimnych chusteczek)

-łóżeczko wraz z tekstyliami  - obecnie nie zaleca się tzw. ochraniaczy na łożeczko (zwiększają pradopodobieństwo śmierci łóżeczkowej), podusia też w pierwszych miesiącach zbędna

-aspirator do nosa - może być doustny, ale rządzi ten podłączany do odkurzacza

-wózek (najlepiej 3w1 - gondola, spacerówka, fotelik/nosidełko)

-kocyki przynajmniej dwa

-przewijak na łóżeczko, można się bez tego obejść, ale ułatwia życie

-w Polsce do trzeciego miesiąca dzieciom zaleca się suplementację witaminami D i K

 

-last but not least - laktator elektryczny - najbardziej wyeksploatowany sprzęt w moim domu

 

Myślę, że jeśli mamusia jest z "murzyńskiej kultury" to nie będzie miała problemów z karmieniem piersią. Tam kobiety nie rozumieją jak to się może nie udać a producenci mieszanek nie zrobili im wody z mózgu reklamami mleka modyfikowanego. Żadnych butelek, mieszanek itp. Jak będzie potrzeba to w szpitalach dają jednorazowe butelki z gotową mieszanką i można brać ile potrzeba - producenci sprzedają szpitalom za bezcen (grosz za sztukę), żeby zdobyć klienta. Pierdolta ich. Cyc i tylko cyc - przeciwciała, komórki macierzyste, substancje antyrakowe, witaminy, białka, enzymy do trawienia tych białek. No i relacja z ciepłem matki inna niż z plastikiem. W zasadzie cała powyższa lista jest mniej istotna, najważniejsze by karmiła piersią. 

 

 

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, brama85 napisał:

Ja będę ojcem bliźniaków. Żona zajmuje się wszystkim, jeśli chodzi o wyprawkę. Ja nie ogarniam takich rzeczy - co ile czego?

Bliźnięta zazwyczaj rodzą się mniejsze i przed terminem, więc na początek ubranka w rozmiarze 50 :) Ale żona na bank ma wszystko obcykane ;) 

Dodam, że ubranka pierzemy w proszkach dla niemowląt - JELP (najlepszy skład), Lovela lub płatki mydlane. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jaśnie Wielmożny napisał:

WGTOW to fitDaria produkuje się teraz w innym wątku, ostrzegam.

Cholera, nikomu nie można ufać ?

 

@mejli mieszkamy w Polsce. Dziecko urodzi się pod koniec października.

14 godzin temu, mejli napisał:

suszarka

Czy ta suszarka, to po to, żeby dziecko dobrze zasypiało? Przypomniało mi się, że moje bliźniaki usypialiśmy przy monotonnie buczącej na najniższych obrotach suszarce.

 

14 godzin temu, mejli napisał:

krem-sudocrem

Kompletnie mi wyleciało a to chyba najlepszy krem dla bobasa ?

13 godzin temu, catwoman napisał:

-ubranka to wiadomo - zależy od pory roku (moja też październikowa :) ), nie mniej body z krótkim i długim rękawem i pajac to outfit na pierwsze miesiące. Ubranka w rozmiarze 56 to standard dla noworodków, polecam się jednak zaopatrzyć w rozmiary 62 i 68 bo dzidź szybko wyrasta. Znacznie szybciej niż znajdzie się czas by wyjść na zakupy odzieżowe.

A jak sądzisz, po ile sztuk tego nakupić?

 

13 godzin temu, catwoman napisał:

-aspirator do nosa - może być doustny, ale rządzi ten podłączany do odkurzacza

Do odkurzacza?? W sensie, że podłączam do warsztatowego Karchera? ? Pamiętam, jak odciągałem dzieciakom katar doustnie. Przyjemne to nie było, ale chyba bezpieczniejsze.

 

13 godzin temu, catwoman napisał:

-przewijak na łóżeczko, można się bez tego obejść, ale ułatwia życie

Myślałem nad jakąś wielozadaniową komodą z nakładką, żeby te wszytkie bambetle mieć w miarę w pobliżu.

 

13 godzin temu, catwoman napisał:

-last but not least - laktator elektryczny - najbardziej wyeksploatowany sprzęt w moim domu

 

Myślę, że jeśli mamusia jest z "murzyńskiej kultury" to nie będzie miała problemów z karmieniem piersią.

Też mi się tak wydaje. Ona chyba nawet nie wie, co to jest laktator.

 

@catwoman, @mejli a co sądzicie o wyparzaczu do butelek? 

13 godzin temu, catwoman napisał:

Bliźnięta zazwyczaj rodzą się mniejsze i przed terminem, więc na początek ubranka w rozmiarze 50

Dokładnie. Pamiętam, jak moim maluchom majtały się rękawki. I potrzebne było specjalne mleko dla wcześniaków. Ogólnie było sporo zachodu - dzieciakom było ciasno, miały nierówne napięcie mięśniowe. Ale wyrównały już do rówieśników :)

 

Dziękuję za fachowe rady ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

?

A jak sądzisz, po ile sztuk tego nakupić?

Body tak bezpiecznie po 10 sztuk, pajace z 7 przynajmniej. 

Ja kupowałam używane bo niemowlęta bardzo szybko rosną i żal kasiury na nowe, które za miesiąc będzie za małe, albo będzie ochrzczone żółtą kupą ;) Nowe się zawsze od kogoś dostanie ;) 

Cytat

Do odkurzacza?? W sensie, że podłączam do warsztatowego Karchera? ? Pamiętam, jak odciągałem dzieciakom katar doustnie. Przyjemne to nie było, ale chyba bezpieczniejsze.

Tak, do odkurzacza. To jest bezpieczne (aspirator redukuje siłę ssania) i mega skutecznie oczyszcza nos.

Aspirator ustny też się przyda - w nocy lub w podróży, ale szczerze mówiąc my nawet w nocy odpalamy odkurzacz ;) 

Wpisz w google "aspirator katarek" i poczytaj :)

Cytat

@catwoman, @mejli a co sądzicie o wyparzaczu do butelek? 

Moim zdaniem zbędny gadżet. Cyca wyparzać nie trzeba, a wierzę, że mama Twojego dziecka będzie karmić naturalnie. A jeśli nawet butelką to można ją wyparzyć ją wrzątkiem, nie ma co zawalać się toną sprzętu :) 

Cytat

Dokładnie. Pamiętam, jak moim maluchom majtały się rękawki. I potrzebne było specjalne mleko dla wcześniaków. Ogólnie było sporo zachodu - dzieciakom było ciasno, miały nierówne napięcie mięśniowe. Ale wyrównały już do rówieśników :)

 

Dziękuję za fachowe rady ? 

 

Moja starsza córka też jest wcześniakiem i też rozwija się prawidłowo, choć jest drobna :) 

Zdrówka dla mamuśki i dzieciątka :) 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, catwoman napisał:

 Body tak bezpiecznie po 10 sztuk, pajace z 7 przynajmniej. 

Ja kupowałam używane bo niemowlęta bardzo szybko rosną i żal kasiury na nowe, które za miesiąc będzie za małe, albo będzie ochrzczone żółtą kupą ;) Nowe się zawsze od kogoś dostanie ;) 

Ja już kilka nowych zakupiłem w ramach tatusiowego szału ?

 

Większość staram się kupić właśnie używanych. Za pierwszym razem wszystko było nowe - dupny, jebitnie drogi wózek bliźniaczy, gondole, nosidełka, łóżeczka, wszystko. Wózek po trzech latach był tak złachany, że oddaliśmy go za darmo. Jeden z fotelików strzelił szlag w trakcie przepinania z mojego auta do auta ex małżonki. Ubranka, tak jak piszesz dostały żółtych kleksów ? Jeden pajacyk w akcie rozpaczy pociąłem, bo nie byłem w stanie zdjąć z syna. Więc uznając, że lepiej uszkodzić pajacyka, niż dziecko, zdjąłem go z niego nożyczkami ?

 

Łóżeczka - szkoda gadać. Pogryzione, rozkolebotane. Od stanu "nowe" w ciągu dwóch lat przeszły w stan "drastycznie złachane", więc kupuję używane rzeczy tym razem.

 

Na jednej tylko rzeczy nie zamierzam oszczędzać - na foteliku dziecięcym. Tu będzie nówka sztuka z gwarancją i z pierdyliardem gwiazek NCAP.

 

18 godzin temu, catwoman napisał:

Aspirator ustny też się przyda - w nocy lub w podróży, ale szczerze mówiąc my nawet w nocy odpalamy odkurzacz ;) 

Wpisz w google "aspirator katarek" i poczytaj

Poczytam, dzięki ? 

 

18 godzin temu, catwoman napisał:

Moim zdaniem zbędny gadżet. Cyca wyparzać nie trzeba, a wierzę, że mama Twojego dziecka będzie karmić naturalnie.

No to wydałem kasę w błoto :D To pierwsze, co kupiłem ?

 

18 godzin temu, catwoman napisał:

Moja starsza córka też jest wcześniakiem i też rozwija się prawidłowo, choć jest drobna :) 

 Zdrówka dla mamuśki i dzieciątka 

Dziękuję :) I wzajemnie - niech dobrze rośnie mamie na pociechę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Na jednej tylko rzeczy nie zamierzam oszczędzać - na foteliku dziecięcym. Tu będzie nówka sztuka z gwarancją i z pierdyliardem gwiazek NCAP.

Słusznie, też przyłożyliśmy się do wyboru fotelika ;) Najbezpieczniejsze są foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy, polecam zapoznać się ze szwedzkim Test Plus; https://www.axkid.com/pl/dlaczego-plus-test-jest-ekstremalnie-trudny-zaliczenia/

Nasza starsza córka jeździła tyłem przeszło 3 lata, młodsza (obecnie 1,5-roczna) nadal jeździ. Nasz wybór padł na Klippan KISS 2 Plus, oblukaj w wolnej chwili :) 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.