Skocz do zawartości

Wyprawka dla malucha oraz wszystko, co związane z porodem, szpitalem etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę dodać coś od siebie : warto zainwestować też w kosz na pieluchy np. Sangenic.

Na początku tego dziadostwa idzie całe multum, i ze zwyczajnego kosza śmierdzi (no chyba że planujesz z każdą pieluchą latać na dwór od razu, to nie ma sensu;)) i suszarkę na butelki (niby zbędne, a jednak ułatwia funkcjonowanie i jest bardziej higieniczne).

A co do ochrony krocza, o którą pytałeś - w trakcie porodu położna bedzie masować skórę krocza i tak ustawiac główkę dziecka, by przeszło bez szkód. Mówią, że warto masaże tamtych okolic robić już w ciąży, z odpowiednim olejkiem uelastyczniającym skórę. 

Na dwoje babka wróżyła - każda kobieta ma na inną tkankę łączną, jeśli będzie miała mocną to nic jej nie pęknie...

Z zasady raczej jest nacinanie krocza (jeśli tego się nie chce to musi od razu o tym powiedzieć, bo raczej nie pytają tylko tną).

A jeszcze lepiej spisać plan porodu i wręczyć go położnej na wstępie. Będzie wiedziała co może, a czego nie może robić pod żadnym pozorem.

http://www.rodzicpoludzku.pl/Plan-Porodu/Plan-porodu.html tu masz nawet taki generator planu. Możecie nad tym usiąść razem i wybrać najlepszą opcję. Potem drukujesz i gotowe.

Przy okazji na stronie tej fundacji są też statystyki i oceny danych oddziałów położniczych i możesz sprawdzić ocenę tego, który wybraliście na Wasz poród. 

Zdrówka dla mamy i maleństwa

 

Edytowane przez MalVina
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @MalVina. Dałbym Ci i 100 okejek, ale niestety mam tylko jedną ? 

 

Smrodu się nie boję, przerobiłem podwójne pieluchy bliźniaków i jakoś daliśmy radę, choć lekko nie było ? Liczę na to, że mały będzie litościwy.

 

A ten masaż? Czy dobrze rozumiem, że mam po prostu robić mojej kobiecie masaż okolic intymnych? Taki zmysłowy, pobudzający wystarczy? ? 

 

Plan porodu - genialny pomysł choćby z powodu tego, że moja luba po polsku ledwo mówi. Bardzo ułatwi sprawę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Bedzie miała konkretne info, nie bedzie musiała o nic pytać :)

4 minuty temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

mam po prostu robić mojej kobiecie masaż okolic intymnych? Taki zmysłowy, pobudzający wystarczy? ? 

Tak :) Na pewno bedzie zadowolona.

Ale ogólna zasada jest, żeby rozciągać krocze. Więc codziennie, tak z 10-15 minut, masażu. Start od masażu krocza plus wargi. I rozciąganie dolnej części krocza, delikatnie, masując naciągasz te skórę na dole. Jak zacznie ją szczypać przestajesz, znaczy, że za mocno. Jeśli bedzie to systematyczne to szanse są duże, że nic nie pęknie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, MalVina said:

ogólna zasada jest, żeby rozciągać krocze. Więc codziennie, tak z 10-15 minut, masażu. Start od masażu krocza plus wargi. I rozciąganie dolnej części krocza, delikatnie, masując naciągasz te skórę na dole. Jak zacznie ją szczypać przestajesz, znaczy, że za mocno. J

No no, ciekawy watek sie zrobil :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MalVina napisał:

Tak :) Na pewno bedzie zadowolona.

Ale ogólna zasada jest, żeby rozciągać krocze. Więc codziennie, tak z 10-15 minut, masażu. Start od masażu krocza plus wargi. I rozciąganie dolnej części krocza, delikatnie, masując naciągasz te skórę na dole. Jak zacznie ją szczypać przestajesz, znaczy, że za mocno. Jeśli bedzie to systematyczne to szanse są duże, że nic nie pęknie.

 

Fujj, nie pisz takich rzeczy przez Ciebie mi stanoł ?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bohun dostałem powiadomienie o nowych odpowiedziach, więc wszedłem wiedziony nadzieją, że znowu dostanę coś niezwykle merytorycznego no i here we go. Nie myliłem się :D

 

@Obliteraror Wielkie dzięki ? 

 

Godzinę temu, TheFlorator napisał:

Z ciekawosci, komunikujesz sie z zona po ang czy poznales jakis afrykanski dialekt?

Teraz to jest już jakiś koszmarny ponglisz-suahili okraszony wszelkiej maści onomatopejami. Ciężko się prowadzi codziennie dialogi równolegle w dwóch językach. Nadrabiamy w body language ? 

 

Godzinę temu, MalVina napisał:

Ale ogólna zasada jest, żeby rozciągać krocze. Więc codziennie, tak z 10-15 minut, masażu. Start od masażu krocza plus wargi. I rozciąganie dolnej części krocza, delikatnie, masując naciągasz te skórę na dole. Jak zacznie ją szczypać przestajesz, znaczy, że za mocno. Jeśli bedzie to systematyczne to szanse są duże, że nic nie pęknie.

Rozumiem, że mam to rozciągnąć. A czy znasz jakieś masaże, żeby to potem z powrotem ściągnąć? ? Nie zrozum mnie źle, ale wolałbym żeby wszystko po ciąży zostało po staremu ? 

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

 

Rozumiem, że mam to rozciągnąć. A czy znasz jakieś masaże, żeby to potem z powrotem ściągnąć? ? Nie zrozum mnie źle, ale wolałbym żeby wszystko po ciąży zostało po staremu ? 

To jest taka tkanka, że bez naciągania sama się zejdzie. A do przyjemności z seksu nic nie ma ;) to nie o wejscie do cipki trzesz penisem tylko wnętrze. Jeśli będzie systematycznie ćwiczyć mięśnie Kegla to różnicy nie będzie żadnej.

Jeśliby ją nacięli czy pękłaby to możliwe, że naruszone mogłyby zostać też wnętrze i "te" mięśnie nie pracować prawidłowo.

Ludzie często myślą, że jak takie wielkie dziecko przejdzie przez ten tunel to on się okropnie poszerzy i będzie tragedia w łóżku. A chodzi tylko, albo i aż o ćwiczenie mięśni. Jeśli kobieta dba o to, to po porodzie może być nawet ciaśniejsza, niż przed.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MalVina napisał:

To jest taka tkanka, że bez naciągania sama się zejdzie. A do przyjemności z seksu nic nie ma ;) to nie o wejscie do cipki trzesz penisem tylko wnętrze. Jeśli będzie systematycznie ćwiczyć mięśnie Kegla to różnicy nie będzie żadnej.

Jeśliby ją nacięli czy pękłaby to możliwe, że naruszone mogłyby zostać też wnętrze i "te" mięśnie nie pracować prawidłowo.

Ludzie często myślą, że jak takie wielkie dziecko przejdzie przez ten tunel to on się okropnie poszerzy i będzie tragedia w łóżku. A chodzi tylko, albo i aż o ćwiczenie mięśni. Jeśli kobieta dba o to, to po porodzie może być nawet ciaśniejsza, niż przed.

Sorry, ale tak to wygląda jakbyś z siebie(i innych kobietach po ciąży bez cesarki) chciała zrobić dziewicę ciaśniejszą niż przed porodem - niczym nieskalana Maryja Panna.

Nic takiego nie ma, tylko suchość pochwy i tyle, niby ciaśniej ale huja sobie można otrzeć bez lubrykantu co najwyżej o obwisłych piersiach nie wspominając :(

Racjonalizacja poziom maks, nie chcę mi się szukać mema ale ktoś już taki wstawił w kawałach podszytych prawdą...

Pozdro

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bohun napisał:

Nic takiego nie ma, tylko suchość pochwy i tyle, niby ciaśniej ale huja sobie można otrzeć bez lubrykantu co najwyżej o obwisłych piersiach nie wspominając :(

Czytasz to co chcesz przeczytać. Ja tylko odpowiadam na pytanie. I nikogo nie stawiam na piedestał. Martwił się o ciasność po takim rozciąganiu (a nie o nawilżenie czy obwisłe piersi) to odpisałam zgodnie ze swoją wiedzą. Przy karmieniu piersią, zwłaszcza przy nawale pokarmu piersi są wielkie i sprężyste. Potem mogą oklapnąć, ale na to też są sposoby. Nie będą już jak u dzierlatki, ale coś za coś - albo fajne balony albo dziecko. A lubrykant to nie jest żadne zło. Tym bardziej, że każda kobieta z powodów hormonalnych przez pierwsze tygodnie lub nawet miesiące ma problem z nawilżeniem. Czy rodziła naturalnie czy przez cesarkę. Nie ma różnicy. Wtedy trzeba się wspomagać i to żaden wstyd i powód do aż takiej awersji.

 

Ty możesz napisać co sam uważasz.

To nie jest ani krytyka cesarki, ani wychwalanie naturalnego porodu. Zwykła odpowiedź.

A ty masz jakiś problem.

Chyba, że ogólny problem do mnie to jest rozwiązanie : ignoruj moje wpisy jeśli aż tak Cię drażnią. Będziesz miał spokojniejszą głowę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.