Skocz do zawartości

Grupowicze, co radzicie?


WolfSkin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grupowicze, mieszkam i pracuję w UK praca na etacie ale w przyszłości plany rozpoczęcia działalności gospodarczej o profilu handlowym, i tu pytanie do Was. Dysponując tzw. wolnymi środkami w kwocie ok 20-30 tys. PLN lub jak kto woli kilka tys funtów chciałbym kupić "coś"(branż dowolna) w UK i sprzedać w PL (lub nie wykluczam odwrotnie) oczywiście z zyskiem. Zysk finansowy nie jest w tym przypadku megapriorytetem wiadomo że powinien być jak najwyższy,ale raczej chodzi o pobudzenie w sobie zmysłu do biznesu i sprawdzenie się czy w ogóle nadaję się do takich spraw. Panowie kontrabanda, auta do Mirasa na plac itp. rzeczy odpadają. Za to dysponuję darmową powierzchnią magazynową w Polsce, kwestia transportu UK-PL też ogarnięta. W co byście się pobawili na moim miejscu? Wychodzę z założenia że grupa ta zrzesza pewną liczbę użytkowników w UK, więc pytanie uważam za jak najbardziej zasadne. Jeśli jest w złymdziale to przepraszam dajcie znać przeniosę. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób rozeznanie rynku Bracie. Ja pokazywałem koledze narzędzie ogrodnicze - kij z ostrzem za 25.50e, w Polsce takie ostrze na patyku powiedzmy 25.50pln, a na aliexpress 2.50usd z free shipping;-) Taki żarcik, ale sens jest jasny.

 

Weź pod uwagę kilka czynników jak koszty transportu i magazynowania, ewentualne myto (akcyzy, cła, vaty, sraty). Reklama robi cuda, trzeba się ogłaszać gdzie się da, nawet na marginalnych portalach ogłoszeniowych. 

 

Może podpowie ktoś z UK? Ja krążę między Polską a beneluksem, tak czy tak świetny pomysł i sam myślę i robię podobnie w mikroskali, pozdrawiam również.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większośc gości co wracają z kasą jest wyrolowanych na kasę w ciągu 20 minut bo myślą, że tu jest tak jak w UK i innych takich cywilizowanych rajach.

Moja rada:

Nie inwestuj nawet 10 eurocentów póki nie nauczysz się żyć w kraju bo nawet nie doliczysz do trzech zanim nie będziesz miał żadnej kasy do kolejnego inwestowania.

To może potrwać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOHC, dzięki za wypowiedz oczywiście że sens jest dla mnie jasny. JoeBlue, również dzięki,. Spokojnie zaliczyłem już dwukrotnie powrót do kraju i jestem świadom realiów w PL, zostało 1,5 roku do otrzymania obywatelstwa. Myślałem na początku coś sprowadzić-sprzedać a z czasem zalegalizować działalność. Mam kilka fajnych warunków w PL które odpowiednio wykorzystane mogą zapewnić przewagę nad konkurencją. Chciałbym po prostu zrobić rozeznanie na rynkach i jak wspomniałem pobudzić w sobie zmysł do biznesu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtrudniejszy element, to znaleźć rynek zbytu i chyba od tego powinieneś wyjść. Transport i magazynowanie nie będzie Twoją przewagą na tak konkurencyjnym rynku, bo ten obszar jest już zagospodarowany. Możesz to robić taniej niźli ktoś kto sprowadza specjalnie dla siebie 1 sztukę towaru. Poszukaj rzeczy, które są popularne na rynku brytyjskim (przykładowo słodycze, herbaty, koszulki klubów sportowych) i znajdź niszę odbiorców w polsce, którzy regularnie kupowaliby ten towar, a nie opłaca im się zamawiać kuriera z uk. Może masz kontakty do kogoś pracującego w hurtowni, fabryce tego typu towarów. 

Edytowane przez TomZy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.