Skocz do zawartości

Kobiety nie nadają się na szefów ?


Rekomendowane odpowiedzi

@Mosze Red

Tiaa...... może mi odblokujcie tamto konto, będzie prościej, nie będziesz się musiał tak machać, a do sierpnia jeszcze daleko :D 

 

Ale do meriutum. Jak będzie obiektywny system, który zatrudni najlepszych i zakwalifikują się sami mężczyźni ja nie będę miała pretensji do tego systemu.

 

Ale do innego. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego i co można zrobić, by zrównać tę dysproporcję i nie to nie intelekt, bo jak wiemy, to jest niemal zrównane.

Są inne powody i nad tym trzeba pracować, ale nie narzekać na dyskryminacja pozytywną. Trzeba dążyć, do tego, by było równo.

Parytety...one są potrzebne tam gdzie decydują ludzie, nie chodzi i premiowanie kobiet, ale nie o pozwolenie na ich dyskryminacje na podstawie płci. 

To, że kobiety uzyskują gorsze wyniki, w dużej mierze decyduje stereotypy, wychowanie, biologia w jakimś tam stopniu, ale nie jest to nie do przeszkodzenia. 

Ale nie można myśleć, że jest jak jest i tak jest dobrze, bo biologia. Otóż ku*wa nie. 

 

28 minut temu, Mosze Red napisał:

To samo tyczy się wszelkich bzdur, które nazywa się "dyskryminacją pozytywną".

Dyskryminacja pozytywna akurat może być dobra, w pewnych aspektach, np na politechniki. Jak 2 osoby mają taki sam wyniki, z powodu nadpreprezentacji mężczyzn powinno się przyjąć kobietę.

 

To jak z szachistami, nie jest prawdą, że więcej jest mężczyzn, mających predyspozycję do grania w szachy, więcej jest szachistów, trzeba kobiety zachęcać do wybierania pewnych dróg, jak będzie średnio tyle samo mężczyzn i kobiet programistów może się okazać, że wcale mężczyźni nie są tacy lepsi...

 

 

42 minuty temu, Mosze Red napisał:

żeby było jasne nie twierdzę, że kobiety nie nadają się na szefów, ja jedynie stwierdzam fakt, że w porównywalnej puli mężczyzn i kobiet będzie znacznie mniej kobiet nadających się na menadżerskie stanowiska niż mężczyzn

Wiesz, że obecnie w Polsce niemal połowa menadżerów to kobiety?

Problem jest z stanowiskami najwyższymi tzw CEO. 

 

16 minut temu, Tomko napisał:

Eeee laborantki są sexi :D. Takie ciche myszki, siedzą w tych laboratoriach, cisza, spokój, sterylne warunki... Jakbym był laborantką to bym fantazjował o jakimś spoconym, brudnym mechaniku co weźmie na podłodze w warsztacie :P

O tym mówiłam, zamiast patrzeć na kobiety jak na rzetelnych pracowników, to mmm jakie seksi ubranka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Libertyn napisał:

Jest zła. Bo zawsze może być pomyłka.

Ale są tacy, co nie ma żadnych wątpliwości, są dumni ze swoich dokonań... Z resztą sama świadomość że taka kara istnieje, wielu by mogła odwieść od niektórych rzeczy. Przykładowo psychopata boi się tylko śmierci, bo ma uczucia tylko dla siebie.

3 minuty temu, Femigestapo napisał:

O tym mówiłam, zamiast patrzeć na kobiety jak na rzetelnych pracowników, to mmm jakie seksi ubranka. 

Oj, już bez przesady... Nigdy nie miałaś tak, że pomyślałaś -> ale ten trener/lekarz/mechanik/budowlaniec jest przystojny ? taka natura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, alicja95 napisał:

Ale są tacy, co nie ma żadnych wątpliwości, są dumni ze swoich dokonań... Z resztą sama świadomość że taka kara istnieje, wielu by mogła odwieść od niektórych rzeczy. Przykładowo psychopata boi się tylko śmierci, bo ma uczucia tylko dla siebie.

Kara śmierci nie przeraża. Mechanizm wyparcia robi swoje.  Strach psychopaty raczej poskutkuje roztopieniem ofiary w wannie z kwasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, alicja95 napisał:

igdy nie miałaś tak, że pomyślałaś -> ale ten trener/lekarz/mechanik/budowlaniec jest przystojny ? taka natura

Jako człowiek, wśród grup zawodowych to może wyjątkowo mnie pociągali biznezmani, ale to przez cechy charakteru, którymi się cechuje dobry bizneman ;) 

Ale mężczyźni mają tak, że nawet w pracy traktują kobiety jak obiekty seksualne.

Stąd są stroje seksualne dla kobiet typu sekretarka czy pielęgniarka. 

Edytowane przez Femigestapo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Libertyn napisał:

rzykładowo psychopata boi się tylko śmierci, bo ma uczucia tylko dla siebie.

Psychopaci mają się za bezkarnych, drwią nieraz w organów ścigania, są za pewni siebie by się bać.

Tak btw oburzenia " przemoc ma płeć" wiecie, że wszyscy najgorsi psychopaci i seryjni mordercy to mężczyźni? :P 

@SzatanKrieger

Mnie zawsze rozwala ten epitet wobec feministek :P 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Libertyn napisał:

Kara śmierci nie przeraża. Mechanizm wyparcia robi swoje.  Strach psychopaty raczej poskutkuje roztopieniem ofiary w wannie z kwasem.

Szanuję Twoje zdanie, aczkolwiek przeczytałam 2 książki o tym jak działa mózg psychopaty, i jednak strach przed śmiercią często odgrywa rolę. Działania psychopatów także różnią się między sobą. Każdy ma inny plan, sposób działania. Mają jedynie punkty wspólne.

2 minuty temu, Femigestapo napisał:

Psychopaci mają się za bezkarnych, drwią nieraz w organów ścigania, są za pewni siebie by się bać.

To dlaczego tak skrupulatnie się kryją, ujawniają się przeważnie w czasie paniki, ze zostali zdemaskowani ? bo boją się konsekwencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, alicja95 napisał:

To dlaczego tak skrupulatnie się kryją, ujawniają się przeważnie w czasie paniki, ze zostali zdemaskowani ? bo boją się konsekwencji. 

Znam przypadki, gdzie sami podsyłali policji poszlaki, drwili z nich.

Ale tak boją się, większość pękała jak została prowadzona na szubienicę.

Polecam " spowiedź polskiego kata" bardzo ciekawa książka.

1 minutę temu, Reflux napisał:

Wiedziałem że, w sekrecie podziwiasz pracę i osiągnięcia słynnego austryiackiego akwarelisty :P

Kochał zwierzęta :D 

Ale za zmuszanie kobiet do rodzenia to ma mu mnie minus jak stąd do muru Chińskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn Uwierz mi, że wizja kary śmierci wpłynie na część recydywistów bo dla wielu celem samym w sobie nie jest morderstwo tylko możliwość słodkiego pierdzenia w pryczę i oglądania TV do końca życia za friko. Zwłaszcza tych biednych recydywistów. Kara śmierci służy eliminacji jednostki z życia społecznego i oszczędności. Dla ofiary to i tak wszystko jedno czy jej ciało zostanie porąbane na kawałki czy roztopione w wannie z kwasem. Za dużo się filmów naoglądałeś. Nie tak łatwo rozpuścić ofiarę w wannie z kwasem jak się wydaje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Femigestapo napisał:

Ale do innego. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego i co można zrobić, by zrównać tę dysproporcję i nie to nie intelekt, bo jak wiemy, to jest niemal zrównane.

Ależ wiadomo co trzeba zrobić, mężczyzna, który zostaje CEO średnio przez 15 lat zapierdala 7 dni w tygodniu po 14-16h na dobę, rezygnuje w znacznej mierze z życia prywatnego jest dyspozycyjny 24/7 i praca jest jego życiem. 

 

Kobiety w większości nie chcą tak się poświęcać dla pracy dla tego CEO zostają bardzo rzadko. 

 

To ogólne przeświadczenie, że prezes siedzi i nic nie robi zawsze mnie śmieszyło, prawda jest takla, że prezes pracuje najwięcej, ma najmniej życia prywatnego i określone umiejętności na wysokim poziomie. Pracownik, czy menadżer niskiego  szczebla pracuje zazwyczaj od godziny do godziny, im wyżej jesteś w hierarchii tym pracujesz więcej, menadżer średniego szczebla zabiera pracę do domu, wyższego szczebla zawala weekendy, a CEO ma bardzo ubogie życie prywatne. 

 

Odpowiedź jest prosta, co muszą zrobić kobiety, zapierdalać i nie wybierać łatwej drogi, to nie społeczeństwo ma się zmieniać, miejsca pracy mają się zmieniać, to kobiety muszą zacząć zasuwać jak mężczyźni bez ułatwień. 

 

8 minut temu, Femigestapo napisał:

Ale do meriutum. Jak będzie obiektywny system, który zatrudni najlepszych i zakwalifikują się sami mężczyźni ja nie będę miała pretensji do tego systemu.

Istnieją takie systemy i właśnie do nich mają najwięcej pretensji feministki i inne liberalne środowiska bo pokazywały jak jest prawda, diametralnie inna od promowanej przez te środowiska.

 

12 minut temu, Femigestapo napisał:

Dyskryminacja pozytywna akurat może być dobra, w pewnych aspektach, np na politechniki. Jak 2 osoby mają taki sam wyniki, z powodu nadpreprezentacji mężczyzn powinno się przyjąć kobietę.

 

A wiesz, że twój system, którego chyba sama nie rozumiesz nic nie zmieni. Przykładowo jest 150 miejsc na politechnice, w twoim systemie 149 miejsc zajmą osoby z najlepszym wynikiem, a 150 Osoba zostanie wybrana na podstawi płci bo np. 85/100 punktów uzyskało 10 osób w tym jedna kobieta. Twój system  kompletnie nic nie zmieni, bo czy na ostatnia osobę z listy, czyli na najsłabszego zdającego zostanie wybrana kobieta czy wybiorą go alfabetycznie, czy przez losowanie to i tak nic nie zmieni. Twój system sprawi, że dostanie się 1 kobieta więcej, na najsłabiej punktowane miejsce, czyli osoba, która i tak wybitnym absolwentem nie będzie ;) 

 

Natomiast prawda jest taka, że tam gdzie się stosuje "dyskryminację pozytywną" dodatkowe punkty przyznawane są za płeć czy pochodzenie, czy kolor skóry i tak, np na medycynę dostają się mniej zdolni kandydaci co odbija się później na życiu i zdrowiu pacjentów. Dyskryminacja pozytywna to najgorsza patologia, bo promuje się słabszych kosztem lepszych, a później wszyscy za to cierpią.

 

 

 

  

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, alicja95 napisał:

Szanuję Twoje zdanie, aczkolwiek przeczytałam 2 książki o tym jak działa mózg psychopaty, i jednak strach przed śmiercią często odgrywa rolę. Działania psychopatów także różnią się między sobą. Każdy ma inny plan, sposób działania. Mają jedynie punkty wspólne.

No i na ogół psychopaci nie zabijają bezpośrednio. No chyba że u władzy są jak np Idi Amin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Femigestapo napisał:

Znam przypadki, gdzie sami podsyłali policji poszlaki, drwili z nich.

Tak podsyłali, bo wiedzieli na ile mogą sobie pozwolić, jak ich zwieść. Psychopaci zazwyczaj mają niesamowicie wysoki iloraz inteligencji.

4 minuty temu, Libertyn napisał:

No i na ogół psychopaci nie zabijają bezpośrednio. No chyba że u władzy są jak np Idi Amin

Szczególnie Ci, co mają na koncie po 20+ morderstw i gwałtów kobiet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomko napisał:

@Libertyn Uwierz mi, że wizja kary śmierci wpłynie na część recydywistów bo dla wielu celem samym w sobie nie jest morderstwo tylko możliwość słodkiego pierdzenia w pryczę i oglądania TV do końca życia za friko. Zwłaszcza tych biednych recydywistów.

Biedni recydywiści raczej nie zabijają a popelniają przestępstwa przeciw mieniu

8 minut temu, Tomko napisał:

Kara śmierci służy eliminacji jednostki z życia społecznego i oszczędności. Dla ofiary to i tak wszystko jedno czy jej ciało zostanie porąbane na kawałki czy roztopione w wannie z kwasem. Za dużo się filmów naoglądałeś. Nie tak łatwo rozpuścić ofiarę w wannie z kwasem jak się wydaje. 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/John_Haigh jakoś mu się udawało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red Ty chyba nie rozumiesz, mnie nie zależy na tym, by kobiety były premiowane za wszelką cenę. Jeśli najlepsze wyniki będę obiektywnie mężczyzn i nie będzie to miało wpływu na inne wychowanie dziewczynek i chłopców jeśli mimo kursów wyłącznie dla dziewczynek tak będzie spoko.

Będzie trzeba dalej pracować. Nie chodzi by zatrudniać gorszych, ale żeby wśród najlepszych było jak najabrdziej wyrównane.

 

15 minut temu, Mosze Red napisał:

ogólne przeświadczenie, że prezes siedzi i nic nie robi zawsze mnie śmieszyło,

Ależ Moszuś tylko ignorant tak myśli. Oto właśnie chodzi, że mężczyzna może się poświęcić pracy nie rezygnując z rodziny, bo przecież kobieta się tym zajmie. Facet może się poświęcić pracy, a kobieta musi albo zrezygnować z jednego albo drugiego i tu też muszą nastąpić zmiany.

 

Jak mówiłam wielokrotnie system jest pod mężczyzn i więcej z nich ma cechy, pomagające w biznesie.

Agresję, skłonności do ryzyka. rywalizacje, po trupach do celu etc, tak? I co z tym można zrobić? Albo o co Ty, czyli, że tak jest hehe kobiety są gorsze, a feministki się obrażają na rzeczywistość.

Albo? Albo sprawiać by dziewczynki mogły nabyć te cechy, jeśli uznamy, że nie zmieniamy systemu. 

Czy szkolenie kursy tych cech dla dziewczynek.

A chłopców uczyć tego co może im nie popełnić samobójstwa. uczyć prawa do emocji, słabości, uczyć obowiązków domowych, by nie uważali, że to babska domena i nie uczyć, że to co babskie jest złe, a mężczyzna musi mieć jaja. 

 

Ja uważam, że to wszystko jest do zmiany i się powoli zmienia, ale zdecydowanie za wolno. 

 

Ale wszelkie seksizmy, ruchy konserwatywne i antyfeministyczne spowalniają ten progres. 

14 minut temu, alicja95 napisał:

Tak podsyłali, bo wiedzieli na ile mogą sobie pozwolić, jak ich zwieść. Psychopaci zazwyczaj mają niesamowicie wysoki iloraz inteligencji.

Nie wszyscy, ale wielu tak. Wśród właśnie ludzi zarządzających jest bardzo duży odsetek psychopatów czy wśród zbrodniarzy wojennych, bo oni nie odczuwają tak strachu. 

Edytowane przez Femigestapo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mosze Red napisał:

Odpowiedź jest prosta, co muszą zrobić kobiety, zapierdalać i nie wybierać łatwej drogi, to nie społeczeństwo ma się zmieniać, miejsca pracy mają się zmieniać, to kobiety muszą zacząć zasuwać 

Dokładnie. Najwięcej skowytu jest ze strony kobiet które nie podjęły nawet wysiłku by cokolwiek osiągnąć. Logika oparta na zasadzie ktoś ma mnie też się należy " bo tak", a jak nie mam to na pewno niesprawiedliwość w postaci dyskryminacji lub innego wymysłu.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PIGUŁKA napisał:

Dokładnie. Najwięcej skowytu jest ze strony kobiet które nie podjęły nawet wysiłku by cokolwiek osiągnąć.

Dokładnie tak, jak @Fit Daria życie na koszt rodziny, niezdolność do doprowadzenia czegokolwiek do końca, zmiana studiów co roku, wszystko na koszt innych. I krzyczy najgłośniej o dyskryminacji i patriarchacie, tak naprawdę jest to podświadome maskowanie indywidualnego nieudacznictwa poprzez zwalanie winy na system.

 

Nigdy nie spotkałem się z kobietą, która własną pracą osiągnęła wysoką pozycję zawodową, która pierdoliła o parytetach, wyrównywaniach szans, zmianie metod wychowywania dzieci.

 

Każda jedna na pytanie jak się znalazła w tym miejscu odpowiadał "pracowałam więcej niż inni" i tak samo odpowiadają faceci, którzy coś osiągnęli. 

 

Ci ludzie pracowali więcej niż inni i ciężej i najciekawsze, że nie zawsze byli to ludzie najzdolniejsi. Często przeciętnie uzdolnieni ale bardziej pracowici, mający lepszą samo motywację zachodzili wyżej. 

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PIGUŁKA No jak nie widzisz dyskryminacji, stereotypów, mniejszych płać, nierówności związanych z zakładaniem rodzinny, polkiej mentalności, że dzieci i obowiązki domowe to kwestia kobiety to cóż Ci poradzę.

Dalej wiesz sobie, że mężczyźni są pracowici i fajni, kobiety leniwe, a Ty wyjątkowa :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn No Felixowi Baumgartnerowi sie udało skoczyć z 39km więc każdy kto jest zdolny do skoku na trampolinie do basenu - też mu się uda. Recydywista to określenie ogólne. Szczególnie w zimie jest zwiększona ilość napadów i pobić, żeby trafić do więzienia do ciepła, nawet w Polsce. Liczba głupich morderstw w wyniku pobicia, napadu, ucieczki z miejsca zdarzenia jest gigantyczna. Z wizją kary śmierci na pewno się ktoś zastanowi dwa razy. A wykrywalność przestępstw jest bardzo duża dzisiaj więc przykład z lat 40 jest tutaj słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Femigestapo napisał:

Jako człowiek, wśród grup zawodowych to może wyjątkowo mnie pociągali biznezmani, ale to przez cechy charakteru, którymi się cechuje dobry bizneman

Na pewno przez to :) a koń bez głowy 7 kilometrów biegł.

 

Co do tematu - nie nadają się, a chlubne wyjątki potwierdzają regułę.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mosze Red napisał:

Dokładnie tak, jak @Fit Daria życie na koszt rodziny, niezdolność do doprowadzenia czegokolwiek do końca, zmiana studiów co roku, wszystko na koszt innych. I krzyczy najgłośniej o dyskryminacji i patriarchacie, tak naprawdę jest to podświadome maskowanie indywidualnego nieudacznictwa poprzez zwalanie winy na system.

Co by to było bez argumentu ad personam :P 

Tylko zauważ, że ja nie mówię o dyskryminacji mnie, bo ja wiem, co zawaliłam i co nie było kwestią płci, a co było. 

Ja mówię o całości zjawiska.

Kobiety, które coś osiągnęły nie mówią o tym, bo się boją, że usłyszą, że to przez ułatwienia, a czasem i przez dupę. Ale prawda jest taka, że kobieta musi zapierdalać bardziej niż facet by osiągnąć to samo, ma więcej kłód rzucanych pod nogi. I dlatego mniej kobiet niż mężczyzn osiąga naprawdę dużo. I mówił o tym nawet Wasz ukochany Peterson. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Femigestapo napisał:

Co by to było bez argumentu ad personam :P 

Właśnie :) 

 

23 minuty temu, Femigestapo napisał:

Albo o co Ty, czyli, że tak jest hehe kobiety są gorsze, a feministki się obrażają na rzeczywistość.

 

Mam ten zwyczaj, że dostosowuję się do poziomu rozmówcy ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.