Skocz do zawartości

Aktualnie czytane


deleteduser10

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

"Mądrość psychopatów" - Kevin Dutton. Fajnie się czyta, a w dodatku w połowie się rozkręca.

Autor przedstawia w tej książce ciekawe badanie. Przedstawię jego wynik:

"Kiedy bohater książki przemieszczał się (na przykład badany natrafiał na zdanie „wyszedł z domu na ulicę”), następował wzrost aktywności w obszarach płatów skroniowych odpowiedzialnych za orientację w przestrzeni i percepcję, kiedy wchodził w interakcję z jakimś obiektem (na przykład pojawiało się zdanie „wziął do ręki ołówek”), podobny wzrost aktywności pojawiał się w rejonie płata czołowego, który pełni ważną rolę w kontrolowaniu ruchów chwytających."

Od razu wzięło mnie na "Pana Lodowego Ogrodu" po raz drugi. Seria, w którą czułem się niesamowicie zaangażowany podczas czyatnia. Z drugiej strony, tydzień z życiorysu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Problem Trzech Ciał" (wszystkie trzy książki) autorstwa Liu Cixin.

Bardzo ciekawa fantastyka, choć może być trudna na początku do zaakceptowania przez zachodniego czytelnika.

 

W poczekalni: Song Hongbing i "Wojna o pieniądz" część trzecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z książek które polecam to

 

Trylogię Achaja.  Ziemiańskiego. Przeczytałem 3 razy. A w zeszłe wakacje kontynuację. Pięcioksiąg Pomnik cesarzowej Achai. Lektóra tylko dla wytrwałych każdy tom to jakieś 800 stron widziałem po egzemplarzach z biblioteki, każda następna mniej czytana. Można oczy stracić, ale warto. Polska i jej marynarka przewija się na pierwszym miejscu w połączeniu z mistycznym światem drugiej półkuli. 

 

ponadto trylogię  Trylogii husyckiej rozpoczynającą się od Narrenturm Sapkowskiego. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Świetna powieść, osadzona w czasach starożytnej słowiańszczyzny, wciągająca, wielowątkowa, pełna magii. Po każdym nocnym czytaniu jej, miałem problemy z uśnięciem, wyobraźnia działała na pełnym obrotach. Książka do wielokrotnego czytania, jak rzadko jaka. Polecam z całego serca. Dla laika może być trochę trudna do odbioru, ale dla fana słowiańszczyzny czy dla kogoś zaznajomionego ze wszelką terminologią z religii wschodnich będzie perełką, parę wieczorów wyjętych z życia.

Tomirysa i Czaropanowie

http://sklep.slovianskieslovo.pl/pl/p/Tomirysa-i-Czaropanowie-Swiatynia-Dziewieciu-Kregow.-Z-Krolestwa-SIS.-Czeslaw-Bialczynski/134

500_500_productGfx_5710ab93f56f4390dd89b

 

"Co się właściwie stało?! Dlaczego? W jaki sposób? - te i tym podobne pytania prędzej czy później postawi sobie każdy, kto zda sobie sprawę z wielkości i potęgi, tak duchowej, jak i materialnej kultury dawnych Scyto-Słowian. Chrystianizacja bowiem to w zasadzie żadna odpowiedź, jako że był to proces zniewalania znacznie już osłabionego i podupadłego ludu. Co jednak wydarzyło się wcześniej? Co sprawiło, że lud ten, lud zdrowych i chrobrych tak skarlał, tak łatwą dla obcych wpływów stając się zdobyczą? Niniejsza opowieść z pewnością pomoże to wszystko zrozumieć, a dzięki wciągającej fabule i jej bohaterom, niejako także poczuć, co takiego się stało, co dzieje się dziś i jaka może być przyszłość."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tyson - Żelazna ambicja" Larry Sloman, Mike Tyson --> Polecam jak ktoś siedzi w sportach walki, dużo o stronie mentalnej walki, podejściu, afirmacji i hipnozie. Jestem szczerze zaskoczony, tą pozycją, mimo, że znam historię Tysona i D'amato.

"Zen w sztuce łucznictwa" Eugen Herrigel --> Również polecam, łucznictwa nie trenuje ale podane tam zasady można skutecznie wykorzystywać w codziennym życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.07.2019 o 23:01, dobryziomek napisał:

No More Mr. Nice Guy.

Zaczynam wychodzenie z matrixa od czytania forum i w/w książki.

Pytanie do Braci czy informować partnerkę i dać jej również książkę do przeczytania jak radzi autor we wstępie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.