Skocz do zawartości

Aktualnie czytane


deleteduser10

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

"Akcja Wisła 1947. Dokumenty i materiały" - Eugeniusz Misiło. Drugie wydanie (pierwsze w 1993 roku).

 

http://www.matras.pl/akcja-wisla-1947-dokumenty-i-materialy,p,181704

 

Opasłe tomisko, wielka cegła - ponad 1000 stron. Charakter książki czysto naukowy. Zawiera wybór dokumentów i materiałów ukazujących kulisy przygotowań, przebieg, następstwa deportacji Ukraińców na "Ziemie Odzyskane" i likwidacji UPA w 1947 r. Czyta się bardzo dobrze. Nie ma żadnych wątpliwości - bez Akcji Wisła, rozbicie UPA po wojnie przebiegałoby bez porównania wolniej. Pomimo, że była to inicjatywa zapoczątkowana i przeprowadzona przez komunistyczną Polskę Ludową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek Hugo-Bader - Krótki film o miłości. Powrót na Broad Peak.

W 2012 roku było głośno o dwójce Polaków, którzy zostawili swoich dwóch towarzyszy praktycznie na szczycie dwunastej najwyższej góry świata - Broad Peak'u.
Książka to relacja reportera, który wybrał się na wyprawę na tą samą górę, mającą na celu odnalezienie ciał zmarłej tragicznie dwójki.
Bardzo ciekawie poruszane są zarówno aspekty fizjologiczne jak i psychologiczne człowieka, który na wysokości ponad 8000 metrów walczy o przetrwanie, robiąc to wszystko tylko z własnej woli.
Polecam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, trzymajcie się mocno...

 

 

50 twarzy Greya !

 

 

I tak doskonale domyślacie się czemu to robię, łobuzy ;) Nie - nie dla przyjemności bo i jaką przyjemność intelektualną może mieć mężczyzna z takiej lektury? Pytanie z kategorii tych retorycznych.

A więc czytam w ramach studiów - studiów nad procesami zachodzącymi w przeciętnej, statystycznej kobiecie. Miliony czytelniczek zafascynowały się tą książką i jej głownymi bohaterami, w szczególności głowną bohaterką. Więc jak naukowiec nad mikroskopem badam te 'wrażenia-odczucia-emocje-fascynacje' Anastasii Steel /bohaterka/, analizuję je i poddaję obróbce, wyciągam wnioski.

 

Świetna zabawa -  polecam :D

 

S.

Edytowane przez Subiektywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dzisiaj - Jarosław Centek - "Korpus Gwardii w bitwie pod Gorlicami."

 

Znam autora osobiście i wiem, że jest prawdziwym badaczem, pasjonatem i zawodowym historykiem. Książka od pierwszych stron zapowiada się bardzo obiecująco. Mam nadzieję że taki poziom utrzyma do końca, chociaż przeczytawszy wszystkie poprzednie dzieła Centka, jestem o to spokojny.

 

http://tetraerica.pl/pl/p/Korpus-Gwardii-w-bitwie-pod-Gorlicami.-/305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio przeczytałem taką fajną książkę pt. "Stosunkowo Dobry"  :D . No wiem że trochę późno, ale jakoś wcześniej nie mogłem znaleźć na to czasu. Nie powiem, bardzo fajne ujęcie tematu podświadomości i jej wzorców, wszystko ładnie podzielone na kategorie, wiedza "zebrana do kupy". Obecnie czytam "Poza dobrem i złem" Friedricha Nietzschego, czekam też na książkę "Analiza techniczna dla bystrzaków" autorstwa takiej mądrej (mam nadzieje) Pani o nazwisku Barbara Rockefeller. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie na tapecie książka pt. "Droga Artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę", autorstwa Julii Cameron.


 


Bardzo przyjemnie napisany poradnik, który polecam wszystkim, którzy chcą popracować nad kreatywnością lub pragną rozbudzić w sobie jakieś twórcze hobby, może nawet pasję.


 


Szczególnie spodobał mi się termin "Randki artystycznej", czyli umawiania się z samym sobą na przyjemne i - najlepiej - kreatywne spędzanie czasu. Może to być zwykły spacer, krótka medytacja, na malowaniu i robieniu "głupich"* rzeczy kończąc. Jednym z celów "randki" jest mobilizowanie siebie do ciekawego spędzenia czasu do momentu, aż stanie się to nawykiem. 


 


* "Głupie" rzeczy rozumiem jako takie, które sprawiają nam przyjemność, a z pewnych powód nie chcemy się do tego przyznać.   :P


 


Serdecznie polecam. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saga Diuna autorstwa Franka Herberta. Jestem już przy trzecim tomie pt. Dzieci Diuny. Czytam ,a raczej słucham audiobooków wydawnictwa Rebis (czytają Krzysztof Gosztyła i Miłogost Reczek).

Jako dopełnienie klimatu, czytam komiksy z serii Kasta Metabaronów autorstwa  Alejandro Jodorowsky'ego (scenariusz) i Juan Gimeneza (rysunki), Bardzo samcze i piękne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim miesiącu:

Biografia Cejrowskiego

 

Kompletna Samopomoc Dla Twoich Nerwów (tytuł niepozorny, lecz wiedza wyjątkowo użyteczna)

 

Beata Pawlikowska:

-W dżungli podświadomości

-Największe kłamstwa naszej cywilizacji (teraz się śmieję, jak widzę w sklepie "osełkę" o nazwie Osełeczka(!) jakaś tam) 

-W dżungli życia

 

Nietzsche:

-Zmierzch Bożyszcz

-Wiedza Radosna

-Poza dobrem i złem.

 

ks. Jacek WIOSNA Stryczek: Pieniądze w świetle Ewangelii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odkrywam twórczość Ayn Rand. Obecnie połykam jednym tchem "Powrót Człowieka Pierwotnego" Jestem pod głębokim wrażeniem jej przenikliwości umysłu, podziwiam, że kobieta była w stanie tak logicznie i racjonalnie pisać. Podobają mi się nawiązania do twórczości Nietzsche i Kanta oraz bezkompromisowy antykomunizm autorki. Czuję, że ksiązka jest dobra, choć z drugiej strony już zaczynam widzieć pewne punkty zapalne, sprzeczne z moim światopoglądem. Tak czy inaczej, dziękuję za rekomendację EnemyofTheState!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.