Skocz do zawartości

Aktualnie czytane


deleteduser10

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Powoli kończę "No more mr Nice Guy". Powiem krotko: przeczytałem juz wiele książek i artykułów o swoich problemach, ale żadna, powtarzam żadna publikacja nie była tak bardzo i do spodu, do bólu o mnie. Chwilami odkładałem na bok do rana, bo Glover trafiał tak bardzo w sedno, w moje najwstydliwsze emocje i wszystkie wewnętrzne klęski, nagłębsze i najstarsze dziecięce przeżycia, jakby siedział w mojej głowie, do tego stopnia celnie opisane że nie mogłem opanować bardzo silnych, oczyszczających emocji. Książka-masakra, pozycja-drogowskaz. Dawno nic mnie tak nie przeorało, może nawet nigdy. Jak tylko skończę robię powtórkę, tym razem z praktyką zadań. Obok programu "30 challenges" i programu pytań Brandena (oba w toku) to będzie moja główna nitka autoterapii (plus nakur...m treningi domowe i bieganie, plus regularne medytacie). Ave, Glover.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wziąłem się w końcu za Sagę o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. Przeczytałem już pierwsze trzy części, w sensie dwa zbiory opowiadań" Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia" i pierwszą część samej sagi, "Krew elfów". Teraz czytam "Czas pogardy" i równolegle "Jakie piękne samobójstwo" Rafała Ziemkiewicza. W międzyczasie przeczytałem też "Psychologię tłumu" Gustave Le Bon'a.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2020 o 00:51, Quo Vadis? napisał:

Giełda, podstawy inwestowania. A. Zaremba

Ja właśnie skończyłem "Biblię inwestowania", autorów jest wielu, między innymi Palikot i Wieczorek.

A teraz wciągam jak pelikan "Inteligentny inwestor XXI wieku" autor Trader21.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualnie czytam "Tajemnice podświadomości" Walerij Sienielnikow.

 

Jak ktoś ma czytnik ebook to na publio jest bardzo ciekawa promocja.https://www.publio.pl/promocja-ebooki-redesign-spelniamywaszeczytelniczemarzenia-wrzesien2020  aktualna tylko dziś. Ja z niej wybieram "21 lekcji na XXI wiek" i "Ziemiomorze" bo już mam z 5 książek w kolejce do przeczytania.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stephen G. Fritz: Ostkrieg.

 

A ze spraw dostępnych w internecie, to:

 

https://www.tygodnikprzeglad.pl/powstanie-tajnych-dokumentach-ak/

http://www.mysl-polska.pl/569

https://www.wprost.pl/kraj/459885/niech-sie-wala-mury-niech-plynie-krew.html

 

Rzecz bezprecedensowa, że stawiamy pomniki takim ludziom jak Chruściel-Monter, Tadeusz Pełczyński, czy Okulicki.

Nieradzący sobie ze stresem Bór-Komorowski w końcu uległ presji ze strony podwładnych i zgodził się na wybuch powstania w Warszawie. Był okłamywany, że sowieci sforsowali Wisłę i trzeba rozpocząć walkę.

 

 Dodatkowo, tuż przed jego wybuchem z Warszawy wywieziono około 900 sztuk broni maszynowej, mimo że tej i tak było krytycznie mało. Całe siły powstańcze miały tylko 6 ciężkich karabinów maszynowych w chwili wybuchu powstania.

 

Ci "dowódcy" przecież żyli pod okupacją 5 lat i wiedzieli jak postępują Niemcy. Czy nie potrafili przewidzieć co się wydarzy po wybuchu powstania? Ahh, zapomniałem. To było w planie:

 

Cytat

"Musimy stoczyć wielką bitwę w Warszawie, i to niezależnie od ceny. Niech się walą mury, niech płynie krew. Tylko nasza walka, nasza śmierć, nasza ofiara może zmienić stanowisko wielkich mocarstw".  - Leopold Okulicki

 

 

 

Powstanie wybuchło w interesie ZSRR. Szkoda tylko tych wszystkich ludzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.09.2020 o 12:20, PoProstuMarek napisał:

,,Finansowa Forteca" Marcina Iwucia 

 

Właśnie zaczynam, po przelotnym przejrzeniu mogę gorąca polecić. Naprawdę świetnie wydana, ogrom wiedzy. Już druga książka z tego gatunku (po ,,Inteligentny inwestor XXI w") która każdy Polak powinien ogarnąć. 

Kupiłem przedpremierowo i od kilku dni leży na półce.

Po autorze spodziewam się wyłącznie rewelacji :) 

 

Aktualnie skończyłem "Dopamina, mózg chce więcej"

a w trakcie "77 nawyków skutecznego działania"

"Co nas nie zabije"

Edytowane przez Maninblack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.