Skocz do zawartości

Aktualnie czytane


deleteduser10

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Rosyjskie bajki narodowe xD w sensie, że po rosyjsku ale trochę ciężko idzie bo na poziom B2/C1 są a uczę się czytać płynnie na głos.

 

Philip Fisher - zwykłe akcje niezwykłe zyski.

 

John Murphy - analiza techniczna rynków finansowych.

 

Ostatnio skończyłem Trzeci Rzym - historia nacjonalizmu rosyjskiego.

 

 

24 minuty temu, Ceranthir napisał:

 

Widzialem na forum ostatnio ktoś wspominał o książce o sektach, o tym jak one działają, jak manipulują itp

Wie ktoś może jaki tytuł tej książki?

 

@Messer polecał. Goń na allegro ja przedwczoraj wziąłem jedna z ostatnich sztuk ( są tylko używki, książka bodajże z 96/7 roku) cena ok40. Ja dałem 55 ale twarda okładka.

Edytowane przez Król Jarosław I
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualnie:

John Eldredge "Droga dzikiego serca" - fajna. Podejście mocno religijne o rozwoju mężczyzn od małego, a więc dobra dla ateistów^^

Czechow "moje życie i inne opowiadania, cz.1 " - na luźno.

Tomassi "The rational male" - dopiero rozpocząłem. Mam nadzieję, że nie będzie to lektura z cyklu "Jak zostać prawdziwym mężczyzną", a bardziej naukowa pozycja.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanisław Lem ,,Solaris"  - nadszedł czas, żeby poznać się z twórczością Lema, bo wstyd, żeby nieznać jednego z najlepszych, jeżeli nie najlepszego polskiego pisarza. Zaczynam z górnej półki, chyba najbardziej znana powieść, fajnie budowana narracja, niesamowite opisy zjawisk - trochę trudno się przez to czyta ale nasamowita przyjemność. Tym bardziej, że ma się odczucie, że obcuję się z literaturą na światowym poziomie. Do końca roku mam nadzieję przeczytać jeszcze ,,Niezwyciężonego", ,,Kongres futorologiczny" , ,,Głos Pana".

 

W międzyczasie dość niezobowiązująco, bo literatura raczej z tych cięższych, wymagających namysłu i czasu leci powoli:

,,Seeking Wisdom - from Darwin to Munger" P. Bevelin

oraz

,,Literatura Greków i Rzymian" Z.Kubiaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Obecnie:

"Finansowa forteca" , "1984", "Psychopaci są wśród nas", "Trupia farma- nowe śledztwa", Żulczyk- "Zrób mi jakąś krzywdę" Zawsze czytam kilka na raz, ale gdy skończę z tymi to planuję to zmienić i najpierw przeczytać jedno, a później zaczynać kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czytam ,a w zasadzie "połykam" biografię Andrzeja Iwana pt. "Spalony"

Połowa książki na raz.

 

Pozycja nie tylko dla fanów futbolu. 

Historia człowieka zmagającego się z najtrudniejszym rywalem.

Z samym sobą.

 

Wielowątkowa .

 

Napisana po męsku i bez ogródek. 

Bije z niej prawda.

 

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.