Skocz do zawartości

Aktualnie czytane


deleteduser10

Rekomendowane odpowiedzi

Pułapki myślenia-Kahneman 

Książka opowiada o rzeczach trudnych dość przystępnym językiem.Możemy z niej się dowiedzieć,że mamy dwa rodzaje myślenia.Działają one w różnych sytuacjach ale czasem nie dają rady i wynikają z tego błędy poznawcze.Rozszerza choryzonty i tłumaczy wiele naszych zachowań.

Biesy-Dostojewski

Dopiero zaczynam.Jestem fanem Dostojewskiego ze względu na jego szerokie rozumienie ludzkiej psychiki.Jest to też zawsze fajna podróż do czasów i świata którego już nie ma.Warto czasem spojrzeć na to jak żyli ludzie w innych czasach żeby dowiedzieć się więcej o nas samych i naszym społeczeństwie.Jeśli będzie chociaż w połowie dobre jak Bracia Karamazow  czy Idiota to warto przeczytać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

414859-352x500.jpg

14 godzin temu, nowy00 napisał:

,,Prawo odwagi. Siła, która na zawsze odmieni twoje życie" 

 

Matko co za tytuł, wygooglowałem i to przecież książka roberta greena z 50 centem 😛 Generalnie wszystkie jego książki są warte polecenia a zwłaszcza 48 praw władzy i o byciu mistrzem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Świetny wątek. Tyle ciekawych książek można znaleźć. U mnie aktualnie dominuje 1 autor:

 

David R. Hawkins "PRAWDA czy FAŁSZ. Metoda rozróżniania i przykłady kalibracji"

David R. Hawkins "Technika uwalniania. Podręcznik rozwijania świadomości."

David R. Hawkins "Przekraczanie poziomów świadomości"

David R. Hawkins "Siła czy Moc"

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PoProstuMarek Technikę Uwalniania czytałem jakiś rok temu i trochę się w to bawiłem. Teraz dokupiłem resztę jego książek i postaram się zagłębić bardziej.

 

Jestem zdania że z każdej książki o rozwoju można coś dobrego wyciągnąć. Samo uwalnianie emocji już mi pomogło w redukcji stresu. Chcę być lepszym człowiekiem i pozbyć się żalu czy złośliwości w stosunku do innych.

Z innych jego książek dowiedziałem się co wzmacnia a co osłabia nasz poziom świadomości. Teraz bez żalu mogę odpuścić sobie oglądanie TV czy brutalnych seriali. Zamiast tego zobaczę sobie jakiś serial komediowy czy pójdę na spacer. Na pozytywne efekty pewnie trzeba będzie poczekać ale samo to że w trakcie stosowania tej techniki miałem kilka przyjemnych niespodzianek juz jest na plus.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio przeczytane:

 

"Czerwony głód" - Anne Applebaum

"Nadchodzi III wojna światowa" - Piotr Zychowicz, Jacek Bartosiak

"Terapia poznawczo-behawioralna. Podstawy i zagadnienia szczegółowe" - Judith S. Beck

"Filozofia dla zabieganych. Mała książeczka o wielkich ideach" - Jonny Thomson

 

W trakcie lektury:

"Archipelag Gułag" - Aleksandr Sołżenicyn

"Mężczyzna racjonalny" - Rollo Tomassi

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Enemy napisał:

"Archipelag Gułag" - Aleksandr Sołżenicyn

 

Czytałem tę książkę mieszkając w ultra-lewackim Hamburgu. Za głowę się łapałem porównując podobieństwo mentalności socjalistycznej przedstawionej w tej książce do tej u dzisiejszych progresywnych Niemców.

 

Niezapomniane przeżycie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.