Skocz do zawartości

Aktualnie czytane


deleteduser10

Rekomendowane odpowiedzi

Steven H. Newton - "Kursk: The German View"

 

http://www.amazon.com/Kursk-German-Steven-H-Newton/dp/0306811502

 

To ta sama książką, którą wydał ostatnio NapoleonV w przekładzie na polski:

 

http://napoleonv.pl/opis/7589682/kursk-1943-niemieckie-spojrzenie-naoczne-swiadectwa-niemieckich-dowodcow-z-operacji-zitadelle.html

 

Arcyciekawa pozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robert Bly ''Żelazny Jan''. Pierwszy raz natknąłem się na tą książkę na Forum. Nie ukrywam, chyba najcięższa do czytania, jaką czytałem, trudna i skomplikowana. Ale porusza ważny temat inicjacji męskiej-choć z pozycji pogańskich, animalistycznych-o ile dobrze zrozumiałem sens.

 

Może przeczytam coś od Junga, zamierzam też spróbować znaleźć książki traktujące o psychologii pod kątem religii katolickiej, bo to mnie interesuje szczególnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert Bly ''Żelazny Jan''. Pierwszy raz natknąłem się na tą książkę na Forum. Nie ukrywam, chyba najcięższa do czytania, jaką czytałem, trudna i skomplikowana. Ale porusza ważny temat inicjacji męskiej-choć z pozycji pogańskich, animalistycznych-o ile dobrze zrozumiałem sens.

 

Może przeczytam coś od Junga, zamierzam też spróbować znaleźć książki traktujące o psychologii pod kątem religii katolickiej, bo to mnie interesuje szczególnie.

 

Być może zainteresuje Cię: "Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy" - John Eldredge.

Jestem teraz w połowie tej książki.

Częściowo również traktuje o inicjacji męskiej, ale z wieloma nawiązaniami do Biblii i ogólnie religii katolickiej (przez co mi ta książka nie podchodzi, ale być może jest to to czego szukasz).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaczynam Thomas E. Woods ''W obronie zdrowego rozsądku''.

 

Autor to-co spodoba się kilku co najmniej forumowiczom-libertarianin i zwolennik Austriackiej Szkoły Ekonomii, i-co ciekawe-tradycjonalista katolicki-robi się ciekawie....

 

Książka porusza m.in. problem ''katolicyzm a kapitalizm''-co jest o tyle ciekawe i nowatorskie, że dotychczas z kapitalizmem pod rękę szedł protestantyzm ze swoim pozytywnym podejściem do pracowitości i przedsiębiorczości-a katolicyzm jakoś z reguły widział w kapitalizmie zło i wyzysk.

 

Co prawda była encyklika Rerum novarum Leona XIII (czytałem)-gdzie papież m.in. bierze w obronę przedsiębiorczość, ale zbyt często krytykowano kapitalizm bezpodstawnie, co wynika zapewne z kalki myślowej ''kapitalizm to wyzysk''.

 

Dobrze, że ktoś wreszcie zajął się tematem ''katolicyzm a kapitalizm''-bo nie wierzę, że nie ma wśród Polaków młodych przedsiębiorców-katolików, którzy wskutek braku jasnej nauki Kościoła i uprzedzeń, nie wiedzą, czy zakładać firmy-a może tylko ja jestem taki ostrożny i przykładam wagę do wiary-a reszta deklaruje wiarę, a koncentruje się na robieniu kasy-nie wiem.

 

Zobaczymy, co też Autor napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz Adriano że mamy w kraju kilku prokapitalistycznych i pro-austriackich duchownych?, np.:

 

Ksiądz Jacek "Wiosna" Stryczek:

 

363602-352x500.jpg?_ga=1.164686783.18614

 

 

Ksiądz Jacek Gniadek:

 

okladka_3.jpg

 

 

Jest też pastor protestancki Paweł Chojecki, koszerny wolnościowiec, drukował czołowych libertarian w Polsce jak Miąsik czy Sierp, zdaje się że był też kiedyś w UPR:

http://podprad.org/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesús Huerta de Soto - "Pieniądz, kredyt bankowy i cykle koniunkturalne". Obszerna cegła, ale czyta się dobrze.


 

Hiszpański ekonomista, bazując na pracach m. in. Misesa i Hayeka, pokazuje w jaki sposób system bankowy, oparty na cząstkowym pokryciu depozytów na żądanie, wywołuje ekspansję kredytową niepopartą dobrowolnymi oszczędnościami (w fazie boomu), której skutkiem są błędy inwestycyjne i niedopasowanie struktury produkcji do potrzeb społeczeństwa, a następnie nieunikniony kryzys gospodarczy. Książka przedstawia historyczny proces odejścia od tradycyjnych zasad prawa, w ramach których, depozyty na żądanie musiały mieć pełne pokrycie, na rzecz obecnego systemu, w którym bankierzy mogą tworzyć pieniądze z powietrza.


 

http://www.mises.sklep.pl/ksiazki/18-jesus-huerta-de-soto-pieniadz-kredyt-bankowy-i-cykle-koniunkturalne.html


 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

O NLP książka, nie reklamowana, ale najważniejsza:

To: Z żab w księżniczki. (Frogs Into Princes )Bandler Grinder.

Wracam często.

Te, o NLP, co czytaliście to najbardziej przereklamowane produkty , szkoda na nie czasu i kasy, oczywiście to moje zdanie.

Niczego nie nauczą, a jeszcze pogmatwają, niestety, też je czytałem.

Warto przeczytać o NLP, tu jest lista: Top Ten:

http://www.nlp.civ.pl/?page=lista

Można znaleźć wiele z tych książek, w necie

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.