Skocz do zawartości

Warto pomagać.


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, chwalę się bo mam czym. ;)

 

Prawie rok temu założyłem temat o swoim koledze z dzieciństwa, zastanawiałem się jakiej formy wsparcia mu udzielić i w konsekwencji nakłoniłem go na leczenie stacjonarne w Monarze.

 

Żeby nie zapeszyć jest dobrze ;) za miesiąc wychodzi i najprawdopodobniej wraca do woja ;) a jak nawet wróci do woja dopiero za rok to i tak sukces bo wiem, że ogarnęli mu tam nieźle psychikę. ;)

 

Więc bracia - Oczywiście trzeba pomagać ludziom, ale zawsze należy robić to realnie czyli w zakresie swoich możliwości ponieważ ja nie jestem terapeutą to odesłałem go do ludzi, którzy terapeutami są. ;) A zatem pomogłem realnie i w zakresie swoich kompetencji.

 

Dodatkowo sąd przychylił się do naszego wniosku i ze względu na terapię stacjonarną w Monarze kuzyn mógł odrobić godziny (kara ograniczenia wolności) na miejscu czyli w ośrodku terapeutycznym. ;)

 

Nigdy w życiu nie czułem większej satysfakcji bo wiem, że ma już ogarniętą sytuację prawną, ekononomiczną (znaleźliśmy nabywcę na dom po jego dziadku), i psychiczną (kończy leczenie, widać że się zmienił).

 

Teraz już musi sobie radzić beze mnie, ale jak tego nie spierdoli to sytuacje ma już idealną. ;)(jeśli go do woja przyjmą) a jeśli nie to może mieszkać przez dwa lata w motelu dla monarowców (gdzie będzie płacił 100zł miesięcznie).

 

 

 

 

  • Like 28
  • Dzięki 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.