Skocz do zawartości

NASZE hobby - zbiorcze.


Jasnim

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wam.

 

Jako, że standardowo nudze się w mojej nudnej pracy to wpadła mi myśl aby pochwalić się swoimi hobby/pasjami i licze że inni użytkownicy również się udzielą. 

 

 

Wydaje mi się, że dobrym pomysłem jest także wpisac swój wiek (bez konkretów jedynie jakiś zakes). Pozwoli to jednoczesnie (o ile to możliwe) stwierdzić czy z wiekiem zainteresowania się zmieniają.

 

Zacznę od siebie... Wiek 26-28lat.

 

W moim przypadku uporządkuje to od największej zajawki.

 

1 PIŁKA NOŻNA. Ktoś powie że oblatane jak passat b5. W moim przypadku to pasja życiowa. Jestem w stanie grać w piłkę nawet po 20h ciężkiej charówy czy nawet jak jestem chory a zdrowie jakoś pozwala. Przejawia się to także jesli chodzi o ogladanie meczy (tak naprawdę rzadko ogladam TV a jeśli już to właśnie mecze i to zazwyczaj w gronie znajomych). Ostatnio z graniem trochę słabiej z powodu ładnej pogody bo ludziska wolą jeziora a i znajomi jakoś zdziadziali. Zimą grania jest więcej na hali.

 

2 SIŁOWNIA. Czwiczyłem od kąd pamietam ale było to niesystematyczne a i nie bardzo sie przykładałem. Od marca tego roku docisnąłem bo postanowiłem, że chcę ostro poprawić sylwetkę. Na poczatku nuda i wypalanie ale jak już złapałem to nie wyobrażam sobie zeby nie ćwiczyć. Robie to systematycznie i już widać konkretne efekty co i znajomi szybko wychwycili a nie ukrywam, że zawsze dobrze wyglądałem pod tym kątem.  Motywuje mnie bardzo gdy patrze codziennie w lustro (zauważyłem przy okazji tego że mam też zapędy narcystyczne ale staram się je hamować). Dodatkowo chcę zostać trenerem personalnym ale to najpierw będzie solidna porcia wiedzy do przyswojenia.

 

3 ELEKTRONIKA. Zawsze mnie ciekawiła a od jakiegoś czasu przynosi mi również skromniejsze zyski. Chcę docelowo rozwinąć to do w pełni legalnego biznesu założenie DG- wspominałem o tym w moim temacie).

 

Zrezygnowanie z kobiety pozwoliło mi na wygospodarowanie czasu i chęci na rozwój hobby nr. 2 i 3 jak również poprawę zasobności portfela.

 

Tyle ode mnie Panowie xd

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sporty liczą się do hobby to lubię (39L)
-Łyżwy
-Rolki 
-Narty 
Ale jakiegoś zajoba nie mam choć za dzieciaka na lodowisku byłem po teleranku do nocy ;) Obecnie to okazjonalnie można powiedzieć 
-Żeglarstwo 
-Wędkarstwo i to od dziecka chyba takie główne ulubione hobby. 
Jeśli można podpiąć pod hobby to wyrób własnych win, piwa, nalewek, wędlin itp
I ogólne majsterkowanie wszelakie, elektronika niby też w końcu do takiej szkoły poszedłem ale dziś to już bardziej wspomnienie, choć kabelki lutuję mistrzowsko ;)

@Jasnim w piłkę nigdy nie grałem i meczy też nie oglądam, choć próbowałem się zmusić do obejrzenia kilku meczy naszych na euro2012 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23-26 lat

 

Jak @Jasnim piłka nożna była obecna w moim życiu od najmłodszych lat do czasu technikum, gdzie ewoluowała w freestyle football.

Sport ten uczy cierpliwości i przekraczania własnych granic - idealny żeby odreagować po ciężkim dniu.

 

W zeszłe wakacje złapałem zajawkę na bodyboard, a w tym roku planuję spróbować swoich sił i wziąć lekcje surfingu, oraz jestem już po 2h pływania na wakeboardzie,

który też bardzo mi się podoba.

 

Mniej aktywną pasją i źródłem dochodów jest grafika komputerowa.

 

Poza tym ćwiczenia w domu, rower, basen, koszykówka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie.

 

To, jacy jesteśmy różni, a tacy sami.

Jak bardzo nie widzimy w sobie tego, co inni widzą jak na dłoni. Jak bardzo widzimy w sobie to, czego nie widzi nikt inny.

Ile życia trzeba, żeby nauczyć się żyć.

 

Usłyszałem kiedyś że Bóg jest jedynym, w którym sprzeczności się uzupełniają zamiast wykluczać. 

Patrząc w ten sposób na człowieka, coś w tym jest ;) 

 

Poza tym, są jeszcze inne hobby ale dosyć niszowe. 

Zostawię dla siebie, zbyt duża możliwość identyfikacji. Byłem w tych dziedzinach kiedyś bardzo mocno aktywny i w jakiś tam sposób rozpoznawalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 lat.

Od 15'go do 25'go roku życia byłem dj'em, później produkowałem muzykę...

Kolekcjonuję winyle z alternatywną muzyką elektroniczną...

Grzebię w sprzęcie audio ze złotej ery...

Uprawiałem wiele lat kolarstwo szosowe, później MTB...

Równolegle trenowałem boks przez wiele lat...

Od 10 lat fotografuję, głównie akt kobiecy, czasami portret...

Hobbystycznie serwisuję sprzęt fotograficzny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blisko 30.

- Winyle, aczkolwiek ostatnio ze względu na finanse temat spauzowany,

- Fotografia amatorska,

- Siatkówka (do której wracam po dobrych paru latach przerwy),

- Militaria,

- Muzyka / koncerty (ogółem),

- falami jak się trafi dobre Anime,

- psychologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 lat. 

 

Piłka nożna - od małego trenowanie w klubie, później amatorskie ligi ze znajomymi do całkowitego porzucenia za sprawą kontuzji. 

 

Rower - plus muzyka na uszy i jazda. Całkowite odcięcie od świata, wystrzał adrenaliny, endorfin i reszty tego pozytywnego hormonowego ścierwa. Jednym słowem swój świat. 

 

Kręgle - swego czasu nałogowo korzystając ze studenckich promocji. Niekiedy z paczką znajomych, ale lepiej alone gdyż większa intensywność. 

 

Ćwiczenia w domu - w zaciszu domowym. Pompki, przysiady, podciąganie na drążku, hantle. Dla lepszego samopoczucia, utrzymania formy i atletycznej sylwetki. 

 

Dart - lotki plus alkohol i znajomi :) niby nie zawody, ale walka zawsze jest. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 lata.

 

Kalistenika

Boks, kickboxing.

Pływanie.

Chodzenie po górach.

Wspinaczka linowa.

Rower.

Geografia mógłbym się niej uczyć i uczyć wogole nie czuję zmęczenia materiału.

Dziwne że na żadne studia z tym nie poszedłem.

I lubie rozwiązywać zagadki rebusy, krzyżówki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26-29 lat

Kiedyś : 

- rowery, najlepiej szybko i przez górzyste tereny :P

- informatyka

Teraz :

- rajdy samochodów terenowych, wrc (suuuper mocno w to wbity)

- boks

- dużo o żywieniu, sytuacji na świecie, ludziach.

- kalistenika (dopiero początek) kiedyś siłownia, ale jakoś więcej radości mi sprawiają wszelkie drążki i "śmiganie" na nich, zależy mi bardziej na ogólnej sprawności i wyglądzie, niż na giga pompie i wymiarach.

- praca w drewnie (tworzenie mebli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pierdoły, którymi się zajmuję w wolnym czasie w ogóle zasługują na miano "hobby". Niczym się nie wyróżniam od znajomych w moim wieku (19-20 lat), dużo naszych zainteresowań wynika z tego, że możemy coś robić razem - jak chociażby granie w planszówki albo chodzenie do kina na każdy kolejny gniot od Marvela (i nie tylko). 

W samotności zazwyczaj czytam książki (około 4-5 na miesiąc), raczej nic ambitnego, chociaż ostatnio staram się wybierać pozycje spoza beletrystyki. Coś tam pogram na konsoli, pooglądam Netfliksa albo YouTube, zmarnuję trochę czasu na portale społecznościowe. 

Nic ciekawego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaciekawiła mnie psychologia i rownież  chciałbym przekuć ją w hobby ale na to przyjdzie czas.

 

Nie dopusałem zainteresowania od małego jakim są motocykle. Od gówniaża miałem jakieś motorynki, ogary a z czasem wsk i udało się z pierwszym ścigiem. Aktualnie posiadam już 3 ściga z koleji lec tego zakupiłem kompletnie przerobionego do stuntu bo mega mnie to rajcuje. Niestety nie ruszyłem z tematem z braku czasu a jak wiadomo sezon ucieka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 lat:

-Strzelectwo (bojowe, obronne czy takie dla zabawy)

-Sporty walki - głównie kravmaga i mma

-Prawo (z racji studiów)

-Psychologia (?) interesują mnie psychopaci i seryjni mordercy

-Siłownia

-Historia i Archeologia - trochę zawieszone z racji braku wykrywacza, ale jak kupię to będę legalnie latać. Nie wiem też jak to nazwać ale mam straszną słabość do grodzisk i kurhanów - jak jest w okolicy to muszę koniecznie wpaść

-ASG

-Militaria

-planuję zakup motocykla 125 - czuję że kolejne hobby, przez które stracę oszczędności ? ? ?

-Planuję też podróże w te wakacje. Takie na luzie, autostopem czy koleją

 

Zawieszone, ale muszę wrócić/chcę to robić

-modelarstwo

-Wyścigi

-Nurkowanie

-Starsze gry - Quake 3 czy Half-Life 1 ❤️

-Nauka języków

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym się tu chyba srogo myli posiadanie hobby/pasji ze zwykłymi zainteresowaniami, czyli czymś co się fajnie robi od czasu do czasu podobnie jak żłopanie browara.Warto było by to na wstępie rozdzielić.Choć domyślam się, że jeśli ktoś nigdy nie maił prawdziwego zajoba na jakimś punkcie - zajoba który staje się życiem, a nie odskocznią od owego to nigdy nie zrozumie.

Nie bądźmy jak atencjuszki z instagrama, gdzie zrobienie zdjęcia gówniakowi czy wyjazd do Egiptu raz na rok jest już opisana jako pasja - fotografia i podróże.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jebak Leśny napisał:

Niektórym się tu chyba srogo myli posiadanie hobby/pasji ze zwykłymi zainteresowaniami, czyli czymś co się fajnie robi od czasu do czasu podobnie jak żłopanie browara.Warto było by to na wstępie rozdzielić.Choć domyślam się, że jeśli ktoś nigdy nie maił prawdziwego zajoba na jakimś punkcie - zajoba który staje się życiem, a nie odskocznią od owego to nigdy nie zrozumie.

Nie bądźmy jak atencjuszki z instagrama, gdzie zrobienie zdjęcia gówniakowi czy wyjazd do Egiptu raz na rok jest już opisana jako pasja - fotografia i podróże.

 

Jeśli pijesz do mnie to nie wiesz o czym mówisz.

Ale nie szkodzi bo mnie nie znasz  :)

P.S.

Pifsiek też się uwielbiam zalać gdyż uważam że to zwiększa moją kreatywność cokolwiek, niektóre osoby chodzą na jakieś kursy kreatywności, WTF? ja tam wolę pierwszą opcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bohun napisał:

Jeśli pijesz do mnie to nie wiesz o czym mówisz.

Raczej do tych wykazujących się przydługą listą "hobbów" To w oczywisty sposób wskazuje, że przy dobie trwającej 24h i poświęcaniu większości jej czasu na trywialne czynności mające na celu bezpośrednie przedłużenie żywota - można co najwyżej owych zainteresowań liznąć przez szybę.

 

5 godzin temu, Bohun napisał:

Pifsiek też się uwielbiam zalać gdyż uważam że to zwiększa moją kreatywność

Wierze, co dzień rano idąc do tyry podziwiam kreatywność żuli podsklepowych w ogarnianiu kasy na zalewanie?

Edytowane przez Jebak Leśny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Moje hobby to:

 

-Astronomia - obserwuję niebo przez 8" teleskop. Zarówno Księżyc i planety, jak również tzw. obiekty głębokiego nieba (tj. galaktyki, mgławice i gromady gwiazd) Mam wiedzę na temat gwiazd, galaktyk, ich położeniu na niebie oraz nieco teorii.

 

-Fotografia - uwielbiam robić zdjęcia - zarówno krajobrazowe (góry, morze, zabytki itp.) , jak i przyrodnicze, np. makro owadów (najbardziej lubię motyle - chcę sfotografować wszystkie gatunki motyli dziennych). Niektóre motyle są dość rzadkie i występują tylko w konkretnych miejscach.

 

-Informatyka - jestem z wykształcenia informatykiem. Lubię komputery, ich składanie oraz konfigurowanie by szybko chodził (np. odinstalowywanie crapware'u). Znam się troszkę też na sieciach.

 

-Motoryzacja - lubię szybkie samochody :)

 

-Kolarstwo - jeżdżę dużo na rowerze - po kilka, kilkadzieścia, a nawet kilkadziesiąt km dziennie. W moim województwie pobudowali bardzo dużo dróg rowerowych, a w tle piękne widoki, góry itp.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.09.2019 o 12:11, zordon napisał:

A ktoś tutaj wędkuje? Jaki sprzęcik do wód stojących polecacie dla początkujacego?

To zależy jeszcze na jakich wodach planujesz łowić. Czy będą to wody płynące, a może stojące? Na początku warto spróbować swoich sił i łowić na spławik. Co do wędki, to myślę, że taka w okolicach 4 metrów powinna być dostatecznie dobra. Wędka - oczywiście składana, tak aby mozna było ją zapakować do jakiegoś pokrowca. Do tego jakiś kołowrotek. Ten potrafi być droższy od samej wędki.

Przykłady wędek spławikowych masz tutaj: https://sklep-wedkarski.pl/pol_m_Wedki_Splawikowe-156.html

Napisz tam opcjonalnie maila z zapytaniem, jaki kołowrotek by polecił w określonym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.