Skocz do zawartości

Ex żona szantażuje mnie, że nie będzie mi wydawała dzieci


bbking

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem obecnie w sporze z ex, sprawa o obniżenie alimentów (ja złożyłem). Ex szantażuje mnie na każdym kroku dziećmi, że mi ich nie wyda, nie będę się mógł nimi zajmować. Mamy oboje pełnie praw rodzicielskich, sąd podczas rozwodu ustanowił, że dzieci będą przy niej. 

 

Ot taka sytaucja z dzić - przyjechałem do miasta w którym mieszka, ex niema jak podrzucić bąbelka na zajęcia pozaszkolne na drugim końcu miasta (sztuki walki), wcześniej się zgodziła, ale coś tam dogryzała w sprawie alimentów, mała sprzeczka i już zapowiedziała, że nie wyda mi syna, abym mógł zawieźć go na kurs itd. 

 

Generalnie rzuca kłody pod nogi w tej sprawie i szantażuje mnie tym. Co mogę w tej sprawie zrobić, aby było to zgodne z prawnem, aby ewentualnie egzekwować swoje rodzicielskie prawo opieki nad dzieckiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bbking zbieraj dowody że byłeś gotów odebrać dziecko w tym i w tym miejscu o tej godzinie (paragon z pobliskiej kawiarni, zdjęcie z datownikiem i lokalizacją, itp), pisz jakieś SMSy potwierdzające "jestem na miejscu, czekam").

Rób protokół "12:00 przjechałem na miejsce, 12:15 pani nie wydaje dziecka, dzwoniłe 2 razy, powiedziała xxxx"

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Imbryk napisał:

Rób protokół "12:00 przjechałem na miejsce, 12:15 pani nie wydaje dziecka, dzwoniłe 2 razy, powiedziała xxxx"

Przyznam, że nie mam organoleptycznego doświadczenia, ale na mój chłopski rozum, to taki protokół to można sobie napisać wszędzie, i pojęcia nie mam, jakim jest dowodem (popraw mnie, jeśli się mylę)? 

Za to nagranie, jeszcze z umieszczoną datą, jest chyba bardziej wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, foaloke napisał:

jakim jest dowodem (popraw mnie, jeśli się mylę)? 

Dowodem rzeczywiście nie, ale taki "profesjonalny pamiętnik" można załączyć jako opis zdarzeń do akt sądowych i mieć dla siebie jako zapis rzeczywistości.

Jak zrobi notatki tego samego wieczora, to nie będzie musiał potem za miesiąc się głowić "kiedy to było i co się tak naprawdę stało" oskarżając swoją ex o pewne rzeczy.

 

Z cyklu: "A co pan robił 48 czerwca 1612 roku o godzinie 26.82"?

- a już pani powiem... i wyciąga notatki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się, powodzenia.

 

Ściągnij aplikację na telefon do nagrywania rozmów. Ja mam xiaomi i mam już tą funkcję wbudowaną. Nie musisz informować nikogo o nagrywaniu rozmów, jeśli nie jesteś jako firma :) Nie raz mi to dupsko uratowało. Jeśli nagrasz na telefonie takie słowa - jesteś na wygranej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Polecam Total Recall w wersji płatnej. Masz także automatyczne wysyłanie na pocztę, chmurę, etc. Niedawno rozmyślałem na ten temat jaki podałeś. Te nagrania mogą się przydać w sądzie, ale to jest bez znaczenia w świetle relacji z dziećmi. Pieczołowicie rób archiwum każdej próby kontaktu. Za kilka lat przedstawisz dzieciom, że robiłeś wszystko, aby być blisko. Poinformuj o tym ex, że dzieci dostaną to archiwum i odpowiednio odpłacą mamusi na starość. Nie omieszkaj nagrać tej rozmowy. Przykład: dzwonisz, a ex nie odbiera, nagrywasz wszystkie próby. Wysyłasz SMS, nagrywasz to. Jedziesz pod jej dom i nagrywasz wideo (najlepiej kamerą ukrytą np pod ubraniem w okularach, długopisie, żeby nie biegać ciągle z komórką). Musisz mieć jakiś niepodważalny dowód, bo ex będzie niszczyć Twój wizerunek i same słowa nie starczą. Dzieci za chwilę będą mieć swoje telefony, komputery i będziesz mógł im przesłać pliki. Wskazane jest nagrywanie monologów dla dzieci, zapewniających o Twojej miłości, itd. Obecnie przechowywanie i przesyłanie wideo jest banalnie proste np. Blu Ray. Możesz nawet stworzyć kanał YouTube z dostępem do prywatnych filmów na hasło. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj również sytuacji który w jakikolwiek sposób mogą nadszarpnąć Twoje dobre imię. Ex mojego przyjaciela wyciągnęła skądś zdjęcie z klub w którym się bawił /kluby umieszczają na swoich stronach zdjęcia z imprez/ próbując zrobić z niego alkoholika i ogólnie człowieka "rozwiązłego". Sam byłem w sądzie zeznawać i musiałem odpowiadać na pytania typu czy widziałem mojego przyjaciela pod wpływem alkoholu etc.

 

Ta sama kobieta zaczęła również wzywać policję gdy mój kolega przychodził odbierać dzieciaki /w dni wyznaczone przez sąd  na jego widzenia/ twierdząc iż jest on pijany i mój przyjaciel był badany alkomatem. Później gdy po raz kolejny nie mógł wyegzekwować widzenia z synami sam facet zaczął wzywać Policję aby ta sporządziła chociaż oficjalną notkę. Jednak był to miecz obusieczny gdyż ex zaczęła straszyć chłopaków iż Tata wzywa Policję caby ta ich zabrała ... szkoda słów :(

Edytowane przez Tatarus
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2019 o 14:02, Imbryk napisał:

@bbking zbieraj dowody że byłeś gotów odebrać dziecko w tym i w tym miejscu o tej godzinie (paragon z pobliskiej kawiarni, zdjęcie z datownikiem i lokalizacją, itp), pisz jakieś SMSy potwierdzające "jestem na miejscu, czekam").

Rób protokół "12:00 przjechałem na miejsce, 12:15 pani nie wydaje dziecka, dzwoniłe 2 razy, powiedziała xxxx"

Koniecznie przyjedź ze świadkiem, a najlepiej dwoma świadkami, którzy kamerują wszystko telefonem najlepiej plus dyktafon.

 

W zeszłym roku moja ex chciała mnie i moją matkę wrobić w jej pobicie. Wariatka ściągnęła nawet nagrania z monitoringu miejskiego. Jestem z matką przed rozprawą (qrwa 700 km trzeba jechać do sądu, zresztą do dziecka też tyle mam). Ex w ogóle nie przyszła na rozprawę. Napisała apelację i umorzyli sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Posejdon napisał:

Możesz nawet stworzyć kanał YouTube z dostępem do prywatnych filmów na hasło

Zgadza się, dobry i prosty pomysł.

 

Nie wiem czy ktoś może się na to włamać ale kiedyś udało mi się zrobić nawet prywatny live monitoring jak musiałem stale obserwować w domu chorego zwierzaka, samemu będąc w pracy, po prostu włączyłem live stream na yt.

 

Filmy na żywo zapisywane, parę godzin nagrań, zostaje na twoim kanale yt w archiwum.

 

Tylko jakość nagranego filmu sprawdzić bo kompresja psuje.

18 godzin temu, Posejdon napisał:

Wskazane jest nagrywanie monologów dla dzieci, zapewniających o Twojej miłości

Ktoś również radził, jak masz rozłąkę z dziećmi, żeby do dzieci pisać i im posyłać Twoje odręczne listy właśnie z tym jak je kochasz, żeby w ten sposób utrzymywać kontakt - i tu BYĆ MOŻE WAŻNE przed sądem: z każdego listu robisz ksero z datą (Możesz wysłac to papierowe ksero na swój adres, będziesz mial datę stempla pocztowego), ksero koperty itp.

 

W sądzie możesz potem pokazać niezbite dowody ze usilnie próbowałeś nawiązywać z dziećmi kontakt, np. Sto listów przez rok, ksera, daty, treści. 

I pytanie czy dzieci te listy od taty dostawały do rąk własnych lub mama im je czytała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2019 o 14:25, bbking napisał:

Co mogę w tej sprawie zrobić, aby było to zgodne z prawnem

Pierdylion razy napisane było!

Z prawem? Moralnym czy społecznym?

 

NIC!!!

 

TO JEST najlepsze nic nie możesz i nic nie musisz!!!

 

Odczekać/totalnie zlać/zero zainteresowania.

Samiczka zacznie sama wciskać malca.

 

SPRAWDZONE DZIAŁA.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.