Skocz do zawartości

Kanały na youtube dotyczące zakładania firmy/spółek


Jaśnie Wielmożny

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Waszmościom! 

 

Przeglądam youtube w poszukiwaniu ciekawych kanałów do edukacji w trakcie ćwiczeń i nie mogę znaleźć nic sensownego dotyczącego zakładania i prowadzenia firmy/spółki. Jest "Jak zarabiać pieniądze" ale nie szukam jakiegoś coachingu, ogólnych refleksji, tylko sensownych porad, odnośników do ludzi zajmujących się biznesem na co dzień. Podrzucą bracia coś? Przymierzam się do spółki i szukam inspiracji w różnych branżach, aby odnieść do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam "Przygody przedsiębiorców" - wywiady z ludźmi, którzy zakładali firmy i mają po kilkuset/kilka tysięcy pracowników i/lub zarządzają ogromnymi pieniędzmi. Szczególnie przydatny może być ich sposób myślenia na wiele spraw. Większość z nich jest mniej znana w mediach, a wiedzę mają naprawdę sporą. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2019 o 20:28, Jaśnie Wielmożny napisał:

Przymierzam się do spółki i szukam inspiracji w różnych branżach, aby odnieść do siebie.

Ostrożnie! 

Jak ja byłem na etapie zastanawiania się, czy lepiej spółka z o.o., czy może jednoosobowa działalność gospodarcza, to w mojej branży (każda branża rządzi się swoimi prawami, więc w Twoim przypadku może być inaczej) spółka z o.o. miała praktycznie same wady i na praktycznie każdym etapie byłoby mi dużo, dużo ciężej niż na jdg.

Konsultowałem sprawę ze znajomym radcą prawnym, przeanalizował ze mną wszystkie plusy i minusy obu form prawnych i sam od siebie dodał, że w tym przypadku spółka doda mi tylko same problemy, a z zalet praktycznie nie skorzystam i proponował mimo wszystko sensownie prowadzoną jdg. 

 

Dobrze to wszystko przemyśl, a najlepiej skonsultuj ze specjalistą w tej dziedzinie, bo możesz wpaść w niezłe szambo.

 

Powodzenia! ;) 

Aha! I pamiętaj, że przy spółce musisz mieć prowadzoną pełną księgowość, a przy jdg tylko kpir, więc w tym przypadku to jest również uproszczenie i koszty księgowej są niższe. 

Pamiętaj też, że przy spółce nie możesz "od tak" wyciągnąć pieniędzy i wziąć dla siebie, tylko MUSISZ wypłacić sobie dywidendę, którą musisz również opodatkować podatkiem dochodowym, więc możesz się załapać na podwójne opodatkowanie -> zarobisz (jako spółka) jakieś pieniądze, to musisz je opodatkować podatkiem dochodowym (skala - 18%/32%, lub liniowy 19%) i później, jak wypłacasz je sobie, to również płacisz podatek dochodowy! Nie wierz przypadkiem w bajki, jakie są opisywane w internecie, że wystarczy, że Ty jako osoba fizyczna wypożyczysz spółce np. samochód, czy garaż i w ten sposób wyciągniesz pieniądze bez podwójnego opodatkowania, bo urząd może to bardzo wnikliwie skontrolować, a to wygląda tylko bardzo ładnie, jak ktoś to opisuje, samemu nie będzie to takie proste - uwierz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zdecydowanie polecam kanał Macieja Wieczorka https://www.youtube.com/channel/UCNvSk-U6X9mOJHr7wz_xCWw/about - mnóstwo konkretnej, rzeczowej wiedzy biznesowej popartej wieloletnią praktyką, a co najważniejsze (dla mnie) innowacyjne podejście do prowadzenia biznesu. Całość ubrana w ciekawą formę i dość specyficzne poczucie humoru.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.