Skocz do zawartości

Mój bardzo ambitny plan na najbliższe pół roku - do końca roku 2019.


Siłacz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Od jakiegoś czasu nic na forum nie pisałem, ale bywałem tutaj z Wami i czytałem co się tutaj dzieje - za to przesłuchałem wszystkie zaległe audycje Marka i jestem z nimi na bieżąco.

Na początku tego roku przeżyłem straszną rzecz, co bardzo zmieniło moje dotychczasowe podejście do życia - mam nadzieję, że długoterminowo na lepsze.

Nie będę opisywał, co się dokładnie wydarzyło, bo nie o tym ten wątek i chyba nie mam nawet ochoty do tego wracać.

 

Od kilku miesięcy prowadzę działalność, sytuacja, która wystąpiła wpłynęła na to tak, że przez 3 miesiące całkowicie zaprzestałem zarabiania 'na boku', bo oprócz firmy mam też całkiem fajną posadkę 'na etacie', z której nie zamierzam rezygnować.

 

Czym się zajmuje firma niestety nie mogę napisać - ciekawa branża, ale byłbym bardzo łatwym celem do odnalezienia o mnie informacji w internecie, czego niekoniecznie chcę. Branża jest nie tylko ciekawa pod względem moich zainteresowań, ale również zarobków - można spokojnie wyciągnąć, przy odrobinie szczęścia i ogromie ciężkiej własnej pracy kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie (mam dobrego znajomego w branży - dzięki niemu poszedłem w tym kierunku, widziałem jego księgę przychodów i rozchodów za zeszły rok - on jest na kompletnie innym poziomie tego co robi, bo ma kilkunastu pracowników - za zeszły rok jego przychód to ponad 9 milionów złotych, a dochód na czysto, po odliczeniu wszystkich kosztów to 2 miliony złotych).

 

Ja na takim etapie wtajemniczenia i możliwości podjęcia ryzyka jeszcze nie jestem, działam za jego namową dużo ostrożniej, ale udaje się zarobić. Miałem do tej pory różnie, lepiej i gorzej, czasami na czysto przez tydzień było to 3000, ale miałem też kilka tygodni z rzędu, gdzie nie zarobiłem nic - przez brak czasu i sił na dodatkowe zajęcia.

 

Nie mogę powiedzieć, co to dokładnie jest, jak pisałem ze względu na prywatność, ale uznajmy, że coś w stylu handlu i usług jednocześnie, żeby mi było łatwiej to opisać, to może podam wszystko na przykładzie handlu - moja branża, to coś jak handel komputerami, który trzeba przy okazji sprzedaży skonfigurować dla klienta - kupujesz za 3000, sprzedajesz za 4200, a czasami przeliczysz i sprzedajesz za 2400 - ryzyko jak to w biznesie, raz zarobisz, raz stracisz - z czasem da się to ryzyko minimalizować do zera. Na obecny moment mam 20 udanych transakcji na plus i 2 wtopy, więc nie jest źle.

 

Moim celem jest odłożenie na konto oszczędnościowe, zaczynając od przyszłego tygodnia (poniedziałek, 24.06.2019) minimum 1 tysiąca złotych tygodniowo - ewentualna nadwyżka będzie przeznaczona na dalsze inwestycje w rozwój biznesu.

Podsumowania tygodniowe będę zamieszczał w tym wątku. Celem jest minimum 26 tysięcy odłożone do końca roku kalendarzowego. Jak będzie więcej - super, jak będzie mniej, to trudno.

 

Jeżeli uda się zrealizować powyższy plan, to przelewam darowiznę w wysokości 500 złotych dla Marka Kotońskiego - taki dodatkowy motywator.

Trzymajcie kciuki! :)

  • Like 10
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel szczytny... Trzymam kciuki.

Niestety idzie kryzys i jest bardzo ciężko praktycznie w każdej branży...

Ja też staram się odkładać 1000 zł tygodniowo, niestety nie jest to proste... Nawet jak działalność przynosi hajs trzeba liczyć się z inwestycjami i podatkami...

Różowo zazwyczaj jest tylko na papierze...

Ale powodzenia ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy tydzień 26.

Zaczynamy ten tydzień pięknie.

Udało się wykonać dwie ciekawe transakcje zakupowe na dosyć pokaźną kwotę, ale nie zrobiłem tego na szybko, a po konsultacjach ze specjalistami z branży i po moim dłuższym przemyśleniu. Jestem w delikatnie patowej sytuacji, bo kwota tych dwóch transakcji jest naprawdę spora i te pieniądze mam zamrożone - z jednej transakcji na pewno do początku sierpnia, a drugiej w najlepszym wypadku do połowy lipca - może szybciej.

Pieniędzy przeznaczonych na inwestycje w towar jeszcze troszkę zostało, więc szukam i działam dalej.

 

Teraz te 2 rzeczy, które kupiłem muszę przygotować i skonfigurować, kilka godzin pracy łącznie, ale zostawię to na luźne wieczory.

 

W między czasie szukam kolejnych okazji, które warto byłoby kupić.

 

Przy okazji - zmieniam zasady gry, przepraszam za to wszystkich.

Nie przeleję Markowi wspomnianego 500 złotych na koniec roku.

 

Miało być 500 zł po 26 udanych tygodniach, więc 500 / 26 = 19,23 zł miesięcznie.

 

Zaokrąglając w górę ( ;) ) będę przelewał po 35 złotych darowizny po każdym udanym tygodniu - mój dodatkowy motywator, bo czemu by nie. ;) 

W dniu 21.06.2019 o 15:55, Jaśnie Wielmożny napisał:

Świetnie, jestem w fazie jeszcze przed rozruchu chętnie przeczytam o wszystkich przemyśleniach.

Jak mógłbym Ci jakoś pomóc - zrobię to bardzo chętnie, o ile tylko będę potrafił. Ja byłem w tak dobrej sytuacji, że zdarzenie losu spowodowało, że był przy mnie odpowiedni człowiek (wspomniany znajomy) w odpowiednim czasie i jak za rękę mnie we wszystkim poprowadził.

Nie ukrywam, że potrzebowałem też konsultacji z radcami prawnymi - odnośnie formy prawnej - czy iść w spółkę, czy w jednoosobową działalność gospodarczą - w mojej branży spółka ma za dużo minusów i obwarowań, więc chcąc-niechcąc jestem na jdg.

W dniu 21.06.2019 o 16:08, Myrmidon napisał:

Niestety idzie kryzys i jest bardzo ciężko praktycznie w każdej branży...

 

Moją branżę, jeżeli chwyci kryzys, to będzie to tylko i wyłącznie na plus dla mnie. Dzięki temu będę miał wiele większe przebicie i zainteresowanie usługami - sprawdzone i potwierdzone. ;)

 

W dniu 21.06.2019 o 16:08, Myrmidon napisał:

Nawet jak działalność przynosi hajs trzeba liczyć się z inwestycjami i podatkami...

Zgadza się, to jest podstawa.

 

W dniu 21.06.2019 o 16:08, Myrmidon napisał:

Różowo zazwyczaj jest tylko na papierze...

 

Sprawdzone empirycznie - da się i okazuje się, że moje obliczenia się sprawdzają, a nawet są dużo zaniżone. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.