Skocz do zawartości

Sfrustrowana część forum, obrażona na rzeczywistość.


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, panowie. Tak czytam to wszystko co piszecie i się za głowę łapię. 

 

Serio 9 stron, które możemy podsumować w taki sposób:

Forum Bracia Samcy jest potrzebne nam, mężczyznom ponieważ na dobrą sprawę nie mamy gdzie w tym internecie poprawnym politycznie, społecznie się podziać. Jeśli komuś nie pasują tematy, styl pisania to po prostu niech odejdzie na jakieś poklepujące się po plecach fora. 

 

I po co te wszystkie wykłady jakbyśmy babami byli. 

 

Marek odwala dobrą robotę. Pomagajmy mu bo szerzenie wiedzy, pomaganie innym facetom to ciężka sprawa, sami o tym coś wiemy. Sami potrzebujemy wsparcia też. Brakuje takich stron w internecie, więc szanujmy to forum. Po prostu doceniajmy.

 

Co do kobiet - same się obronią, nie trzeba im w tym pomagać. 

 

Amen. 

 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2019 o 17:35, SzatanKrieger napisał:

Aha właśnie, wpadł mi do głowy pewien pomysł by zrobić jakiś dział czy coś na zasadzie "Zanim skrytkujesz i potępisz wszystkie kobiety - PRZECZYTAJ"

 

I tam by się opisało jak kobiety działają, gadzi mózg, hipergamię itd :) 

To jest akurat dobry pomysł, ale nie używałbym nazewnictwa "gadzi mózg" z wiadomych względów. My wiemy co to i jak działa, ale ludzie zinterpretują to od razu jako "mówią, że kobiety są głupie jak gady" hehe. 

 

Ja uważam, że rezerwat powinien zostać - jest to typowo męskie forum a takich w j. Polskim nie ma wcale, albo są bardzo małe. To nasza strefa i zawsze jest tak, że ktoś będzie narzekał coś mu się nie będzie podobać. Nikt na kafeterie nie przychodzi i nie beczy, że nie ma dla mężczyzn działów tylko uroda, dzieci, randki. Bo to jest forum dla kobiet. 

 

Co można by zmienić to nazewnictwo niektóre - loża samców brzmi komicznie trochę a kiedyś było inaczej tylko nie pamiętam jak się nazywało forum. 

 

A co do tematu, który założył @ZamaskowanyKarmazyn o sfrustrowanej części forum to dużo racji. Jest taki trend i ja to obserwuję od kilku miesięcy. Trochę nowych użytkowników, którzy bezrefleksyjnie powtarzają jak mantrę po innych nierozumiejąc o czym piszą. A to, że napisał, że kobieta jest wysoce zaawansowaną maszyną? No bo jest. Spryt, zdolności adaptacji, intrygi, naturalna umiejętność do robienia kiślu z męskiego mózgu... Chcę przypomnieć, że przychodzi im to naturalnie i intuicyjnie. Możemy rozumieć te mechanizmy, ale musieliśmy przeczytać o tym a i tak nie gwarantuje to żadnego sukcesu, że wyjdziemy cało w przypadku spotkania odpowiedniej, dopasowanej do naszego wyobrażenia o idealnej partnerce kobiety.

 

Jeśli to byłaby wojna, to widzę tu baaaardzo duże niedocenienie przeciwnika. A czym to się kończy to wiadomo. 

Edytowane przez Tomko
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2019 o 01:17, SzatanKrieger napisał:

Pozbywając się kobiet, pozbywamy się treści jakich wnoszą i przede wszystkim wnoszą same siebie, swoje problemy i swoje spojrzenie, jest to niezwykle cenne dla bystrego oka

Moze dla twojego bystrego oka. Tu nie znajdziesz dupy, wyjdz na zewnatrz.

  • Like 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomko napisał:

Co można by zmienić to nazewnictwo niektóre - loża samców brzmi komicznie trochę a kiedyś było inaczej tylko nie pamiętam jak się nazywało forum.

@TomkoMasz rację, loża samców brzmi trochę jak loża masońska.

 

Trochę śmieszno, trochę straszno.

 

@Libertyn Dobrze piszesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@davidson

 

Gdy byłem młodszy.

Bardziej idealistyczny.

I co tu ukrywać - naiwny.

Dobrotliwie naiwny.

To byłem prześwięcie przekonany o słuszności "partnerstwa" o którym piszesz.

Bo w teorii owo partnerstwo jest prze-zajebiste.

Tak prze-zajebiste jak w terorii prze-zajebisty jest czysty komunizm, socjalizm czy czysty kapitalizm.

 

I życzę Ci, kimkolwiek jesteś, powodzenia we wdrażaniu tego "czystego partnerstwa".

 

Reguły społeczne.

Różnice psychologiczne płci.

Itp.

Spowoduję, że w owym "partnerstwie".

Po jakimś czasie, męski partnerski wkład wyniesie 70%

A kobiecy 30%.

I to wedle kobiet będzie "po równo i po partnersku". 70 do 30 !!!

 

Nie ma KURNA partnerstwa !!!

 

Bo inaczej "partnerstwo" rozumieją kobiety.

A inaczej mężczyźni.

 

Pisze to człowiek, który ceni partnerstwo.

I chciał je wdrażać.

Więc po jakimś czasie robił swoją działkę.

I 50% działki, która pierwotnie należała do żony.

 

W _uj z takim partnerstwem !!!

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż cena za seks jest jak na dzisiejsze czasy ZA DUŻA i NIEOPŁACALNA. Słowo wyzysk źle się kojarzy więc zastąpiono je słowem partnerstwo. Czy jestem sfrustrowany ? raczej nie. Na początku byłem zagubiony. Później byłem zrozpaczony patrząc na to co się dzieje wokół. Później byłem wk****. Teraz już świadomy ignoruje i zajmuje się rzeczami dla mnie ważnymi,

 

Jeszcze jakiś czas temu starałem się naprawiać świat i reagować na to co się dzieje. Na początku spotykałem się ze zrozumieniem nawet ze strony kobiet. Było łatwo i przyjemnie. Przypominało mi to toczenie małej kulki pod góre. Po jakimś czasie jednak kula była tak ogromna że rozjechała mnie i stoczyłem się z nią na samo dno. Od tamtej pory w dupie mam nawracanie białych rycerzy czy branie udziału w dyskusjach walcząc z tym co niektóre panie sobą reprezentują. Czas załatwi sprawie za mnie. Ja bogaty o wiedzę nabytą tu i w książkach staram się żyć pełnią piersią. Amen

Edytowane przez maVen
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, karhu napisał:

locha to samica świni

To akurat bardzo dobrze wiem, i to od dzieciństwa.

 

5 minut temu, karhu napisał:

nie przypominam bym tak kiedykolwiek powiedział na kobietę.

A tego tobie nie zarzuciłem.

 

6 minut temu, karhu napisał:

A jeśli kogoś uraziłem słowem "dupa" to przepraszam.

Z tym linkiem chodziło też o to żeby na forum nie nazywać kobiet w wulgarny sposób, no bo potem przeczyta to taki włochaty gość, albo inny Sekuła z Kanistrem, i potem robią kolejną szopkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Vstorm napisał:

Z jedną zasadniczą różnicą, feministki nas dosłownie nienawidzą, dążą do tego, aby unicestwić męskość.

Patrząc po coniektórych to kobiety też są nienawidzone. Jako całosć

18 godzin temu, Vstorm napisał:

 

Nasz ruchy, czy to MGTOW czy Red Pill nie jest po to, aby niszczyć kobiety.

Ja wiem. Nie moja wina że niektórzy za punkt honoru biorą sobie deprecjonowanie kobiety jako istoty ludzkiej i nawet nie wiedząc o co biega z góry projektują schemat.

18 godzin temu, Vstorm napisał:

Kobieta nie musi mieć faceta, bo faceta zapewnia jej państwo jak i większe przywileje. Poczekajmy, aż to się skończy. Ile raz mam Ci tłumaczyć, że to właśnie kobiety są bardziej zależne od mężczyzn, niż my od nich.

Facet nie musi mieć kobiety bo umie gotowac prać i prasować. Oh wait. Mam masę znajomych z domów nieskażonych feminizmem, co dopiero dzięki wyrozumiałej kobiecie ogarniają jak to się robi. Matki chowają sieroty. A większosć dziewczyn nie chce matkować partnerom. A męska dominacja wygląda tragikomicznie w sytuacji gdy bez dziewczyny samiec "alfa" nie ogarnie tego że nie można wszystkiego prać jednym programem

18 godzin temu, Vstorm napisał:

Więc;

Bo była zła. Czyli twierdzisz, że przemoc psychiczna podsycona manipulacją i wbijaniem w winę, skończywszy na alienacji rodzicielskiej, nie czyni z niej osoby o złym postępowaniu. To ok.

A faceci tacy zawsze bez problemowi?  Oh wait. Prawda jest taka że połowa tego kraju jedzie schematami z domu rodzinnego. Połowa tego kraju powinna wylądować na kozetce. Ale takiemu @Ksanti łatwiej wymagać od płci przeciwnej by się troszczyła o jego stan psychiczny gdy chce zagadać zamiast przepracowac fobie społeczną. Takiej fitDarii łatwiej zrzucać wszystko na mizoginie niż zreflektować nad tym co robi źle.

Otóż to. Co złe to nie ja. My zawsze jesteśmy święci i niewinni. Nie my mamy się dostosować a wszystko do nas. Najłatwiej cedować winę na innych, najtrudniej przyznać się do błędów i do tego że nie jesteśmy perfekcyjni. Btw. Nie wiedziałem że masz dzieci.

18 godzin temu, Vstorm napisał:

Zapomniałem jeszcze dopisać o zwykłym wykorzystaniu tego nudziarza. Nudziarz, nie nudziarz.

Na pierwszej randce po 10 minutach?

18 godzin temu, Vstorm napisał:

Ale on ma uczucia i pokochał tą kobietę, penisem czy nie penisem. Ale jego to bardzo boli, a ona to skrzętnie wykorzystała. I tak dla mnie po męsku to ona jest tą złą. 

Jeżeli się związali to na ogół oboje się kochali. Ale miłość jest jak łódź. By coś z tego było obie strony muszą o siebie zabiegać. Jak tylko jedna to robi to kręcą się w koło. Jak nie ma wspólnego wysiłku to miłość przemija i zostaje przyzwyczajenie oraz kalkulacja. Bo nawet nie przyjaźń. Czy trwanie w związku gdzie kontakty ograniczają się do kup ziemniaki i co na obiad jest lepsze rozwodu? Wątpię

18 godzin temu, Vstorm napisał:

I znów to samo. Ile razy mam pisać, że one prawie wszystkie postępują schematycznie. Co wypowiedź użytkownika, to jest to samo. Przypomina mi się historia @PatZz. Co się chłopak z jakąś spotkał, to one były takie same. Różniły się szczegółami.

Wszystkie poznane w klubie. Wszystkie poznane w całkowitej desperacji. Zapewne żadna sobie nie roiła że będzie od razu brana za partnerkę na cale życie. A on, z racji na tło rodzinne idzie schematem tworzenia szczęśliwej rodzinki asap by sobie zrekompensować własną. Nawet nie zadając sobie trudu by ją głębiej poznac (hehe, wszystkie są takie same). Ma farta. Bo mógł trafić na podobną sobie desperatke co by hajtnela sie na poczekaniu i zaciążyła na drugim spotkaniu.

Perfekcyjna para. Nie ma co.

18 godzin temu, Vstorm napisał:

Niekiedy zachowanie kobiety, może wyjść po latach. Chodzi też o to, że nowy bolec na oku kobiety, to nie że ona zaraz wskoczy. Tylko zaczynają się pewne symptomy, że to jak się nic z tym nie zrobi, w końcu się to stanie. Nie czytałem dokładnie wątków WW Braci.

Dlatego radzę Ci. Jak nie chcesz tego brać pod uwagę to zostań Werblistą i ucz ewangelii gdzieś w Gabonie gdzie 20 letnie cycki są obwisle od karmienia czwartego dziecka.

Oczywiste że ona będzie patrzyla za innym bolcem a ty za inną cipą. Wystarczy że przestaniecie być wzajemnie atrakcyjni, nie chodzi bynajmniej o fizyczność

18 godzin temu, Vstorm napisał:

Popatrz sobie na statystyki rozwodów, kto składa częściej.

Co mi po statystyce? Ważne przyczyny. Ważne jest tło. Ciotka rozwiodła się z wujkiem. Nie na odwrót. Dlaczego? Bo wujek miał zawsze uprane, ugotowane, usprzątane. Wujkowi było wygodnie. Seks na roksie itd

18 godzin temu, Vstorm napisał:

Popatrz sobie na statystki samobójców, kto popełnia je częściej.

Faceci. Bo facet ma być facet a nie użalać się. Winna jest toksyczna męskość. Problem? Po co o nim gadać, wyjde na frajera.. po czasie zaś problem przerasta.

Co robi facet po zerwaniu? Upija się w samotności.

Co robi kobieta? Winko z koleżankami które z nią to przerabiają tak że w sumie ona niewinna jest.

18 godzin temu, Vstorm napisał:

Spójrz ile kobiety otrzymują wsparcia, a ile mężczyzna otrzymuje.

Kobiety plus dzieci w wielu wypadkach. Plus sami sobie to robimy uznając je za istoty specjalnej troski i słabsze.  

A facet, tak jak wyżej. Facet ma być facet.

18 godzin temu, Vstorm napisał:

Czy słyszałeś w radiu, kiedyś o jakimś autobusie, który jeździ po Polsce i zachęca mężczyzn do profilaktycznych badań, np. na raka jądra? Czy np. o innych męskich chorobach? Bo ja nie.

Ja też nie. Niesłyszalem też o żadnych oddolnych inicjatywach propagujących profilaktyke czegokolwiek. Nie. Zanim nfz zaczął tworzyć mammobusy to tym zajmowały się organizacje pozarządowe A te na ogół są tworzone przez kobiety. Te nielogiczne emocjonalne kobiety. Faceci wolą zająć się logicznie swoją personą Teraz wciąż się tym zajmują. Może zamiast samiecweb itp. Lepszy byłby samiecbus do profilaktyki raka prostaty?

18 godzin temu, Vstorm napisał:

 

Więc wybacz, tutaj nikt nie demonizuje kobiet. Tutaj piszemy o prawdzie.  Od kiedy pisanie sensownych argumentów, popartymi doświadczeniami jak i statystykami jest manipulacją w stronę kobiet?

Jak mawiał Disraeli są trzy rodzaje klamstw. Kłamstwa, Wielkie kłamstwa i statystyki.

Statystyczny Polak zarabia 3,7k netto

Statystycznie bezdomny to mężczyzna ok 50.

Statystyki same w sobie mówią tyle ile mówią. Można się do nich odwoływać. Ale nie powinno się na ich podstawie wnioskować odnosnie indywidualnych spraw. Wyobraź sobie urzędnika skarbówki który nakłada karę bo zarabiasz mniej niż statystyczny Polak

18 godzin temu, Vstorm napisał:

Pokazujemy, że jesteśmy ponad to, co chwile ktoś pisze jak media społecznościowe pogłębiają problemy.

Bracia samcy to medium spolecznościowe. Nie mniej ma swoje wady. Statystyczny użytkownik to introwertyczny beta/omega. Wielu zwłaszcza mlodszych zaczytuje się w tym forum jak w prawdach objawionych. W końcu mają to wkodowane w mózg i powielają mantrę. Nie zdobywają doswiadczeń, ba nie chcą nawet bo widzą odrazu wynik w czarnych barwach. 

Każdemu nowemu mówią to co wyczytali. Zniechęcają.  Z relacjami jest jak z jazdą samochodem. Prawa jazdy nie uzyskasz wykuwając kodeks ruchu drogowego. Musisz pojeździć. Kobiet nie poznasz czytając tylko kobietopedie. Musisz doświadczyć porozmawiać, poobserwować.

Próbować. Nie z tą to z inną. A nie jedna byla fe to mentalnie się sterylizuje

18 godzin temu, Vstorm napisał:

Bardzo często się zdarza, że po jakimś czasie taki chłopak wraca i potwierdza, że panna miała na oku nowego bolca, albo już była bolcowana.

I ma to na zdjęciu czy mu się wydaje?

18 godzin temu, Vstorm napisał:

Dobra kończę z Tobą dyskusję. Bo za bardzo białorycerzysz.

A ty za bardzo nihilizujesz i siejesz defetyzm. 

18 godzin temu, Vstorm napisał:

ps. Zauważyłem ostatnio pewną rzecz. Są na forum pewne osoby, które zarejestrowały się niedawno. Mają już kilkaset postów, trochę dobrej reputacji okraszonej plusami. I mimo wszystko starają się powolutku rozpieprzyć i podzielić forum i Braci. Wpierw budowane jest zaufanie, a z czasem zaczynają się np. tego typu tematy. Niektórzy użytkownicy, albo specjalnie są krypto białymi rycerzami, aby zakłamywać rzeczywistość.

Rzeczywistość jest rzeczywista. Nie jest pisana. Osoba życzliwa która punktuje błędy jest lepsza od  takiej co tylko jaja liże nawet gdy widzi że źle się dzieje

18 godzin temu, Vstorm napisał:

Bo matrix naprawdę potrafi ogłupić. To, że ktoś widzi "idealne" życie grupki osób, nie oznacza, że widzi co jest wewnątrz. Jeżeli się patrzy na życie realne. I takimi postami, w dodatku widzą "udawane" życie na pokaz, potrafią nieźle ogłupić. młodych użytkowników forum.

To forum też może ogłupić. Ludzie nigdy nie punktują swoich wad a jedynie cudze. Wszystkie posty na świeżakowni trzeba traktować z dystansem

 

18 godzin temu, Vstorm napisał:

Bo potem taka osoba pojedzie teraz np. nad wodę, bo lato itp. I widzi niewinne aniołki, z malutkimi stopkami, uśmiechy ich jak i tych mężczyzn. Do głowy dochodzi myśl, a może ten i ten mają rację. I Bracia Samcy to zwykli incele, stuleje...

A może. Prawda jest pośrodku. Może to nie są aniolki. Ale też nie są antypatyczne krwiożercze bestie

18 godzin temu, Vstorm napisał:

Tylko nie zastanowi się, że większość z nich są na haju hormonalnym, nie zastanowi się, że to co widzi, nie jest takie samo jak te pary są same ze sobą, bez osób postronnych.

Nigdy nie wiadomo też czy ten facet mgtow 100% nie potrzebuje szklanki whisky by zasnąć i uciszyć tęsknotę. To co widzimy to projekcja.  Nie znamy prawdy. Może ona w alkowie jest wyzywana od głupich suk. A może on przyjmuje strapona. A może doprowadzają się nawzajem do orgazmu korzystając z dobrodziejstw tantry

18 godzin temu, Vstorm napisał:

Nie przypomina sobie o czymś takim jak biały rycerz. Bo widzi zadowolonych mężczyzn. Także trzeba mieć się na baczności.

 

Każdy widzi co chce widzieć. Jeden zadowolonych mężczyzn. Inny ofiary ogólnoswiatowego spisku kobiet

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobrze zauważył @Vstorm, że brat @Libertyn zyskuje akceptacje i przy okazji przemyca ideologie białego rycerza. Ale jest to skromnie po malutku :D

I drogi @Libertyn to forum nie ogłupia! Wyciągając właściwe wnioski i bradzo ale to bardzo dokładnie obserwując zachowania samic!

Edytowane przez MMorda
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

I drogi @Libertyn to forum nie ogłupia! Wyciągając właściwe wnioski i bradzo ale to bardzo dokładnie obserwując zachowania samic!

Jak wszędzie. Są tacy co wyciągną wnioski i staną się mądrzejsi, jak i tacy co nie zrobią nic poza jojczeniem jakie baby są złe i poklepywaniem się. Na forach programistycznych też masa jojczy bo nie ma pracy za "Hello World" a kiedyś to byyło.  Reszta się uczy więcej i więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn Ja widzę, że dużo osób wyciągnęło wnioski i coś zmieniło ale widzę, że druga część wróciła do punktu wyjścia w jakim była zanim weszła na forum.

Tak tylko przypomnę, bo może przeoczyłeś, że mamy tutaj takie oto miejsce:

 

Cytat

 

Ściana hańby

Miejsce zesłania wyjątkowych trolli, podszywających się pod nas Pań, oraz skrajnie patologicznych białych rycerzy.

 

 

Dlatego proszę idee feminizmów i innych tego typu pierdolety, białe teksty przemycać sobie na kafeterii czy netkobiety, bo szkodzicie nowym userom, szkodzicie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis? 

Nie uważacie, że przesadzacie z tym wkładaniem nas w zakładkę "Białyrycerz"?

Rozumiem, że nie mamy w takim bądź razie totalnie bronić jakiej grupy społecznej a w tym wypadku kobiet w myśl zasady - niech radzą sobie same, tak?

 

Pytam z ciekawości. 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by zamiast tak paplać o dupie marynie zastanowić się nad nie wiem, zmianą loga na bardziej profesjonalne? Może to jest bardziej produktywne od bezproduktywnych paplanin przez 10 stron. Dla rozruszenia tematu wrzucam na szybko (sugerując się miniaturą która jest obecnie):

logo-01.jpg

Edytowane przez Azizi
No tak, już jest 10 stron. Moje niedopatrzenie ;)
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Myślę, że nie przesadzamy. Niektóre przekonania czy idee, które promujecie są po prostu szkodliwe.

Nie będę tu teraz tego szukał i wyciągał, cytował i wyłuszczał, bo za dużo z tym zachodu a znając życie i tak to niczego nie da.

Jasne, że niektórzy tu przeginają w drugą znów stronę i będą warny dla nich.

 

@Azizi To do Marka, może załóż oddzielny wątek albo pisz pw, bo obawiam się, że tu post przepadnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Dlatego proszę idee feminizmów i innych tego typu pierdolety, białe teksty przemycać sobie na kafeterii czy netkobiety, bo szkodzicie nowym userom, szkodzicie.

 

A ja proszę o dystans i refleksje. To forum ma pomagac a nie być kątem wzajemnego lizania się po jajach i pielęgnowania własnych frustacji. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SzatanKrieger napisał:

niech radzą sobie same, tak?

A myślisz, że one ci pomogą? liczysz na ich litośc? gdzie ty sie uchowałeś?

Bracie masz naprawde dobre intencje i bardzo ci kibicuje żebyś na swojej drodze spotykał tylko same dobre serduszka.

Edytowane przez MMorda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w takim bądź razie pozwól, że zadam ci jedno pytanie @Quo Vadis?

Jeśli jesteśmy białymi rycerzami, to kim jesteście WY, którzy negujecie jakąkolwiek pomoc kobietom, które tutaj przychodzą? Jak was określić, tak wiesz dla równowagi i dla wzoru, do którego powinni wszyscy dążyć, bo jeśli uznamy, że białorycerzenie jest złe to przydałaby się jakaś nowa nazwa. Może "CzarniRycerze?

 

@MMorda

Czy jeśli ktoś Cię zacznie jechać, to zgłosisz to moderacji czy nie, pytanie?

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.