Skocz do zawartości

Trening pod sporty walki.


Tavi

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym zaznaczyć że ten plan treningowy jest robiony czysto podemnie, tworzyłem go przeszukując, porównując oraz zdobywając wiedzę na różnych forach sportowych, nie jestem profesjonalnym trenerem personalnym. Jak do tej pory sprawdza sie wyśmienicie w moim przypadku, stosując ten typ treningu miałem na celu zwiększyć ogólną wydolność organizmu oraz poprawić osiągi siłowe. Wstawiam ponieważ, może się komuś przydać oraz chciałbym zaczerpnąć ewentualnych uwag oraz rad od braci, którzy siedzą w temacie sportów walki/sportów siłowych kilkanaście lat i dłużej. Trenując tym planem nie odczułem spadku szybkości jeżeli chodzi o sporty uderzane ( trenuje wszystkie płaszczyzny), ale u każdego mogą być inne efekty.

 

Jeżeli mam normalny tydzień treningowy tzn. treningi k1 i jujitsu to ćwicze tym planem 2x w tygodniu. Natomiast sytuacja wygląda inaczej gdy na wakacje obie sekcje w których trenuje są nieaktywne, wtedy stosuje taki trening 3x w tygodniu a  w wolne dni biegam/pływam bądź spędzam w inny sposób aktywnie ten czas.

 

Wersja A:

power clean 5x5

front squats 5x8-10

sumo mc 5x5

pull ups 3-5x10

dips 5x5

 

Wersja B:

Clean and jerk 5x5

przysiad zwykły 5x5

wyciskanie leżąc 5x5

wiosłowanie sztangą 3-8x15

 

Obciążenie : 75%-85% CM

Przerwa miedzy seriami 1:30 minuty, miedzy ćwiczeniami 2minuty. W pózniejszym czasie zmniejszyłem przerwę miedzy seriami do 1 minuty a miedzy ćwiczeniami do 1:30 minuty.

Trenuje naprzemiennie np: Pierwszy tydzien A B/ Drugi tydzień B A . W przypadku gdy odpadają mi treningi sw wtedy mieszam sobie w ten sposób: Pierwszy tydzień: A B A / Drugi tydzień B A B itd. 

Serdecznie zapraszam do wypowiadania się w tym temacie, dzieleniem się doświadczeniem, radami oraz uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka, teraz nie mam czasu odpowiedzieć.

Trzeba wziąć wiele czynników pod  uwagę, staż, cel, zaawansowanie. Podany trening jest czysto siłowy, ja po takim czymś czułem się średnio obwody siłowo-wydolnościowe itp sprawdzały się u mnie bardzo dobrze. Treningi jak powyżej bardzo słabo, kierska regeneracja brak chęci do ćwiczeń, zbyt duże spowolnienie itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.