Skocz do zawartości

Czy feminizm nie powinien walczyć o późniejszy wiek emerytalny kobiet niż mężczyzn?


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Sztuczna idea równości to na siłę kreowana rzeczywistość. Średnio społeczeństwo wyciąga więcej zysków z pracy mężczyzn, a w przypadku kobiet opieki, jaka generują w stosunku do dzieci i jest to naturalny podział warunkowany biologicznie. Dla mnie  sztywny wiek emerytalny  jest niesprawiedliwy, ponieważ tak w męskich jak w żeńskich zawodach są one na różnym stopniu trudności i prędkości wyczerpywania czynnika ludzkiego. Może dobrym rozwiązaniem byłby jeden uśredniony wiek niższy (ok. 60lat) gwarantujący pobór miesięcznych kwot umożliwiających  jako takie przetrwanie,  z pozostawionym limitem na decyzję odnośnie dalszych lat pracy. Obecny system zusowski powinien ulec zmianie.

 

Wydaje się ze wcześniejsza śmiertelność wśród mężczyzn jest warunkowana genetycznie. To zjawisko dotyczy tez samców zwierząt. Po prostu natura faworyzuje geny związane z płcią żeńską.https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-meskie/dlaczego-mezczyzni-zyja-krocej-aa-R9W8-yLDF-HbpR.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

jak dobrze wiemy, ta ideologia nie ma nic wspólnego z równością

Wiemy, wiemy. Całkowicie zamierzonym celem mojego wpisu było wypunktowanie hipokryzji ideologii feminizmu. A na tym nie zakończę ;) Bo już mnie zaczyna poważnie irytować, że mechanizmem obronnym wszelkich politruków ideologii feminizmu, jest projekcja i zarzucanie własnych "win" i metod, tzw. "patriarchatowi". 

 

@Anna pisałem już tu kiedyś, że sam jestem zwolennikiem czegoś na kształt "zasiłku senioralnego", równego dla wszystkich. A co sobie ktoś uskrobie na przyszłość, tyle będzie miał. Niestety "państwo" musi mieć jakieś preteksty do ściągania haraczy w jak największym wymiarze, bo samo ma coś na kształt prowizji od obrotu środkami, wraz z pomocniczym budowaniem bazy finansowej pod zadłużanie obywateli. I pozorna troska o obywateli ma być jednym z tych uzasadnień, bo przecież Polacy do nieodpowiedzialni debile i nie zatroszczą się o środki na stare lata sami. Do tego oszukańcze mechanizmy pomocnicze w postaci (obrabowanego) OFE a teraz PPK, które z pewnością podzieli losy OFE. Jak w tym żartobliwym powiedzonku, że państwo chce naszego dobra, więc musimy je dobrze schować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.