Skocz do zawartości

Produkty z cukrem powinny mieć ostrzeżenia o szkodliwości.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, Bohun said:

Ciekawe co nas nie zabija, najlepiej lecieć do sklepu i kupić furę "suplementów"

Daruj sobie. Ja dzięki dużym dawkom wit. D3 i K2 wyleczyłem depresję. To samo z wit. C, cynkiem i selenem dzięki suplementacji, nie wiem co to przeziębienie a nawet jak załapię to lekkie. Katar? nie słyszałem o takim od 6 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Słowianin napisał:

Daruj sobie. Ja dzięki dużym dawkom wit. D3 i K2 wyleczyłem depresję. To samo z wit. C, cynkiem i selenem dzięki suplementacji, nie wiem co to przeziębienie a nawet jak załapię to lekkie. Katar? nie słyszałem o takim od 6 lat. 

Ok, może miałeś rzeczywiście niedobory ale większości przypadków to wciskanie ludziom kitu(i oto mi głównie chodzi - wiem, znowu statystyka :(), jak bym chciał leczyć depresję magnezem i wyciągiem z koziej pały to bym kurwa leżał ileś tam metrów po ziemią :(

Wiesz co to jest autosugestia ?

P.S.

Komu potrzebny magnez i witaminy dzisiaj, i z jakiego powodu, kiedyś takiego czegoś nie było i ludzie żyli, dzisiaj też żyją i mają się dobrze bo reklam nie oglądają i tyle... :(

Pozdro

Edytowane przez Bohun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym przypadku spożywania jakiejś szkodliwej substancji efekt, a raczej defekt widoczny jest dopiero po wielu latach, wiec trudno jest obciążyć winą tyyyylu producentów, ale czekam z niecierpliwością bo od dawna myślałem o tym co ty Marku.

Edytowane przez dyletant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg. mnie suplementacja w tych czasach wydaje się koniecznością... Fakt kiedyś nie było tego ale zobaczcie, w warzywa idzie masa nawozów i oprysków, byle jak największe i jak najszybciej urosło, zwierzaki hodowane na tych paszach słabej jakości, ale sprzyjających szybszemu wzrostowi... Kasa kasa kasa, nie liczy się nasze zdrowie tylko zysk ze sprzedaży... Ale to i lepiej bo więcej leków się sprzeda... Fakt można kupić eko produkty ale kto sobie pozwoli jak będzie to 3-4 razy droższe? I czy prawdziwe eko? Bo tych certyfikatów też są różne rodzaje... A i to gospodarze obchodzą... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko w sumie powiedzieć że ludzie biorą artykuły z internetów do których można znaleźć kontr artykuły niby tak samo wartościowy(wykresy, liczby itd.).

Jedyne to się mogę zgodzić co do zaburzenia proporcji :białka/węglowodany/tłuszcze - jak ktoś przesadzi to może mieć objawy chorobowe, równie dobrze można powiedzieć że jak przesadzisz z białkiem to uszkodzisz sobie nerki, rożne są artykuły.

Obejrzyjcie se Batmana z 1989r. Joker wprowadził do produkcji środki które dopiero po pomieszaniu dawały efekt...Reklamy robią swoje :(

Wnioski:

Czeba jeść produkty zróżnicowane - cukry też :)

Jakby ktoś nie wiedział glukoza(taki monocukier) to jedyne "paliwo" w naszych komórkach :)

Zalecam film "supersizem" i dla odmiany spotkanie z osobą na diecie Kwaśniewskiego :)  

Pozdrawiam

Edytowane przez Bohun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bohun napisał:

Jakby ktoś nie wiedział glukoza(taki monocukier) to jedyne "paliwo" w naszych komórkach :)

Jedyne paliwo... Cukier organizmowi wcale nie jest potrzebny do funkcjonowania jakby ktoś nie wiedział. Jedynie mózg potrzebuje do funkcjonowania minimalnych ilości cukru, a całe ciało może spokojnie się odżywiać na tłuszczach co jest człowieka pierwotnym i domyślnym paliwem. Polecam poczytać o ketozie jako procesie czerpania energii z tłuszczy. Cukier to współczesny wynalazek.

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tomko napisał:

Jedyne paliwo... Cukier organizmowi wcale nie jest potrzebny do funkcjonowania jakby ktoś nie wiedział. Jedynie mózg potrzebuje do funkcjonowania minimalnych ilości cukru, a całe ciało może spokojnie się odżywiać na tłuszczach co jest człowieka pierwotnym i domyślnym paliwem. Polecam poczytać o ketozie jako procesie czerpania energii z tłuszczy. Cukier to współczesny wynalazek.

Może masz i rację, słyszałem o wielu dietach, każdy ma wytłumaczenie na swoją własną i jeśli tylko działa to jestem za niby(niby - bo nie lubię ograniczeń w tej sferze). Najbardziej mnie zainspirowała dieta Kwaśniewskiego - wszystko przebiega jak opisuje ten człowiek bez znaczenia na wytłumaczenia.(najgłupsze wytłumaczenie to oczywiście jakieś tam Wege... szkoda pisać :( )

Ja akurat żrę wszystko co lubię, gdyż nie lubię ograniczeń w tych sprawach i tyle i jeszcze się trzymam bez suplementów.

IMHO cukier jest od zawsze w diecie człowieka, jak również tłuszcze i białka - byle nie przesadzić...
Dobra zajechałeś mnie tym razem, ale jeszcze się spotkamy ;)

P.S.

Poczytaj o pozytronowym tomografie emisyjnym.

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez Bohun
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bohun Cukier był zawsze bo jest potrzebny, ale głównym jego źródłem były owoce, jagody itp. Więc taki jaskiniowiec, żeby się najeść musiałby wpierdzielić wiadro jagód. Cukier we współczesnym świecie jest dodawany do wszystkiego bo to silnie uzależniająca substancja o czym producenci dobrze wiedzą i wykorzystują. Organizm nie jest dostosowany do takiej ilości cukru stąd rak, cukrzyca, demencja, otyłość i inne choroby "cywilizacyjne". Tłuszcz jest dużo lepszym paliwem niż cukier, bo ma więcej kcal z grama i nie powoduje wahań i skoków insuliny. 

@Słowianin Duże dawki wit D3 to znaczy? 20tys dziennie? 50tys?

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomko napisał:

@Bohun Cukier był zawsze bo jest potrzebny, ale głównym jego źródłem były owoce, jagody itp. Więc taki jaskiniowiec, żeby się najeść musiałby wpierdzielić wiadro jagód. Cukier we współczesnym świecie jest dodawany do wszystkiego bo to silnie uzależniająca substancja o czym producenci dobrze wiedzą i wykorzystują. Organizm nie jest dostosowany do takiej ilości cukru stąd rak, cukrzyca, demencja, otyłość i inne choroby "cywilizacyjne". 

Trochę uprościłeś z tym cukrem.

Ja równie dobrze mogę powiedzieć że przyczyną tzw."Chorób cywilizacyjnych" są : stres i siedzący tryb życia itp.

Dawniej Jaskiniowiec musiał się nieźle nachodzić za jagodami i mięsem,a jak spotkał zwierza to miał stres i musiał wybierać "spierdalam, albo walczę?"  - wyrzut glukozy, kortyzolu, adrenaliny - ogólnie znane mechanizmy, a dzisiaj stresa to majo ludzie co nie dostaną lajka pod fejsem ;)

Handluj z tym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.