Skocz do zawartości

Sposób na smutki - Anime


Tatarus

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Inny i Wyjątkowy napisał:

Anime również doczekało się zakończenia po czteroletniej przerwie pomiędzy ostatnimi sezonami, lepszego w mojej opinii niż to co zostało zaserwowane w książkach.

Nie wiedziałem, jak znajdę czas to chętnie obejrzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceny pod tytułem Bleach. Epickie konfrontacje, gdzie Kurosaki Ichigo walczy ze swoim umysłem w poszukiwaniu mocy. Nie tylko wybitne arcydzieło artystyczne z genialną estetyką i symboliką ale też źródło głębokiej wiedzy psychologicznej. Moim zdaniem jest to geniusz czystej wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze anime które obejrzałem (pomijając klasyki z Polonii 1) to było Death Note. I cholernie mi przypadło do gustu, mimo że potem widziałem lepsze produkcje. Też jest obecnie na Netflixie, obok Evangeliona. 

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny autorze anime na smutki jest świetne a najbardziej komedie ! :) 

 

Ogólnie jest tyle tytułów wartych polecenia, że głowa mała. 

 

Tutaj notatnik śmierci :) 

Dwóch geniuszy walczy przeciwko sobie, jedno z lepszych anime, filmik ma napisy po PL, zachęcam :) Obejrzyjcie te, krótki video.

 

A wy co byście zrobili gdybyście dostali notatnik, w którym wpisując imię i nazwiko dana osoba umiera?

Główny bohater postanawia pozbyć się wszystkich kryminalistów i zbrodniarzy na świecie, przeciwko niemu staje najlepszy detektyw na świecie :) 

 

 

A tu scena gdyby wam wpadło, że to tylko dla dzieci takie "kreskóweczki"

 

A tu np bardzo pozytywne sportowe anime, chciałbym byście zwrócili uwagę na słowa piosenki w tym utworze. Zaskakujące jest to, jak wiele motywujących i dpoingujących treści jest w Japońskich utworach muzycznych.

 

Leć, leć wysoko.

Z potem, z krwią i łzami zostaw wszystko i wszystkich po prostu leć.

 

 

 

Ogólnie polecam, bo tematyka w anime jest jak we filmach i serialiach czyli, różna. Od komedii, po horrory itp.

 

A tu np wielu znana scena i wzruszająca:

 

@Tatarus 

Ja dzięki anime myślę, że jestem lepszym człowiekiem ;) 

 

 

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2019 o 23:19, Libertyn napisał:

Ile masz lat? Jak nie masz około 16 to nie rozumiem. Dziewica powyżej pewnego wieku jest dziewicą bo:

a) jest zaburzona i wali od niej toksycznością na kilometr.

b) kup sobie zamek i bialego rumaka. Sex po ślubie i nie waż się dawać obrączki z czymś tańszym niż diament połączony z platyną.

c) błonkę można upozorować albo zrekonstruować

A kto powiedział, że takim targetem nie mogą być 17-18, gdzie jeszcze takie dziewice występują :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mosze Black napisał:

A kto powiedział, że takim targetem nie mogą być 17-18, gdzie jeszcze takie dziewice występują :P

Mogą być. Tylko później przychodzą tacy i jojczą bo panna leci na kasę i wygląd, którego nie mają i swipeuje na lewo. Bo biedne niesmiałe chłopczątko lvl 25+ zamarzyło o dziewicy lvl 17 będącej jednocześnie seksbombą gotową do siedzenia w domu i wzdychania do chłopczątka za sam fakt istnienia.

A to śmieszne jak feministka o wadze 140 która rząda podziwu dla swojej przepięknej figury

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Libertyn napisał:

Mogą być. Tylko później przychodzą tacy i jojczą bo panna leci na kasę i wygląd, którego nie mają i swipeuje na lewo. Bo biedne niesmiałe chłopczątko lvl 25+ zamarzyło o dziewicy lvl 17 będącej jednocześnie seksbombą gotową do siedzenia w domu i wzdychania do chłopczątka za sam fakt istnienia.

Już starożytni wiedzieli (i za nieprzestrzeganie tego można było zostać wydziedziczonym), że są kobiety do bzykania i do związku. W obecnych czasach się o tym całkowicie zapomina. Poza tym według mnie jak już chce się zakładać rodzinę to właśnie z dziewicą, a że jest obecnie globalizacja to raczej nie z tego kręgu kulturowego :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mosze Black napisał:

Już starożytni wiedzieli (i za nieprzestrzeganie tego można było zostać wydziedziczonym), że są kobiety do bzykania i do związku. W obecnych czasach się o tym całkowicie zapomina. Poza tym według mnie jak już chce się zakładać rodzinę to właśnie z dziewicą, a że jest obecnie globalizacja to raczej nie z tego kręgu kulturowego :P

 

Inshallah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

A tu scena gdyby wam wpadło, że to tylko dla dzieci takie "kreskóweczki"

 

Jeśli Berserk to tylko stara kreska. Fani, w tym ja, możemy podpowiedzieć - berserk pod nową kreską to zero klimatu. Jeśli ktoś się na niego skusi to proszę wybrać wersję z 1997 roku a nie nowy plastik z 2016+.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Obliteraror napisał:

A do tej klasyki że szczeniackich lat mam dalej sentyment. Wojna, kosmos, mechy i jaka piękna historia o miłości  : ))

Nie przepadam za mechami ale do Generała Daimosa mam wielki sentyment :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem berserka z 1997 i mam dość mieszane uczucia.Największą robotę robi w tym anime klimat.Typowo męskie kino.Połączenie dark fantasy z czasami wczesnego średniowiecza to strzał w dziesiątkę.Bardzo subtelnie został wpleciony wątek filozoficzny,ale ciężko go dostrzec bez wertowania stron fanowskich.Muzyka jest świetna.Co do animacji to jest dobra ale ma pewne niedociągnięcia techniczne.Na przykład efekty krwi są moim zdaniem bardzo nie udane.

Co do samej historii to fabuła na początku  rozwija się dość szybko-bardzo mocno jest nakreślony wątek fabularny i nie ma niepotrzebnych scen.Jednak sama fabuła przynajmniej  na początku nie jest  zbyt skomplikowana.Pierwsze dwadzieścia odcinków to  zdobywanie przez Jastrzębie coraz większych wpływów i niezbyt intrygujące spiski przeciw nim.Od 20 odcinka robi się ciekawiej i dochodzi wątek filozoficzny  a akcja nabiera tempa tylko po to żeby zaraz w momencie kulminacyjnym się skończyć i pozostać niewyjaśniona.Na końcu właśnie poczułem największy niedosyt.Wątki pozostały niewyjaśnione i autorzy zostawili pole do popisu naszej wyobraźni.

Największym plusem są chyba bohaterowie i relacje między nimi.Typowo archetypowe postacie o mocno zakreślonych cechach.Wszystkie oddają pewną filozofie życia które później ścierają się ze sobą i widzimy ich konsekwencje.

Samo anime wydaje się tylko wstępem do tego świata,ponoć do teraz wychodzi manga.Anime na tyle mnie zainspirowało,że chyba do niej sięgnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2019 o 15:13, zuckerfrei napisał:

No to trochę jestem fanem. Raz koleżka mnie wyciągnął na film do kina co niby wpierw anime było, a potem film z tego zrobili ale nie pamietam co to to było. 

Pewnie "Ghost in the shell"

 

@AdamPogadam

O kurcze, a właśnie skądś wydawał mi się znajomy Twój avatar ?

Teraz już mam pewność, że to sam Ainz Ooal Gown-sama.

 

@SzatanKrieger

Haha ta scena gwałtu z Berserka jest bardzo groteskowa. Nie wiem czy takie było założenie ale jak dla mnie bardzo śmiesznie. Ten gostek z maską na twarzy wygląda jakby miał wyjebane na wszystko i taki sztywny, sobie tylko mechanicznie posuwa :D

 

 

Ze starych anime 80-90s uznaje tylko "Slayers, Dragon Ball Z, Saint Seiya i Soul Hunter" na RTL7 leciały za małolata. Może coś jeszcze by się znalazło ale przeważnie w tych starszych nie oszukujmy się kreska jest niezwykle mało znośna jak na dzisiejsze standardy a dzisiejsze produkcje są moim zdaniem ambitniejsze i bardziej dopracowane pod każdym względem. Nowe mam na myśli mniej więcej od 2005 roku. Zastanawiam się co do Sailor Moon bo wygląda na przyjemną patriarchalną kreskówkę dla dziewczyn :P Szczerze nie ogladałem ale ta główna bohaterka przypomina mi z wyglądu jedną znajomą.

 

 

Moje topki to (kolejność nie ma znaczenia):

1. Boku Dake ga Inai Machi

2. Code of Geass 

3. Full Metal Alchemist: Brotherhood

4. Kono Subarashii Sekai

5. Magi

6. Mirai Nikki

7. Nanatsu no Tanzai

8. No game no Life

9. Zero no Tsuikama

10. Tate no Yuusha

11. Zetsuen no Tempest

12. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

 

Honorable mention:

One Punch Man

Shingeki no Kyojin

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak jak chłopaki pisali, mi bardzo pomogły anime jak chyba żaden serial czy film. Jest to bardzo smutne, że u nas nadal funkcjonuje, że animacje są dla dzieci. W Japonii normalnie sobie ludzie czytają, są takie kafejki i nikt z tego problemu nie robi, zresztą mangi powstały, bo w Japonii nie chciano czytać książek a tutaj przykład:

 

obito-taught-me-jiraiya-taught-me-that-i

 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.