Skocz do zawartości

Reprezentacja Francji na ME 2019 w piłkę nożną


Szycha2

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie pół zartem, pół serio :

"Czy reprezentacja Francji na ME w piłce nożnej 2019 powinna na nich grać - skoro w podstawowej pierwszej "jedenastce" jest 8 murzynów (kolor skóry: heban) ? "

 

Wg mnie powinni występować na Mistrzostwach Afryki, przecież to jasne, że drużyny takie jak np. Polska  mają mniejsze szanse - czysta genetyka, m.in. szybkość ma znaczenie w sporcie.

 

A co Wy sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno narodowości   nie ocenia się na podstawie koloru skóry czy genetyki.Druga sprawa jest taka,że grają pieniądze i często załatwia się lewe obywatelstwa itp zawodnikom którzy nie są związani z danym krajem.

Co z tego,że murzyni?To nie oznacza,ze są lepsi.Gdyby twoja teza była prawdziwa to wszystkie mistrzostwa świata wygrywałyby drużyny z Afryki,a wiadomo że tak nie jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego akurat Francji? To pytanie powinno się zadać również wobec reprezentacji Niemiec, Belgii, Austrii czy Szwajcarii. Jak przy okazji ostatniego Euro liczyłem ilu rodowitych Szwajcarów gra w reprezentacji, to wyszło mi w granicach palców jednej ręki.

 

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ładnych już lat temu oglądałem mecz Anglia-Francja. Przyszła Matulka usiadła pyta kto gra. Odpowiadam Francuzy z Angolami. Po chyba iluś tam minutach Matulka pyta a którzy są którzy? Tak popatrzyłem rzeczywiście w jednej i drugiej drużynie biegają murzyni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nic z tym nie zrobisz, wystarczy, że miał dziadków czy rodziców z jakiegoś kraju i jest dobry i jak dana reprezentacja go potrzebuje to bierze.

4 minuty temu, Krugerrand napisał:

A dlaczego akurat Francji? To pytanie powinno się zadać również wobec reprezentacji Niemiec, Austrii czy Szwajcarii.

Anglii, Holandii, Portugalii.. ?

@Kim Un Jest? @MG-42 Bo tzw. czarni szybciej dojrzewaja fizycznie, ogólnie są wytrzymalsi, szybsi, sprawniejsi. Do tego często mają przekręcone "blachy" choć teraz to się zdarza coraz rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pocztylion A co z Aubameyang'iem, Didierem Drogba, Samuelem Eto, Riyadem Mahrezem, Yaya Toure, N'golo Kante, Mbappe?

Zresztą spójrzcie na to:

Cytat

Rok 1998. Reprezentacja Francji, gospodarz mundialu, pokonuje Brazylię i po raz pierwszy sięga po mistrzostwo świata. Trofeum podnoszą m.in. Zinedine Zidane, Patrick Vieira czy Marcel Desailly – piłkarze, z zagranicznymi korzeniami. Po 20 latach mundial znów wygrywają Francuzi – i znów w składzie Trójkolorowych wystąpiło wielu piłkarzy, których przodkowie wyemigrowali do Francji.

https://www.newsweek.pl/swiat/spoleczenstwo/mistrzostwo-swiata-dla-francji-pilkarze-sa-synami-imigrantow/184gkvn

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.