Skocz do zawartości

Jakie wymagania?


alicja95

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że pływam raczej bardzo dobrze, i od wielu lat, chce spróbować zrobić kurs instruktora, jednak na żadnej ze stron nie są podane wymagania, gdzie w przypadku ratownika WOPR idzie znaleźć bez problemu. Może ktoś tutaj się orientuję? Chodzi mi oczywiście o ten z licencją pzp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MaxMen napisał:

Może zapytać tam gdzie te kursy organizują 

Teoretycznie tak, ale chciałabym jednak, też wiedzieć jak to wygląda "od środka" od kogoś co już jednak ma to za sobą. Sam kurs też koryguje kosmetyczne błędy (więc wymagania, mogą być nieco niższe niż na samym egzaminie), a pani siedząca w biurze, zazwyczaj sama wie, niewiele więcej od zainteresowanego. Dzwoniłam w 1 miejsce, jedna pani twierdziła że umiejętność nawrotów nie jest brana w ogóle pod uwagę na egzaminie, natomiast druga zaczęła ją przekrzykiwać że owszem i jest bardzo istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej teoria(technika pływania/najczęstsze błędy/eliminacja błędów/historia pływania) + praktyka(nauka grupy na zajęciach) + testy zaliczeniowe(np. jakieś testy na 100m stylem zmiennym).

 

Nawrotów to się lepiej poucz ;) Wiesz tak na wszelki wypadek.

 

Dla samej siebie.

 

Czy nie głupio jako instruktorowi byłoby Ci nie umieć wykonać w sposób poprawnie technicznie nawrotu podczas gdy sama będziesz tego uczyć? ;) 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grajek napisał:

Nawrotów to się lepiej poucz ;) Wiesz tak na wszelki wypadek.

 Znaczy zrobić, to je zrobie, tyle że akurat nie wiem czy są w 100 % prawidłowe technicznie (teraz już nie mam nikogo nad sobą), interesują mnie też czasówki, jak i ile metrów jest wymagane, aby przepłynąć pod wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, alicja95 napisał:

 Znaczy zrobić, to je zrobie, tyle że akurat nie wiem czy są w 100 % prawidłowe technicznie (teraz już nie mam nikogo nad sobą), interesują mnie też czasówki, jak i ile metrów jest wymagane, aby przepłynąć pod wodą.

Pod wodą to na pewno jest na WOPR. Nie wiem czy jest to wymagane na kursie instruktorskim.

 

Co do nawrotów to ja też nie wiem. Nie mogę ocenić czegoś czego nie widziałem.

 

Zwracasz uwagę na płynność nawrotu oraz na to, aby ramiona były blisko tułowia kiedy wykonujesz nawrót?

 

Jeśli miałaś kogoś nad sobą(trener) to najprawdopodobniej robisz to automatycznie, więc podejrzewam, ze poprawnie technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grajek napisał:

Zwracasz uwagę na płynność nawrotu oraz na to, aby ramiona były blisko tułowia kiedy wykonujesz nawrót?

Wydaje mi się że tak, nawrotów douczałam się dopiero niedawno, pływałam 5 lat z instruktorem, potem kilka lat własnie już pływałam bez nadzoru, ostatnio wykupiłam instruktora własnie na skorygowanie drobnych błędów, plus własnie nawroty, teoretycznie było w porządku, ale zdarza mi się że przy nawrocie z kraula do kraula trochę mnie przechyla na lewy bok,  co prawda nie jest to częste, ale nie umiem zauważyć co wtedy robię nie prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.