Skocz do zawartości

Zmęczenie w ciągu dnia


qbis

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Często, a właściwie codziennie nie mam energii w ciągu dnia. Wracałem z pracy i padałem na ryj. Nie miałem siły na naukę ani na treningi. Zmęczenie odczuwałem w formie "senności". Musiałem odespać co najmniej godzinę lub dwie. Spałem wtedy po 6-7 godzin. Wydłużanie snu w nocy tylko pogarszało sytuację, czułem się najlepiej kiedy spałem 6 lub 6,5 h. Opisałem stan w zimy, obecnie jest podobnie ale już nie pracuję.

 

Badałem hormony tarczycy jakiś czas temu i wszystko w normie. Piłem do dwóch kaw dziennie i nie przekraczałem tego limitu. Nie uprawiam sportu od stycznia ale nie zauważyłem jakiejś dużej zmiany kiedy jeszcze tremowałem. W zimę brałem też witaminę D3.

 

Co na to poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko nie być sennym po 8h roboty i pewnie 10h-11h będąc na nogach.

 

A jak z jedzeniem u Ciebie? Bo miałem podobnie jak Ty i poprawę w moim przypadku przyniosła zmiana sposobu odżywiania się. Wcześniej jadłem tylko 1 bardzo duży posiłek, teraz jem 3 mniejsze i jest o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź szyjny odcinek kręgosłupa. Często lekkie dyskopatie powodują ucisk na tętnice szyjne co prowadzi do niedotlenienia. Rezonans pokarze wszystko.

Do tego dobry laryngolog i tomografia zatok.

Te dwie przypadłości to 99% przyczyn z sennością i brakiem witalności.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób żywienia. Jedź 5 posiłków o stałych porach. Pilnuj tego. Możesz podejść do dietetyka po ułożenie planu. Ja byłem. W sumie kosztowało mnie to z 500 zl ale dieta na 3 miechy zostaje na zawsze. Można do niej wracać. 

 

Na czas stosowania diety nie odczuwalem zmęczenia popołudniowego lub było bardzo małe. Dietę stosowalem od lutego do maja.

 

To musi również coś związane z D3. W lecie jestem o wiele mniej zmęczony niż zimą. W zimie porażka. Bywały takie dni, że po pracy przychodzilem do domu i nie mogłem z kanapy wstać. 

 

Praca przy komputerze wpływa sennie i męczy umysł. Mam porównanie bo czasem mam dni w pracy gdzie przy kompie nie siedzę i normalnie inny człowiek. 

 

Palenie papierosów to kolejny powód.

 

Ostatnie co mi przychodzi do głowy to zbyt małe nawodnienie. 2 litry dziennie. Tyle pilem przy diecie ale to masakra. Więcej byłem razy w WC niż w biurze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko kwestia stanu umysłu, tego co robisz i jakie masz do tego nastawienie.

Jeżeli będziesz wykonywał nudne czynności to będziesz znudzony i będzie brakowało Ci energii.

Dlatego tak trzeba planować życie, żeby robić to, co sprawia Ci przyjemność, daje spełnienie, satysfakcje i budzi ciekawość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qbis

 

A ja powiem tak, podstawa podstaw to dieta, eliminacja cukrów prostych i używek. Dobrać odpowiednią suplementację, na początek spróbuj jakiś kompleks witaminowy.

No i oczywiście ruch w jakiejkolwiek formie, spacery, rower.

 

@Lucid

 

Mógłbyś rozwinąć? O co chodzi w DEIR odnośnie energii?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.