Skocz do zawartości

Samochód do 15 tys.


Hidalgo

Rekomendowane odpowiedzi

Na wiosnę przyszłego roku planuję zmienić samochód.  

 

Obecnie mam forda focusa 1.8 TDDi kombi z 2000 r., którego kupiłem kiedy urodził mi się syn (Potrzebowałem dużego bagażnika - łóżeczko turystyczne, wózek, rowerek... itp. kto ma dzieci wie jak jest).

Lubie ten wóz ale ma już swoje lata i ruda go również nie oszczędza.

 

Doradzcie proszę za czym kolejnym się rozgladać z budżetem do 15 tys. za sam wóz (bez wymiany po zakupie rozrządu, filtrów, płynów ect. na to mam inny fundusz).

 

Kryteria :

 

- Benzyna

- Silnik 1.6, 1.8

- Ruda go nie bierze

- Niskie koszty serwisu i cześci

- Jazda z punktu A do B. 

- W miarę niska awaryjność.

- Kombi 

 

Na dzień dzisiejszy moim typem jest Skoda Octavia 2 kombi z silnikiem 1.6 MPI . 

 

Będę wdzięczny za każdą sugestię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę trochę mniej klasycznie.

 

Taka Franca: Renault Laguna II FL 2005< (znacznie poprawiona wersja, tzw. zdetronizowana królowa lawet). Pod względem korozji na prawdę nie jest źle.

No i jednostki benzynowe:

-1.6

-2.0

-2.0t

-2.0 IDE (bezpośredni wtrysk, podobno lubi trochę pownerwiać)

-3.0 v6 

 

Lub włoski design ze szwedzkim wnętrzem i niemieckim sercem - Fiat Croma II.

O ile nie wytraciła gdzieś prędkości w bardzo krótkim czasie, to blacha powinna długo na niej wisieć. Wnętrze z Saaba, nawet ten smaczek w postaci kluczyka w tunelu, a nie przy kierownicy :).

Dwa serduszka benzin:

-1.8- oplowska jednostka z dodanymi zmiennymi fazami rozrządu (140KM)

-2.2-też złompel, ale jak to w Oplach dwie dwójki obok siebie mają kaprysy. Raptem 7 koni więcej niż w 1.8, a ryzyko awarii większe, no i większe OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.