Skocz do zawartości

Zmiana pracy


avceutyhh14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Za nie całe dwa miechy jadę za granice zarobić trochę sianka. Plan mam taki, żeby sianko zainwestować w siebie. Oczywiście mam na myśli zrobienie jakichś kwalifikacji, ponieważ pracuje już 5 lat w firmie, gdzie zarobki mam marne, a mieszkamy we dwoje z mamuśką i pomagam jej z opłatami. Z jej rentą i moimi zarobkami to i tak od pierwszego do pierwszego, nie widzę w tym przyszłości, strasznie mnie to męczy. I takie pytanie do was, bo ja nie mam pojęcia na dzień dzisiejszy, gdzie bym się widział w pracy i co byście mi podpowiedzieli w takiej sytuacji ? Moi znajomi robią prawka na C+E, ale jakoś mnie za bardzo nie kręci, nie chciałbym jeździć. Doradzono mi, żeby robił papier na koparkę. Szukam innych możliwości, chce poprostu zarabiać lepszy szmal i poprawić swoją sytuację. Mamuśka źle trochę wpływa na mnie pod względem jej nerwicy i strachliwości, chcę się usamodzielnić. Poza tym zaraz jej wjedzie emeryturka (bodajże w nast. roku) + trochę bym jej pomagał finansowo) i dała by rade, mieszkanie jest jej. 

Także bracia, macie jakieś porady związaną ze zrobieniem kwalifikacji, "propozycje" itp. ? Z góry dzięki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij na chwilę o pieniądzach i zastanów się jakie zajęcie sprawiałoby Ci przyjemność i dawało satysfakcję.

Jeżeli szanujesz swoje życie z czasem na pewno odkryjesz, że twój czas to najcenniejsza waluta. Dlatego spędź go teraz jak najwięcej na myśleniu co chcesz robić i co chcesz osiągnąć. A jak już będziesz wiedział nie będziesz musiał pytać innych co masz robić. Po prostu będziesz mógł zacząć działać w kierunku, który uznasz za słuszny. Dzięki temu będziesz mógł stać się mistrzem w swojej dziedzinie a do tego musisz robić to co lubisz. A wtedy pieniądze przyjdą po czasie same i tylko pojawi się uczucie, że dostajesz tak wiele za tak niewiele czyli za robienie tego co i tak byś robił nawet bez żadnej zapłaty.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkim i w niczym. Nigdy nie sprawdzałem. Staram się być elastycznym, ale, np. z budowlanką nie mam nic wspólnego. Na jak największe oczywiście, bo teraz zarabiam okolo 2k/msc, a to trochę za mało by się wyprowadzić. A w Norwegii to dobre zarobki są z tego co słyszę :)

Oczywiścię słuszna uwaga, czyli "przyjemne z pożytecznym", ale jestem na tym etapie, że dopiero się zastanawiam jaki jest wybór na rynku, a wole zapytać braci co polecają niż goglować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, goryl said:

Zapomnij na chwilę o pieniądzach i zastanów się jakie zajęcie sprawiałoby Ci przyjemność i dawało satysfakcję.

To bardzo mądra rada. Spędzić nawet 5 lat żeby sie dowiedzieć w czym ci sie dobrze pracuje to lepsze niż zapitalać jak niewolnik do końca życia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, goryl napisał:

Zapomnij na chwilę o pieniądzach i zastanów się jakie zajęcie sprawiałoby Ci przyjemność i dawało satysfakcję.

Jeżeli szanujesz swoje życie z czasem na pewno odkryjesz, że twój czas to najcenniejsza waluta. Dlatego spędź go teraz jak najwięcej na myśleniu co chcesz robić i co chcesz osiągnąć. A jak już będziesz wiedział nie będziesz musiał pytać innych co masz robić. Po prostu będziesz mógł zacząć działać w kierunku, który uznasz za słuszny. Dzięki temu będziesz mógł stać się mistrzem w swojej dziedzinie a do tego musisz robić to co lubisz. A wtedy pieniądze przyjdą po czasie same i tylko pojawi się uczucie, że dostajesz tak wiele za tak niewiele czyli za robienie tego co i tak byś robił nawet bez żadnej zapłaty.

Zgadzam się,  siedzenie 8h i robienie tego, czego się nie lubi wpływa destrukcyjnie na psychikę. Dobrze jest na początku zarobić, zainwestować w siebie, i przez resztę życia z przyjemnością chodzić do pracy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.