Skocz do zawartości

Wzdęcia


robert_m

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu zjadłem na kolację 4 naleśniki z serem, 1,5h później wypiłem piwo. W środku nocy zaczęły mi się robić wzdęcia. Jestem lekko po 30stce, nigdy nie miałem czegoś takiego. Objawia się to tym, że brzuch jest twardawy (chyba od nagromadzonych gazów w jelicie), nie czuję łaknienia. Gazy oddaję w ilości około 10% dziennej normy. Jest to dosyć nieprzyjemne uczucie.  Śniadania jadam lekkie (owsianka), obiady też lekkie (jakieś pierogi gotowane itd). Kolacji nie jadam, bo nie czuję głodu. Czuje, że coś mi siedzi na jelitach. Nie czuję odruchów wymiotnych.

 

Nie mam żadnej gorączki, czuję takie lekkie osłabnie (jakieś 10-15% mniej energii w stosunku do tego co mam normalnie), być może z ograniczonej ilości posiłków. Wypróżniam się codziennie, ale w małych ilościach i nie ma takiego uczucia pełnego opróżnienia.

 

Wczoraj zakupiłem sobie Espumisan - ale niewiele pomaga.

Dzwoniłem do rodzinnego, ale stare baby pozajmowały już kolejkę, jutro trzeba osobiście się wstawić przed otwarciem, aby wyprzedzić stare baby, bo inaczej mnie nie wcisną.

 

 

K$%^&a co jest? Ktoś już to przerabiał?

Edytowane przez robert_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robert_m W diecie masz pełno węglowodanów ( pierogi, naleśniki, owsianka). Do tego dowalasz jeszcze kazeiny oraz laktozy z sera. Więc nic dziwnego że masz wzdęcia. Zrób 24h głodówkę(tylko woda). Błonnik też powinien pomóc. 

Edytowane przez Baca1980
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po piwie zawsze mam problemy :( Jak chcesz oczyścić jelita to kup Nifuroksazyd i pobierz ze 3 dni, a później jakieś probiotyki w formie kiszonych ogórków, soku z kiszonej kapusty itp. i powinno się unormować. Mi taki zestaw pomaga jak się zrobi bałagan. W jelitach lubią się przerastać jakieś bakterie i grzyby. To prawdopodobnie od parszywego jedzenia. Z tego co piszesz, to za zdrowo nie jadasz, taka jałowa ta twoja dieta. Dorzuć może trochę tłuszczy na porost hormonów (testosteronu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wiele lat borykałem się z tym problemem i to jest nie takie proste do zdiagnozowania jak mi się wydawało. W moim przypadku to było schorzenie o nazwie SIBO

 

cyt.

SIBO – objawy, diagnostyka i leczenie

Jelito cienkie to część układu pokarmowego łącząca żołądek z jelitem grubym. Odpowiada za wchłanianie produktów trawienia pokarmu, a proces ten jest kluczowy dla prawidłowego odżywienia naszego organizmu. W jelicie cienkim bytują bakterie, ale jest ich znacznie mniej niż w jelicie grubym. Jelito grube i cienkie różnią się również rodzajem zamieszkujących je bakteriiSIBO to stan, w którym obserwuje się znaczny wzrost liczby bakterii w jelicie cienkim, przy czym pośród nich znajdują się także te pierwotnie występujące w jelicie grubym. Przerost bakterii w jelicie cienkim, zwany też zespołem rozrostu bakteryjnego, to schorzenie, które powoduje uciążliwe objawy ze strony dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Dolegliwości te często mylone są z objawami występującymi w zespole jelita drażliwego.

10 czynników, które mogą świadczyć o tym, że cierpisz na SIBO

SIBO można podejrzewać u osób, u których występują:

  1. gazy,
  2. wzdęcia,
  3. biegunki,
  4. bóle lub skurcze brzucha,
  5. zaparcia (mniej powszechne od biegunek),
  6. niedobory witaminy B12 oraz innych witamin i minerałów,
  7. zaburzenia we wchłanianiu tłuszczów,

a także u osób z:

  1. zespołem jelita drażliwego lub nieswoistą chorobą zapalną jelit,
  2. nietolerancją pokarmową glutenu, kazeiny, laktozy, fruktozy i innych (więcej informacji na temat nietolerancji pokarmowych znajdziesz tutaj),
  3. przewlekłymi chorobami, takimi jak fibromialgia, zespół chronicznego zmęczenia, cukrzyca, zaburzenia nerwowo-mięśniowe i choroby autoimmunologiczne.
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ogromne wzdęcia przez prawie ćwierć wieku swego życia, cały czas wypchany brzuch. Nie walczyłem z tym,uznałem, że to normalne. Kiedy wyrzuciłem węglowodany i przeszedłem na ketozę problem całkowicie ustąpił i do teraz od paru lat nie występuje. Nie mogłem uwierzyć, że mój brzuch morze być taki płaski.

 

Tak to już jest, wzdęcia powstają przy trawieniu węglowodanów

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2020 o 23:03, maVen napisał:

Wiele lat borykałem się z tym problemem i to jest nie takie proste do zdiagnozowania jak mi się wydawało. W moim przypadku to było schorzenie o nazwie SIBO

 

cyt.

SIBO – objawy, diagnostyka i leczenie

Jelito cienkie to część układu pokarmowego łącząca żołądek z jelitem grubym. Odpowiada za wchłanianie produktów trawienia pokarmu, a proces ten jest kluczowy dla prawidłowego odżywienia naszego organizmu. W jelicie cienkim bytują bakterie, ale jest ich znacznie mniej niż w jelicie grubym. Jelito grube i cienkie różnią się również rodzajem zamieszkujących je bakteriiSIBO to stan, w którym obserwuje się znaczny wzrost liczby bakterii w jelicie cienkim, przy czym pośród nich znajdują się także te pierwotnie występujące w jelicie grubym. Przerost bakterii w jelicie cienkim, zwany też zespołem rozrostu bakteryjnego, to schorzenie, które powoduje uciążliwe objawy ze strony dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Dolegliwości te często mylone są z objawami występującymi w zespole jelita drażliwego.

10 czynników, które mogą świadczyć o tym, że cierpisz na SIBO

SIBO można podejrzewać u osób, u których występują:

  1. gazy,
  2. wzdęcia,
  3. biegunki,
  4. bóle lub skurcze brzucha,
  5. zaparcia (mniej powszechne od biegunek),
  6. niedobory witaminy B12 oraz innych witamin i minerałów,
  7. zaburzenia we wchłanianiu tłuszczów,

a także u osób z:

  1. zespołem jelita drażliwego lub nieswoistą chorobą zapalną jelit,
  2. nietolerancją pokarmową glutenu, kazeiny, laktozy, fruktozy i innych (więcej informacji na temat nietolerancji pokarmowych znajdziesz tutaj),
  3. przewlekłymi chorobami, takimi jak fibromialgia, zespół chronicznego zmęczenia, cukrzyca, zaburzenia nerwowo-mięśniowe i choroby autoimmunologiczne.

Jak to dokładnie zdiagnozowałeś i w jaki sposób wyleczyłeś? Mógłbyś się podzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.