Skocz do zawartości

Jak się pozbyć perfekcjonizmu?


Ceranthir

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jak w nazwie tematu. Jak się tego gówna pozbyć? Nie ukrywam, że jest to chyba jedna z tych blokad które mnie bardzo ograniczają, jak i w stosunkach z ludźmi (chcę odbyć perfekcyjnie zaplanowaną rozmowę, niż spontaniczną, luźną rozmowę), głównie z kobietami, ale też w innych sferach życia to przeszkadza... Wszystko musi być tip top, po mojemu, i stwierdzam, że może to być jedna z tych blokad które mnie blokują przed jakimkolwiek działaniem czy też obniża to mój poziom motywacji... Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź coś spierdol...

 

Idź na rozmowę o pracę na której Ci nie zależy i gadaj nie na temat, wkurzaj rekrutera...

 

Umów się z dziewczyną z tindera i zacznij jej opowiadać o piłce kopanej, jak zacznie ci przerywać to ty przerywaj jej i w ogóle nie daj jej dojść do głosu...

 

Zepsuj spłuczkę w kiblu, zatkaj zlew, zalej sąsiada a później to naprawiaj bez spiny...

 

Idź do sklepu coś kupić na chybił trafił i zanim kupisz poświęć godzinę na rozmowie ze sprzedawcą o tymże produkcie... np spłuczką, którą wcześniej zepsułeś...

 

Wyjdź na ulicę i zacznij się pytać o coś przechodniów; możesz zrobić jakąś ankietę... (czy wie pan ile palców ma kura? :P jak odpowie to od razu: a kogut? :P)

 

Wypadek samochodowy z Twojej winy to już większy hardcore... raczej nie stosuj...

 

Po prostu wyluzuj... Nikt nie jest doskonały, każdy się myli... Poza tym nie ma nic złego w tym, że chcesz zrobić coś perfekcyjnie, wręcz przeciwnie, są ludzie dla których ma to olbrzymie znaczenie. Trzeba tylko odróżnić momenty i ludzi kiedy chcemy być profesjonalistami a kiedy można sobie pozwolić na więcej luzu. No i tych, którzy to docenią.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.