Jump to content

A gdyby tak powrócić do korzeni?

Recommended Posts

Zupełnie nie rozumiem dzisiejszych trendów w modzie. 

Gdyby tak zamiast dziurawych spodni można było gdzieś dostać podobne ubrania.

Czy te ubrania nie są cudne?

2 godziny temu, Słowianin napisał:

Do XVI/XVII wiecznej Polski wróciłbym z miłą chęcią

Już wtedy w sumie zaczęło się dziać źle. Odkąd zażegnane zostało zagrożenie ze strony Krzyżaków interes grup przerósł interes ogółu. W tych wiekach już Polska nie rozwijała się tak jak należy w stosunku do zachodu. A co do stroju, jak oni mogli się bić w takich ekskluzywnych mundurach? Widać już druga połowa XIX wieku mundury już bardziej praktyczniejsze (np. te z wojny secesyjnej) i bardziej przypominały już te XX wieczne. Pewnie wprowadzenie broni maszynowej miało na to duży wpływ, gatling już zdaje się był w wojnie secesyjnej? No a potem maxim itd.

Edited by Młody_Pelikan
  • 4 weeks later...

Przede wszystkim wrócić do luźniejszych, mniej krępujących ruchy i przepływ krwi ubrań. W znacznej ilości markowych spodni obecnie, upinają one uda i jądra, a siedząc dłużej w pracy/szkole to po prostu się gotują, a potem plemniki słabną. Raz kupiłem takie przez internet, bo wydawały się na zdjęciu luźne i elastyczne, a upinały jak cholera.

W dniu 29.06.2019 o 06:55, Słowianin napisał:

Do XVI/XVII wiecznej Polski wróciłbym z miłą chęcią ;) 

Czy ja wiem . Rola chłopa pańszczyźnianego którego "pan" bił nachajką, kapłan strofował z ambony a żyd rozpijał w karczmie średnio mi się uśmiecha.

• Like 1
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.