Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
deleteduser45

Jeśli miałbyś przeżyć dzień za 5 zł, co byś wybrał?

Recommended Posts

Jakbym miał żyć za 5 zł dziennie to chyba kupiłbym 1 nabój na strzelnicy i jebnął sobie w łeb. Akurat by wyszło 5 zł.

  • Haha 5
  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sceptyczny? 9mm do glocka - 2.80zł. Jeszcze by ci na loda zostało w ten upalny dzień :D. 

Edited by Tomko
  • Like 1
  • Haha 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakieś surowe strączki, nie wiem, pewnie fasola jest najtańsza? Może soczewica? Zakładając, że miałbym gdzie ugotować.

1 minute ago, Tomko said:

@Sceptyczny? 9mm do glocka - 2.80zł. Jeszcze by ci na loda zostało w ten upalny dzień :D. 

Eee dobry lód kosztuje więcej ;)

Edited by leto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednego dnia zakupiłbym za te 5 zł ryż na wagę, tyle ile się da.

Następnego, jajka w promocji, tyle ile się da.

Ryż z poprzedniego dnia na pewno by został, wiec już mamy pewne urozmaicenie.

Kolejnego dnia powtarzamy to samo, możemy dodać do tego jakiś owoc. Na przykład banany, często są w dużej przecenie takie 2 dniowe.

Kolejne dni to ponowne kupowanie tych produktów a jeśli nam coś zostaje, to dokupowanie innych po trochu.

Szukamy dużych promocji, kupujemy na wagę, ryż, płatki owsiane, kasze, jajka, jakieś warzywka, owoce tańsze.

 

Wbrew pozorom da się tak wyżyć, tylko trzeba kombinować i szukać po sklepach dużych promocji.

Wiadomo, ze nie będzie to pełna dieta i trochę wegetacja biorąc pod uwagę obecną drożyznę, ale jeśli chodzi nam tylko o przetrwanie to da się to zrobić.

 

35 minut temu, Sceptyczny? napisał:

Jakbym miał żyć za 5 zł dziennie to chyba kupiłbym 1 nabój na strzelnicy i jebnął sobie w łeb. Akurat by wyszło 5 zł.

Uwierz, że wiele osób musi tak żyć. Często nie są to tylko pojedyncze osoby, ale mają na wykarmieniu rodzinę.

 

Edited by Pozytywny
  • Like 11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozytywny podoba mi się Twoja odpowiedź. Uważam, że taka dieta, którą opisałeś jest zdrowsza od diet niektórych ludzi. Zauważ, że ryż jest bardzo dobrym i zdrowym źródłem węglowodanów, dodamy do tego jajka, które są bogate w białko i zdrowe tłuszcze i posiadają bardzo dużo witamin, praktycznie dodać do tego cytrynę do herbaty i myślę, że zapotrzebowanie dzienne na witaminy mamy z głowy.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie to najtaniej wychodzi jedzenia kanapek.

 

Za 2,5 zł to cały dzień możesz przeżyć na chlebie z Biedronki + pasztet (chociaż ten chleb za 1,59 zł nie porywa, już ten za 1.99 jest odrobinę lepszy).

 

Chleb + ser żółty

Chleb + ser topiony

Chleb + wędlina

Chleb + jajka gotowane

 

Ryż/kasza gryczana w paczkach po 1 kg, cena około 3,4 zł - 4 zł za kilogram (nie pakowana po 100 gram w torebkach, bo wtedy cena jest 2 razy większa) + kilka małych pomidorków lub ogórków zielonych (teraz jest sezon więc cena jest niska)

 

Ziemniaki z które możesz ugotować/usmażyć/upiec + warzywa 

 

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Niepowtarzalny dokładnie tak jest. Z jakąś tam wiedzą na temat odżywiania, starałbym się wybierać takie produkty aby jak najtańszym kosztem uzyskać jak najwięcej.

Wiele osób wydaje dużo więcej a ich diety to głownie przetworzone jedzenie.

 

@Gołodupiec ja bym odpuścił wszelkie pieczywo. Dobre pieczywo kosztuje a z takim budżetem kupimy tylko "zapychacze", które zahamują głód, ale nic nie wniosą dobrego do naszej diety.

Dlatego stawiam na produkty sypkie oraz jajka.

 

Trochę smutne, że tyle osób od razu wybrałoby kulkę.

Zapytajcie swoich rodziców, dziadków i inne osoby starsze z czego potrafili stworzyć obiad.

 

 

 

 

Edited by Pozytywny
  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze nikt nie napisał żeby kupić 2 piwka.  :D 

Kolega ma pracy takich znajomych co mówią że na śniadanie wypili 2 kanapki. Ale to budowlanka jakaś czy coś. 

  • Haha 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do produktów sypkich i jajek dodałbym smalec ze skwarkami. Słonina dość tania. Jak ktoś mieszka  w pobliżu łąk i lasów to polecam Dziką kuchnię Łukasza Łuczaja. Nie wyobrażacie sobie ile jest roślin które kiedyś powszechnie jadano a teraz uważa się je za chwasty.

  • Like 3
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Niepowtarzalny niby wszystko spoko, ale kurwa są jakieś ramy czasowe tego?

 

@Pozytywny też się rozpędził, popieram ale czy 5pln to w tym gaz, woda? Gdzieś to trzeba ugotować... If u know what...

 

Proszę doprecyzować!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi tylko o jedzenie, nie o opłaty za prąd i wodę. Wiem, że da się wyżyć za 150 zł miesięcznie i jeść do tego w miarę zdrowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pozytywny

Dokładnie tak, brakuje ramy czasowej, bo jak do konca świata i o jeden dzień dłużej, to ja to pierdolę. 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zuckerfrei różne są sytuację. Niektórzy pożyją tak kilka tygodni, inni kilka lat.

 

Wiem tylko, że nigdy bym nikomu jedzenia nie odmówił jeśli mnie o to poprosi.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś z zestawu

 

jajka

płatki owsiane

kasza gryczana

ryż

 

W dalszej perspektywie po uzupełnieniu tego zestawu wyżej na jakiś czas: Owoce: jabłka oraz te które sezonowo są tanie. Źródło tłuszczu czyli orzechy może jakieś awokado z promocji. W dalszej egzystencji jak dobrze byś poszukał to można kupić za 30 zł 1 kg masła orzechowego(około 600 kcal na 100 gram) i odpowiednio to potem dawkować. No i szukać generalnie produktów gęstych kalorycznie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Makaron Spaghetti Tiradell (1,29 zł) + Sos pomidorowy alla Bolognese Combino (3,99 zł).

Zdrowo, smacznie, szybko, prosto, do syta (5 porcji obiadowych) i przede wszystkim bon ton ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Owsianka z biedry 500g za 2,50 zł. Butelkę wody 1,5 litra za 0.99 zł. Banan i jabłko i byłoby te 5 złotych. Wersja survivalova, ale kalorie i jakieś tam witaminy wpadną. 

 

@goryl Makarony nie są zdrowe, no chyba, że własnoręcznie robione. 

Edited by manygguh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie dla mnie to mało i bardzo ciężko by mi było za to przeżyć. 

 

Jeśli już, to  ja bym inaczej podszedł do tematu. Mianowicie 5 zł dziennie = 35 zł tygodniowo = 150 zł miesięcznie. Przy okresach tygodniowych lub najlepiej miesięcznych, mamy do dyspozycji więcej i możemy lepiej rozplanować wydatki na cały miesiąc. 

 

Myślę, że kupowałbym sporo ryżu, ziemniaków, makaronów i bazował na zupach robionych na kilka dni. Do tego skromne śniadania i kolacje i może by jakoś poszło.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.