Skocz do zawartości

Uregulowanie kwestii własnościowych


Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę swoją sytuację.

Moi dziadkowie mieli spory kawałek ziemi w atrakcyjnej lokalizacji, mieli 6 dzieci. Zmarli nie regulując kwestii własności owych działek. Owy kawałek ziemi, odziedziczyły dzieci dziadków, w tym mój ojciec.

Tutaj się zatrzymajmy, bo z nim jest największy problem. Wyjechał kilkanaście lat temu za granicę i nie utrzymuje kontaktów. Tzn dzwoni sporadycznie. Mało tego, jest poszukiwany za długi alimentacyjne (mama pobierała alimenty z funduszu alimentacyjnego).

I teraz meritum sprawy - skoro wszyscy pozostali spadkobiercy działki są obecni (mają wolę dokonania podziału owej ziemi), poza moim ojcem (przez którego obecnie nie mogą tego zrobić), to czy ja mogę zostać wyznaczony na kuratora, który będzie mógł reprezentować jego interesy? Chodzi o to, aby można było podzielić ową działkę na 6 równych części i aby każdy mógł stać się własnością swojej części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.