Skocz do zawartości

Niewidomy brat


Levis

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.07.2019 o 14:23, Imbryk napisał:

Napiszę więcej po robocie bo nie daje mi to spokoju.

Dobra, miesiąc nie dawało mi to spokoju w końcu napiszę.

 

W dniu 30.06.2019 o 23:34, Levis napisał:

nie wiem ja czuje taka wewnetrzna nienawisc mysle ze on rowniez

Do przepracowania z psychologiem, obaj - każdy osobno, niezależnie czy jesteście pełnosprawni czy nie - różne dziwne żale rodzinne siedzą w głowie chyba każdego.

 

W dniu 30.06.2019 o 23:34, Levis napisał:

, ja go widze jako sierote ktora nawet nie potrafi sobie zrobic kanapki, mimo ze ma 25lat, oczywiscie jest to skurwysynstwo

Nie no tu akurat spoko, jak gość ma 25 lat to powinien wszystko dookoła siebie robić.

On TYLKO nie widzi, reszta na ciele i umyśle sprawna - nie ma paraliżu (porównaj na yt kanał TetroTrip czy "Dzień z życia tetrusa")

 

W dniu 30.06.2019 o 23:34, Levis napisał:

. Od małęgo unikamy się,  ale wiem, ze w przylosci bede z nim spedzal czas, ale boje sie ze moze byc juz za pozno. :(( sumienie zaczyna gryźć, może i dobrze bo cos sie moze naprawi.

Myśle że jak wydoroślejecie to docenicie że macie siebie. Mieć brata na świecie, który dodatkowo jest "po Twojej stronie" całe życie, lub chociaż świadomośc, że on jest, to wspaniała sprawa, polepszająca ogólną jakość życia.

 

W dniu 30.06.2019 o 23:34, Levis napisał:

wstydze sie ze spotkam jakas fajna laske ktora bedzie patrzec na mnie i na niego jak na sieroty zyciowe jak na gorszą półke

Jeśli laska będzie patrzeć na niewidomego człowieka jak na sierotę życiową - to nie jest fajna.

Jeśli laska będzie patrzeć na opiekuna człowieka niepełnosprawnego jak na sierotę życiową - to nie jest fajna.

Jeśli laska będzie patrzeć na mężczyznę jak na gorszą półkę - to fakt, jest normalna, ale nie jest fajna.

Jeśli laska jest fajna wizualnie i chcesz zaruchać - to podejdź i zaruchaj. To inna bajka niż spacer z niepełnosprawnym.

Ale z takim podejściem w głowie to Ty masz (laska vs. brat) najpierw głowę sobie poukładaj, a potem się za laski bierz.

 

Edit: aha, każdy człowiek ma jakąś ułomność. Laska może i fajna, ale skąd wiesz czy nie ma grzybicy pochwy. Hmm...

 

W dniu 1.07.2019 o 15:54, Levis napisał:

często w kłótni slysze od niego slowa typu '' oby cie kara boska spotkała '' '' zebys zdechł '' '' nigdy nie pomoge ci '' i inne ostre teksty,

On się też nadaje do psychologa, złość i frustrację można wyładowywac, ale niekoniecznie NA bliskich, można to robić np. Z nimi.

 

W dniu 1.07.2019 o 15:54, Levis napisał:

czuje w sobie taka siłę wewnętrzna która jakby mówi, ze zapewnie kiedyś bratu zajebiste życie i ze dobrze ze to na mnie pelna odpowiedzialność zasiadła,

Ale on nie jest Twoim dzieckiem! Jest sprawnym dorosłym mężczyzną, który nie widzi i tylko tutaj potrzebuje pomocy.

Ale jako dorosły może ją poszukać i znaleźć poza rodziną.

Jasne, że jako rodzina możesz mu pomóc typu załatwić kompa z oprogramowaniem głosowym, pozaprowadzać do urzędów, banków, chodzić z nim do okulisty, nie wiem.

 

Ale z tego co widzę, to niewidomi chodzą sami po mieście i sobie radzą.

 

Idź pogadaj o tym z psychologiem bo się zakręcisz w poczuciu odpowiedzialności i opieki za zgorzkniałego brata, a wtedy to już w ogóle nie zaruchasz i naprawdę go znienawidzisz a sam staniesz się też zgorzkniały.

Edytowane przez Imbryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imbryk duzo racji napisałeś. Na dniach ma dostać swoje mieszkanie wiec myślę ze sie usamodzielni, więc jestem szczęśliwy, do tego zauważyłem ze chętnie sam z własnej woli wiesza pranie, stara sie cos gotować, np ostatnio tosty nauczyłem go robić, i ogólnie taki zywszy jest i chętniej chce cos robić, tylko chodzić samemu tutaj nie chce bo mówi ze ludzie sa zjebani będą dogryzac, śmiać sie czy cos, ale jak byl w internacie to podobno sobie wychodził, myślę ze to co mu wygarnalem wziął do siebie i sie zmienia. Wkurwie sie tylko jak mama będzie u niego calymi dniami i wszystko za niego robiła, bo  jest taka ze lubi rozpieszczać

 

Edytowane przez Levis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Levis świetnie! Życzę powodzenia!

Radzi sobie chłop, wspieraj go, dobrze Wam idzie!

Nie daj mamie zrobić z niego prawdziwej niedorajdy!

Gościu naprawdę może zajebiście i samodzielnie żyć, już szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie Alexa czy inna Siri może towarzyszyć głosowo.

 

Mimo wszystko zachęcam do pogadania z psychoterapeutą, uporządkowania u obu Was w głowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.